Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Televizní stanice Rebel 2 ukončila vysílání
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 6. dubna 2020 16:00
Televizní stanice Rebel 2 ukončila vysílání

P
řevzato ze serveru lupa.cz

Hudební televize zaměřená na rockovou hudbu Rebel 2 ukončila provoz. V prohlá
šení pro média to vysvětluje omezeným zázemím v době koronavirové epidemie a vysokými poplatky za vysílanou hudbu.

Aktuální krizový stav, jenž notně oslabil, ne-li přímo vyřadil z provozu naše technické a personální zázemí televize Rebel 2 Slušnej kanál, a jeho obnovení by znamenalo nemalé finanční náklady spolu ve spojení s neadekvátními odměnami za užití předmětů ochrany, které jsme byli nuceni odvádět kolektivnímu správci Intergram a které zásadním způsobem ohrožují provoz a finanční soběstačnost našich hudebních televizí, zapříčinily vypnutí programu naší televize Rebel 2 Slušnej kanál, sdělila výkonná ředitelka Nikola Pařízková.

Rebel 2 původně vysílal pod názvy Fajnrock TV a Slušnej kanál. Zaměřoval se na rockovou a metalovou hudbu.

Rebel 2 byl šířen v pozemních vysílacích formátech DVB-T2 (mux M24), DVB-T (mux RS7), na satelitu i v dalších vysílacích platformách. A pochopitelně i v kabelové digitální nabídce naší kabelové televize - DVB-C paket č. 7.
tisk
Nový DVB-C paket a vypnutí analogové Prima Love
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 3. dubna 2020 12:00
Nový DVB-C paket a vypnutí analogové Prima Love


Televize Prima na druhou polovinu dubna avizuje spuštění nové televizní stanice CNN Prima News. Tato stanice bude v HD i SD rozlišení zařazena do naší Základní kabelové digitální DVB-C nabídky, a také do naší pozemní/Omezené nabídky ve formátu DVB-T2 (obrazové rozlišení zatím není známo).

Protože ve stávajících DVB-C paketech již nemáme na Primu CNN volné místo, bude zařazena do nového DVB-C paketu č. 17, který bude za tímto účelem spuštěn. Protože však na jeho spuštění nemáme aktuálně žádný volný tv kanál/frekvenci, musíme si ho nejdříve vytvořit vypnutím analogového programu na něm šířeného. Vypnut bude tv kanál K 30 (stř. frekvence 546 MHz) a analogový program Prima Love. Protože však v jednotlivých kabelových rozvodech jsou na kanálu K 30 šířeny různé programy, bude tento kanál a analogový program vypnut s „mezistupněm“. A to tak, že nejdříve bude program Prima Love na svých stávajících pozicích vypnut a následně na tyto pozice budou přesunuty programy z kanálu K 30. Třetí fází pak bude vlastní spuštění nového DVB-C paketu 17 na kanálu K 30.
Tím se sníží počet analogových programů, dosud šířených v kabelových rozvodech Elsat, na 27.
V novém DVB-C paketu 17 budou prozatím šířeny tyto televizní programy: CNN Prima News HD i SD, Regionální televize Jižní Čechy a také sem bude přesunut program Sport 5, aby se odlehčilo přetíženému paketu č. 7, kde je Sport 5 dosud šířen.
Program Prima Love bude samozřejmě i nadále v našich nabídkách šířen: v DVB-C formátu v HD i SD rozlišení a v naší DVB-T i DVB-T2 nabídce.

Upozorňujeme, že nemá smysl tento postup nějakým způsobem reklamovat. Analogová nabídka je již 10 let historická záležitost a bude i nadále v našich kabelových rozvodech postupně utlumována a redukována, s tím, jak se budou objevovat požadavky na rozšíření digitální nabídky a zrychlení připojení k Internetu.
tisk
Regionální DVB-T multiplex RS 8
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 2. dubna 2020 16:00
Regionální DVB-T multiplex RS 8


V pondělí 30. 3. 2020 byla provedena technická změna na pozemním televizním vysílači České Budějovice - Včelná. Konkrétně se jedná o regionální DVB-T multiplex RS 8, který byl přeladěn ze stávajícího vysílacího kanálu K 34 (578 MHz) na nový kanál K 50 (706 MHz).
V případě vysílače Včelná (a multiplexu RS 8) se jedná o vysílač malého výkonu, jehož dosah je určen pouze pro město České Budějovice a přilehlé okolí. V ostatních městech Jihočeského kraje je tedy signál velmi těžko dostupný nebo zde není dostupný vůbec. A nyní, s přechodem na vyšší vysílací kanál a tím i vyšší frekvenci se jeho dosah bohužel ještě snížil.
Multiplex RS 8 jsme doposud nabírali do naší pozemní/Omezené nabídky v kabelových rozvodech České Budějovice, Písek a Týn nad Vltavou. V ostatních našich kabelových rozvodech (Kaplice, Krumlov, Vimperk) mux RS 8 již dříve zachytitelný nebyl. Zatímco v Č. Budějovicích po přeladění na nový kanál s příjmem RS 8 problém není, v Písku a Týně provedená měření bohužel ukázala, že signál RS 8 v těchto městech prakticky již není zachytitelný v potřebné kvalitě, aby nedocházelo k výpadkům a fragmentaci.

Ještě provedeme nějaké pokusy s případným vylepšením přijímaného signálu, ale situace v Písku a Týně s dalším šířením tohoto muxu nevypadá příliš nadějně.
Pokud tomu tak bude, budou programy v tomto muxu RS 8 obsažené (TV Noe, Sport 5, Šlágr 2, Retro, CNN Prima aj.) dále dosažitelné v Základní nabídce ve formátu DVB-C/DVB-T2 a v Omezené nabídce pouze v novém pozemním formátu DVB-T2.
Připomínáme, že regionální tv multiplexy ve starším formátu DVB-T mají zatím od ČTÚ povolení k provozu pouze do 30. 6. 2020.
tisk
Program Sport 5 v pozemním formátu změnil parametry
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 30. března 2020 11:09
Program Sport 5 v pozemním formátu změnil parametry

Sportovní stanice Sport 5 v naší Omezené nabídce v pozemních vysílacích formátech byla nově zařazena do DVB-T2 finální sítě M24 (resp. PS13), šířené na tv kanálu K 42 - frekvence 642 MHz, kodek H.265 HEVC.

Zároveň stanice Sport 5 ve starším formátu DVB-T přešla z regionální sítě RS8 do regionální sítě RS7, v naší nabídce šířené na tv kanálu K 47 - frekvence 682 MHz, kodek MPEG2.
tisk
Nový program ČT 3
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 23. března 2020 10:00
Nový program ČT 3


byl dnes zařazen do nabídek kabelové televize Elsat takto:

1. Kabelová digitální nabídka – DVB-C paket č. 16 – tv kanál K 31 – frekvence 554 MHz.
SD rozlišení 576i, kompresní norma/kodek MPEG2.
2. Pozemní/Omezená digitální nabídka – DVB-T2 multiplex M21 – tv kanál K 39 – frekvence 618 MHz.
HD rozlišení 1080p, kompresní norma/kodek H.265 HEVC.

Některé televizory a set top boxy (STB) jej samy naladí automaticky, na ostatních je potřeba program naladit ručně. K jeho příjmu je nutný novější televizor nebo set top box s příslušným tunerem buď pro kabelový formát DVB-C, nebo pro nový pozemní formát DVB-T2 HEVC, podle druhu přijímané nabídky.

Do analogové nabídky a digitální nabídky ve starším formátu DVB-T program ČT 3 zařazen nebude!
Upozorňujeme, že nemá smysl tuto skutečnost nějakým způsobem reklamovat. Pro zařazení do těchto starých vysílacích formátů momentálně nemáme ani vysílací kapacitu, ani potřebnou technologii.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.