Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Ukončení analogového šíření filmového kanálu HBO
Lokalita: České Budějovice - Máj, Šumava, Vltava
Datum: 25. června 2007 16:00
Upozorňujeme naše účastníky – předplatitele filmového kanálu HBO, že začal poslední týden, kdy je filmový kanál HBO šířen analogovou cestou na tv kanálu E 10 (210,25 MHz). Po 30. 6. 2007 bude toto analogové šíření kanálu HBO v kabelovém rozvodu Elsat ukončeno a nadále bude pokračovat pouze v digitální podobě v rámci naší placené kódované filmové nabídky (společně s programy HBO 2, Cinemax 1 a 2, Hustler TV a od září HBO Comedy)! 

Vyzýváme proto naše předplatitele kanálu HBO, kteří si ještě nevyzvedli v naší kanceláři do pronájmu potřebný digitální Set Top Box (za vratnou kauci 500,- Kč), aby tak neprodleně učinili do konce měsíce června a vyhnuli se tak případnému zbytečnému výpadku v příjmu zaplaceného filmového kanálu HBO.

Úřední hodiny našeho zákaznického oddělení jsou:
po 8.00 – 11.30, 12.30 – 15.30, st 8.00 – 11.30, 12.30 – 17.00, pá 8.00 – 11.30, tel. 385 524 088 a 385 524 086
tisk
Záměna programu TV 5 za sportovní kanál DSF v Písku
Lokalita: Písek - Písek
Datum: 24. června 2007 15:00
Stejně jako v Č. Budějovicích, i v kabelovém rozvodu Písek  nedávná změna na satelitu Astra a odsun programů skupiny ProSiebenSat1 na jiný transpondér, jež měla bohužel za následek vypadnutí sportovního kanálu DSF z naší digitální nabídky, se setkala se značnou nelibostí a stížnostmi našich zákazníků – sportovních fanoušků, kteří kanál DSF i nadále poptávají, především kvůli fotbalovým a tenisovým přenosům.
Proto jsme na četné žádosti našich účastníků přistoupili k navrácení sportovního kanálu DSF do naší analogové nabídky, a to náhradou za francouzský všeobecný kanál TV 5 na tv kanálu SE 12 (238,25 MHz), jenž byl v analogové nabídce zrušen.

Zájemci o tento francouzský kanál a výuku francouzštiny však nebudou o tento program ochuzeni, neboť TV 5 i nadále zůstává k dispozici v naší digitální nabídce, a to dokonce ve dvou paketech (B a D), spolu s dalšími programy ve francouzštině!

Přelaďte si své televizní přijímače!
tisk
Změny a přesuny programů v kabelovém rozvodu Č. Budějovice
Lokalita: České Budějovice - Máj, Šumava, Vltava
Datum: 22. června 2007 16:00

1. V souvislosti s přechodem televize ORF na digitální vysílání DVB-T došlo z technických důvodů v nabídce kabelové televize k vzájemnému prohození programů ORF 1 a ARD. Tato změna jednak zamezí možnému vzájemnému ovlivňování a rušení obou  programů
ORF 1 a ORF 2 na sousedních tv kanálech, a dále, a to především – umožnila převést německý veřejnoprávní program ARD na stereofonní zvukový doprovod!

Program ORF 1 je nyní šířen na tv kanálu E 5 (175,25 MHz) a program ARD na tv kanálu SE 9 (161,25 MHz).

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

2. Nedávná změna na satelitu Astra a odsun programů skupiny ProSiebenSat1 na jiný transpondér, jež měla bohužel za následek vypadnutí sportovního kanálu DSF z naší digitální nabídky, se setkala se značnou nelibostí a stížnostmi našich zákazníků – sportovních fanoušků, kteří kanál DSF i nadále poptávají, především kvůli fotbalovým a tenisovým přenosům.
Proto jsme na četné žádosti našich účastníků přistoupili k navrácení sportovního kanálu DSF do naší analogové nabídky, a to náhradou za francouzský všeobecný kanál TV 5 na tv kanálu SE 12 (238,25 MHz), jenž byl v analogové nabídce zrušen.

Zájemci o tento francouzský kanál a výuku francouzštiny však nebudou o tento program ochuzeni, neboť TV 5 i nadále zůstává k dispozici v naší digitální nabídce, a to dokonce ve dvou paketech (B a D), spolu s dalšími programy ve francouzštině!

Přelaďte si své televizní přijímače!

tisk
Rakouské programy ORF a závada řídící jednotky v Trhových Svinech
Lokalita: Trhové Sviny - Trhové Sviny
Datum: 21. června 2007 08:00

Dnes byly úspěšně převedeny oba programy rakouské veřejnoprávní televize ORF i v kabelovém rozvodu Trhové Sviny z analogového na pozemní digitální příjem DVB-T.

Programy ORF 1 a ORF 2 jsou našim zákazníkům v Trhových Svinech nyní k dispozici v digitální kvalitě, bez duchů, párování, interferencí, intermodulací, křížových modulací a dalších rušení, často přítomných v původní analogové podobě. Oba programy ORF jsou v kabelovém rozvodu šířeny se stereo zvukovým doprovodem a teletextem na původních tv kanálech, kde se nacházely dříve (ORF 1 - SE 8, ORF 2 - SE 10).

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

V této souvislosti (s nasazením digitálních přijímačů DVB-T pro příjem rakouských programů) se však zároveň bohužel znovu projevila stejná závada jako loni, způsobená loňskou červencovou bouřkou a úderem blesku do objektu hlavní přijímací stanice. Jedná se o závadu na řídící jednotce Grundig pro příjem německých satelitních programů ARD, ZDF, RTL 2, MTV, CNN a Tele 5, která se projevuje rušením silnými vodorovnými pruhy a křížovou modulací v obraze. Zmíněné programy mají pak velmi nekvalitní obraz, proto byla řícící jednotka odvezena do servisního střediska a budeme usilovat o co nejrychlejší provedení opravy a znovuzprovoznění těchto šesti nyní nefunkčních televizních programů.

tisk
Rakouské programy ORF v Č. Budějovicích
Lokalita: České Budějovice - Máj, Šumava, Vltava
Datum: 20. června 2007 08:00

Oba programy rakouské veřejnoprávní televize ORF byly včera v kabelovém rozvodu Elsat v Č. Budějovicích úspěšně převedeny ze satelitní distribuce na pozemní digitální příjem DVB-T z vysílače Lichtenberg.

Programy ORF 1 a ORF 2 jsou našim zákazníkům nyní k dispozici v digitální kvalitě, bez duchů, párování, interferencí, intermodulací, křížových modulací a dalších rušení, často přítomných v původní analogové podobě. Oba programy ORF jsou v kabelovém rozvodu šířeny se stereo zvukovým doprovodem a teletextem na tv kanálech E 5 (175,25 MHz) - ORF 1 a SE 10 (168,25 MHz) - ORF 2.

Tento přechod má zároveň za následek dvě menší změny na programu ORF 2:
1. Program ORF 2 bude nyní v kabelovém rozvodu šířen opět se stereofonním zvukovým doprovodem.
2. Program ORF 2 bude nyní dále šířen opět plnoformátově, čili ve vysílání se již nebudou vyskytovat teletextové odstávky způsobené absencí práv televize ORF na satelitní šíření určitých pořadů.

Satelitní příjem obou programů ORF na naší hlavní stanici bude nadále sloužit již jen jako záloha a rezerva.

 
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.