Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Výpadek signálu KT a připojení k Internetu v Č. Budějovicích
Lokalita: České Budějovice - Máj, Šumava, Vltava
Trvání od: 19. června 2007 08:30
Trvání do: 19. června 2007 11:00

Dnešní úplný výpadek signálu kabelové televize a připojení k Internetu v celém rozvodu kabelové televize Elsat v Č. Budějovicích na všech třech sídlištích způsobila a zavinila energetická firma E.ON, která si naplánovala údržbu trafostanice a následně její technici odstavili část sídliště Máj, včetně naší hlavní přijímací stanice, od dodávky elektrické energie. Aniž by se její zástupci jakkoliv obtěžovali nějakým způsobem společnost Elsat o plánované výluce informovat a tak nám znemožnili zajistit včas zálohu napájení pomocí benzínové elektrocentrály a dobu výpadku minimalizovat.

Za tento nepříjemný přibližně 2,5 hodinový výpadek v čase cca 8.30 - 11.00 hod se našim zákazníkům velice omlouváme, i když nebyl způsoben naším zaviněním a navíc jsme bohužel ani nedostali příležitost technickým opatřením výpadek co nejvíce omezit.

tisk
Výpadek programů v Č. Budějovicích
Lokalita: České Budějovice - Máj, Šumava, Vltava
Trvání od: 19. června 2007 08:00
Trvání do: 19. června 2007 16:00

V úterý 19. 6. v době mezi 8 - 16 hodinou bude na hlavní stanici kabelového rozvodu Č. Budějovice probíhat přepojení satelitní technologie na nové záložní napájení, což bude mít za následek nepravidelné krátkodobé výpadky u části analogových televizních programů (přibližně u poloviny z celkového počtu).
Digitální nabídky by se výpadek neměl týkat, ale úplně vyloučit jej též nelze.

Omlouváme se za případné potíže s tímto přepojením a následnými výpadky spojené.

tisk
Program Viasat Explorer v Týně
Lokalita: Týn nad Vltavou - kab. rozvod Týn
Datum: 17. června 2007 10:00

Potřebný záložní satelitní přijímač spárovaný se smart card Videoguard jsme již od provozovatele stanic Viasat obdrželi, přijímač byl úspěšně aktivován a ještě v neděli v dopoledních hodinách byl nasazen do rozvodu v Týně nad Vltavou.
Program Viasat Explorer je tedy v Týně opět v provozu, po dobu opravy přijímače macab bude jeho zvukový doprovod šířen pouze v mono režimu.

tisk
HBO Comedy od září zdarma pro abonenty HBO
Lokalita: České Budějovice - Sídl. Máj, Šumava, Vltava
Datum: 16. června 2007 08:00

Převzato z Internetu:

HBO Comedy, nový kanál pod značkou HBO zahájí vysílání v září letošního roku. Pro abonenty HBO a HBO 2 bude kanál HBO Comedy zdarma. Pro týdeník Marketing and Media to uvedl generální ředitel HBO Česká republika Ondřej Zach.

Kanál HBO Comedy pro region střední Evropy (mimo Polsko) získal licenci v březnu u české Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV).

HBO Comedy již vysílá vlastní v Polsku. Programming středoevropské verze nové stanice se bude lišit. Stanice přinese komedie, které nabízejí ostatní stanice HBO. Celkem 20 procent vysílacího prostoru budou tvořit původní snímky. Stanice bude vysílat 18 hodin programu denně.

tisk
Rakouské programy ORF v Kaplici
Lokalita: Kaplice - sídl. 1. máje, Na vyhlídce
Datum: 15. června 2007 12:00

S potěšením oznamujeme našim zákazníkům v Kaplici, že oba rakouské veřejnoprávní programy ORF 1 a ORF 2 byly po krátké odstávce, způsobené přechodem rakouské televize ORF na digitální šíření DVB-T a vypnutím analogových vysílačů Lichtenberg, opět v nabídce kabelové televize Elsat spuštěny!

Tentokrát v digitální kvalitě, bez duchů, párování, interferencí, intermodulací, křížových modulací a dalších rušení, často přítomných v původní analogové podobě. Oba programy ORF jsou v kabelovém rozvodu šířeny se stereo zvukovým doprovodem a teletextem na původních tv kanálech, kde se nacházely dříve (ORF 1 - SE 10, ORF 2 - E 6).

tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.