Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Příjem digitálního vysílání - teorie, praxe, informace, dotazy
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou
Datum: 19. února 2007 12:00

Pro naše účastníky a pro zájemce jsme připravili některé užitečné informace z teorie a praxe v oblasti příjmu digitálního televizního vysílání.
Články jsou převzaty beze změny z odbormého magazínu Stereo & Video a obsahují ve třech částech různé informace o digitálním vysílání všech typů obecně, informace o možnostech příjmu, připojení signálu a propojení spolupracujících zařízení, záznamu signálu, konverzi DVB na DVD, odpovědi na časté dotazy uživatelů a podobně.

Články jsou pro zájemce k dispozici ke stažení  ZDE (3x jpg, a 500 kB).

tisk
Výpadek signálu kabelové televize a připojení k Internetu v Písku
Lokalita: Písek
Datum: 14. února 2007 08:00

Včera (úterý 13. 2.) ve večerních hodinách došlo k výpadku signálu kabelové televize ELSAT a připojení k Internetu v Písku. Nejednalo se však o poruchu na technologii kabelové TV, nýbrž o závadu většího rozsahu na rozvodu vysokého napětí elektrické energie, spravovaného společností E.ON.
Výpadek elektřiny se týkal velké části Budějovického předměstí a sídliště Jih, kde je umístěna i hlavní stanice kabelového rozvodu Elsat Písek, což mělo za následek odstávku zařízení Elsat a tím pádem i výpadek dodávky signálu KT v celém městě. Závada byla techniky E.ON odstraněna cca za hodinu a dodávka televizního signálu a Internetu byla poté ihned obnovena.

tisk
ORF bude vysílat ve formátu 16:9 i reklamy
Lokalita: České Budějovice, Kaplice, Český Krumlov, Trhové Sviny
Datum: 7. února 2007 12:00

Rakouská veřejnoprávní televize ORF rozšíří od dubna svoji vlastní produkci o pořady v obrazovém formátu 16:9. Ve vysílání se v tomto formátu objeví dokonce i reklamní spoty.

Informaci přinesl deník Der Standard v úterním vydání. Zatím není jasné, které pořady bude ORF v 16:9 vysílat. Reklamy v tomto formátu odvysílá rakouská televize zhruba 1/4, zbytek ve stávajícím rozlišení 4:3.

Reklamy se na rakouských programech vysílají - podobně jako v Německu - v rozlišení 4:3.

tisk
Výpadek internetového připojení
Lokalita: Český Krumlov
Trvání od: 6. února 2007 06:30
Trvání do: 6. února 2007 06:50
Vážení zákazníci,
oznamuji Vám tímto, že v úterý 6.2.2007 dojde v době  6.30 - 6.50 ke krátkodobému výpadku námi poskytovaného internetového připojení v Č.Krumlově.
Důvodem výpadku je provádění upgrade páteřní trasy u našeho poskytovatele připojení.
Děkujime za pochopení.
tisk
Snížení zřizovacího poplatku
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou
Datum: 1. února 2007 12:00
Oznamujeme našim zákazníkům, že zřizovací poplatek za instalaci nové přípojky kabelové televize Elsat se od 1. 2. 2007 snižuje z 1500,- Kč na 1000,- Kč.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.