Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Porovnání nabídek operátorů televizního vysílání
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou
Datum: 13. ledna 2007 12:00

Porovnání nabídek operátorů televizního vysílání:  pozemní TV - kabelová TV - satelitní TV - IPTV:

Jaký přenos si vybrat   (článek - formát jpg, 300 kB)

tisk
Regionální TV mohou dál vstupovat do vysílání Primy
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou
Datum: 12. ledna 2007 08:00

Informace ze serveru novinky.cz:

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání ve středu rozhodla, že vstupy regionálních televizí do vysílání TV Prima v ranních a odpoledních časech jsou oprávněné a v souladu s udělenými licencemi. Televize vstupují do programu ráno mezi sedmou a osmou hodinou a v podvečer mezi čtvrtou a šestou hodinou. 

10.1. 2007 20:15

ČESKÁ REPUBLIKA - Vstupy se týkají jen některých krajů, například Jihomoravského, Jihočeského, Zlínského, Královéhradeckého a Pardubického. V ostatních krajích se Prima s regionálními televizemi dohodla, kdy mohou do vysílání vstupovat.

 

Televize musí upravit své programové schéma tak, aby její pořady plynule navazovaly na vysílací časy programů držitelů licencí k regionálnímu a lokálnímu televiznímu vysílání na sdílených kmitočtech. Toto již Prima udělala a časy postupně mění.

 

Rada současně uložila všem regionálním televizím sdruženým v Regionální televizní agentuře (RTA), které do vysílání Primy vstupují, aby se zdržely vysílání pořadů, které nejsou v souladu s jejich programovou specifikací. Některé televize údajně nevysílají regionální program ale například programy některých celostátních kabelových televizí.

 

"RTA šíří své programy dle platných programových specifikací," sdělil  majitel RTA Jaroslav Berka. "O obsahu vysílání jsme připraveni vést s vysílací radou diskusi, protože naše regionální studia vysílají v náběhovém schématu a plánují do programu postupně zařazovat další atraktivní formáty zaměřené nejen na regionální zpravodajství, ale i na publicistiku, kulturu, životní styl a sport," dodal Berka.

tisk
Technické opatření k řešení současného problému s přerušováním příjmu TV PRIMA
Lokalita: Týn nad Vltavou
Datum: 11. ledna 2007 08:00

Program TV PRIMA versus RTA regionální vysílání

Vzhledem k přetrvávajícímu sporu FTV PRIMA a Regionální televizní agentury (dále RTA), který má za následek dlouhodobé vstupy RTA a hudební stanice Óčko do vysílání TV Prima, se jak společnost Elsat, tak naši zákazníci stali rukojmími obou těchto subjektů, mezi nimiž probíhá mediální válka a dohoda o smíru není na obzoru.
Jelikož tato situace je dále neúnosná a zákazníci kabelové televize Elsat projevují značnou nelibost nad tím, že do vysílání TV Prima, které si předplácejí ve svých poplatcích, jim nevyžádaně vstupuje jiný subjekt (hudební vysílání), museli jsme přistoupit k operativnímu technickému řešení nastalého problému.
Distribuce programu TV Prima bude v nabídce kabelové televize Elsat zdvojena, na stávajícím tv kanálu
K 33 (567,25 MHz) je šířena jihočeská verze Primy z pozemního vysílače Týn, stereo, v audio normě D/K, pro zájemce o vstupy regionálního vysílání RTA.
A nyní nově na tv kanálu K 34 (575,25 MHz) je šířena čistá satelitní verze Primy bez přerušování, v mono audio režimu a normě B/G.
Přelaďte si své televizní přijímače!

tisk
Upozornění pro zákazníky - změna externí montážní firmy pro nové přípojky v ČB
Lokalita: České Budějovice
Datum: 10. ledna 2007 16:00

Oznamujeme našim zákazníkům, že nové přípojky kabelové televize Elsat od 10. 1. 2007 v Č. Budějovicích již nemontuje p. Timko!

Montáž nových přípojek a přihlášky pro naši společnost nyní zajišťuje firma ELBEN CB s.r.o., na telefonním čísle  774 004 033.

Na tomto telefonním čísle je možno si objednat novou přípojku kabelové televize a domluvit si s technikem termín a čas montáže.

tisk
Galaxie Sport navýšila bit rate v CS LINKu
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 9. ledna 2007 16:00

Už téměř pět let Vám tento jedinečný program přináší atraktivní záběry z nejkvalitnějších světových sportů. Každý rok se snažíme přinášet čím dál více přímých přenosů, aktuálního sportovního zpravodajství, nových pořadů či magazínů. Ani v loňském roce tomu nebylo jinak a můžeme konstatovat, že rok 2006 byl pro Galaxii sport ve znamení hned několika rekordů.

V průběhu uplynulého roku jsme mohli sledovat stále rostoucí počet předplatitelů Galaxie sport a výsledky na sklonku roku ukázaly, že magická milionová hranice byla pokořena. Do roku 2007 vstoupila Galaxie sport s rekordním počtem předplatitelům a k 31. prosinci 2006 mělo tento jedinečný sportovní program předplaceno 1 009 614 domácností v ČR a SR! To znamená, že Galaxii sport má možnost sledovat až 2 524 035 diváků. “ Je to absolutní rekord v historii Galaxie sport a jsme za něj samozřejmě rádi. Tímto bych rád poděkoval všem našim divákům a předplatitelům a věřím, že v tomto trendu budeme pokračovat i v příštím roce,” komentuje rekordní počet předplatitelů jednatel společnosti Ing. Jiří Hojgr.

Dalším rekordem, který jsme v minulém roce zaznamenali, byl počet odvysílaných přímých přenosů. V roce 2006 Galaxie sport odvysílala celkem 835 přímých přenosů, což v součtu představoval
o celých 1636 hodin živého vysílání. Ve srovnání s počtem přímých přenosů v roce 2005 došlo k více než 30-ti % nárůstu. K nejmarkantnějšímu navýšení počtu přímých přenosů došlo u dvou klíčových sportů Galaxie sport, u anglické Premier League a kanadsko-americké NHL. Jak můžeme vidět na přiloženém grafu, tenis zaujímá přední pozici. Přestože tenis patří vedle fotbalu a hokeje k nejatraktivnějším sportům na Galaxii sport, číslo přímých přenosů může být lehce zavádějící. Musíme si uvědomit, že pokud vysíláme přímé přenosy z turnaje okruhu ATP Masters, za jediný den odvysíláme až pět přímých přenosů.

Po rozšíření programové nabídky, nyní zvyšujeme i obrazovou a zvukovou kvalitu. Pro dokonalý zážitek při sledování již zmiňovaných přímých přenosů tohoto sportovn
ího programu jsme se na začátek letošního roku rozhodli navýšit datový tok a přispět tak k lepší obrazové i zvukové kvalitě. Hodnota obrazového datového toku, který Galaxie sport pro své standardní televizní vysílání doposud využívala, byla 3.3 Mbps. Na začátku tohoto týdne došlo k navýšení konstantního datového toku a pro obrazovou složku nyní Galaxie sport využívá 4.2 Mbps. Tato hodnota datového toku je v současné době maximální možnou hodnotou v rámci kapacity vyhrazené pro náš program od satelitního provozovatele T - Systems Prago Net. Toto navýšení by mělo přispět k výraznému zlepšení obrazové a zvukové kvality pro individuální satelitní příjem. Pravidelným monitoringem datového toku předcházíme jakýmkoliv problémům a věříme, že i naši diváci toto navýšení datového toku ocení.

Všem našim předplatitelům, divákům a sportovním fanouškům děkujeme za projevenou přízeň v roce 2006 a přejeme všechno nejlepší v novém roce 2007.

Eva Novotná
tisková manažerka
Galaxie sport, s.r.o.

tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.