Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
AKCE JARO 2020
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 12. února 2020 08:00
Vážení televizní diváci, 

opět přichází naše jarní akce únor/březen 2020

platná od 12. února
2020


Akční nabídky a slevy platí pro připojení na kabelovou televizi, pro připojení k Internetu a také na zřízení služby Elsat on-line TV.

Akce dále platí i pro zájemce o přechod ze Základní na naši Rozšířenou programovou nabídku, HD Rozšířenou nabídku a digitální filmovou Pay TV nabídku (filmové kanály HBO a Cinemax).

Podrobnosti a další informace o naší jarní akci si můžete stáhnout zde (soubor ve formátu pdf):
web.elsatnet.cz/panek/sdeleni/AKCE_JARO_2020.pdf

Využijte našich výhodných nabídek a kontaktujte naše zákaznická oddělení!
Další informace a kontakty naleznete na našem webu
www.elsat.cz
tisk
Informace o změnách v kabelové digitální DVB-C nabídce
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 24. ledna 2020 10:00
Informace o změnách v kabelové digitální DVB-C nabídce

Vážení zákazníci, protože se již znatelně přiblížilo vypnutí stávajících DVB-T multiplexů na vysílači Kleť a přechod na finální DVB-T2 sítě (únor/březen 2020), musíme po podzimní 1. fázi změn v našich nabídkách nyní přistoupit k neméně důležité 2. fázi.
Podzimní 1. fáze se týkala naší pozemní nabídky ve formátech DVB-T/T2, včetně Omezené nabídky.
Nynější 2. fáze se bude týkat programů ve standardním SD rozlišení, v naší kabelové DVB-C nabídce šířených v paketech A a B na kanálech SE21 a SE22. Do těchto paketů se doposud pozemní programy nabíraly právě z brzy vypínaných pozemních DVB-T muxů (jsou na nich zobrazovány známé varovné piktogramy). Tím by tyto naše DVB-C pakety ztratily zdroj signálu a programy v nich by přestaly fungovat. Musíme proto včas přistoupit k vytvoření jejich náhrady, aby nám i vám naše DVB-C programová nabídka v SD rozlišení fungovala i nadále.

V následujících dvou týdnech proto budou oba DVB-C pakety A a B na kanálech SE21 a SE22 postupně vypnuty (byly zpracovávány a šířeny místně přímo z hlavních stanic v jednotlivých městech, nikoliv dálkově z ČB jako ostatní programy).
A místo nich byly vytvořeny nové dva DVB-C pakety 15 a 16, již šířené dálkově z ČB. Tyto pakety byly nově spuštěny ve všech našich kabelových rozvodech na nových tv kanálech K 31 (554 MHz) a K 32 (562 MHz). Nové pakety obsahují víceméně stejné programy jako stávající pakety A a B, pouze jsou trochu jinak uspořádány. U všech programů je přítomno EPG a u některých i teletext a HbbTV. Tyto nové pakety si tedy musí zákazníci nově naladit na televizorech a set top boxech. Bude stačit provést automatické proladění TVP a STB na novou nabídku a naladěné programy si uložit do předvoleb na svých přijímačích.
Systém ladění je pro každou značku a model trochu jiný, ale v zásadě se u televizorů vždy bude jednat o přibližně tento postup: Menu – Instalace – Digitální ladění – Automatické vyhledávání – Kabel – Úplné ladění – Start. Pochopitelně některé názvy a kroky se mohou pro různé modely lišit.

Tato změna je nutná a vynucená, a musíme ji provést takto v předstihu. Proto, aby našim účastníkům, vybaveným staršími televizory a set top boxy pro příjem kabelového digitálního formátu DVB-C pouze v SD rozlišení a kompresní normě MPEG2 dotčené programy za krátký čas úplně nezmizely z obrazovek a fungovaly i nadále.
Z technologických důvodů zároveň není možné zachovat tyto programy v původních DVB-C paketech na původních pozicích a bylo nutné spustit dva nové pakety na jiných frekvencích, jež je nutno nově naladit.

Předběžně stanovené termíny pro vypnutí stávajících DVB-C paketů A a B jsou následující:
úterý 28. 1 České Budějovice
čtvrtek 30. 1. Týn nad Vltavou
pondělí 3. 2. Vimperk
úterý 4. 2. Písek
čtvrtek 6. 2. Český Krumlov, Kaplice
Doporučujeme nově naladit televizory a STB až poté, co programy na původních pozicích budou vypnuty a zmizí z předvoleb. Zabráníte tak duplicitnímu naladění stejných programů na dvou předvolbách.

Většina programů v obou vypínaných/nově spouštěných paketech je v naší DVB-C nabídce šířena i v HD rozlišení a mohou je přijímat a sledovat všichni naši zákazníci, kteří jsou již vybaveni novějšími televizory a STB pro příjem programů v kompresní normě MPEG4.
Všech programů v HD rozlišení se výše uvedené změny nijak netýkají!

Obsazení nově spouštěných DVB-C paketů 15 a 16:
DVB-C QAM 15 - frekvence 562 MHz – QAM 256
ČT 1
ČT 2
ČT 24
ČT Sport
ČT :D/Art
TV Barrandov
Kino Barrandov
Barrandov Krimi
Seznam TV
Šlágr TV

DVB-C QAM 16 - frekvence 554 MHz – QAM 256
NOVA TV
NOVA Cinema
PRIMA TV
PRIMA Cool
PRIMA Zoom
PRIMA Max
PRIMA Krimi
PRIMA Love
ÓČKO
ÓČKO Star

Za případné potíže s těmito změnami spojené se omlouváme.
tisk
54. ročník Super Bowlu na Sport1
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 23. ledna 2020 11:00
54. ročník Super Bowlu na Sport1

Datum a místo konání této oblíbené sportovní události se sice každý rok mění, letos už však víme, že 54. ročník se bude konat 2. února na stadionu Hard Rock v Miami. Jak už bývá zvykem, program Super Bowlu je udržován v přísné tajnosti, ale tradiční začátek akce zůstává stejný, tedy 18:30 hod. amerického času.
Nenechte si ujít finálový zápas dvou nejlepších týmů amerického fotbalu a sledujte živý přenos 2. února od 23:30 hod. na televizní stanici Sport1.

V tajnosti se drží i program monumentální hudební show, které je každoročně vyhrazen poločas zápasu. Loni byla hlavní hvězdou večera oblíbená americká popová skupina Maroon 5, avšak vůbec nejsledovanější vystoupení předvedla zpěvačka Katty Perry v roce 2015, kdy její performaci sledovalo přes 120 milionů diváků. Veřejnosti bylo 27. září oznámeno, že třináctiminutovou poločasovou show budou v roce 2020 otevírat dvě latinskoamerické hvězdy, Jennifer Lopez a Shakira, které potvrdily, že chtějí svým vystoupením předat světu důležitou zprávu. „Jsem nadšená, že po boku s J.Lo budeme zastupovat Latino komunitu, která je ve Spojených státech tak důležitou součástí,“ vyjádřila se Shakira. Svou účast navíc nedávno potvrdila i Lady Gaga, což znamená jediné - opravdu velkolepou show.

Loňskou sezónu ovládli fotbalisté New England Patriots, kteří si tak vybojovali v pořadí už šestý Super Bowl. V letošní sezóně vyhrál tento massachusettský klub utkání proti Steelers a Dolphins v celkovém součtu o 73 bodů ve dvou zápasech po sobě, což je čtvrtý nejvyšší bodový rozdíl ve dvou utkáních. Ačkoliv však loni New England Patriots vyhráli, letos vypadli hned v prvním kole. Nový šampion tedy nevzejde z týmu Patriots, ani z týmu Baltimore Ravens, kterého se obával jejich hlavní trenér Bill Belichick, ale z dvojice Kansas City Chiefs a San Francisco 49ers. Nenechte si ujít nejočekávanější zápas amerického fotbalu a sledujte 54. ročník Super Bowlu už 2. února od 23:30 hod. na televizní stanici Sport1.

Češi patří mezi sportovní nadšence, o čemž svědčí i fakt, že přes 40 % z nich tráví čas sledováním sportovních přenosů. Nejčastěji si pouští fotbal a hokej, následuje atletika, tenis a formule. Rok 2020 přinese spoustu atraktivních sportovních událostí a vrcholných soutěží, mezi než patří např. Formule 1, hokejové KHL, SHL, CHL i slovenská Tipsport liga, tenisové turnaje ATP250, ale také zápasy házenkářské Ligy mistrů či světových i evropských šampionátů. Všechny tyto přenosy nabízí divákům stanice Sport1.

Pokud byste chtěli sedět mezi 67 000 diváky, kteří dorazí fandit přímo na stadion, namastěte si kapsy, protože lístky začínají na 3 666 $.

zdroj: AMC
tisk
Uzavření kanceláře v Písku
Lokalita: Písek
Trvání od: 22. ledna 2020 09:04
Trvání do: 22. ledna 2020 16:00
Vážení zákazníci, z důvodu nemoci bude uzavřena naše kancelář v Písku od středy 22.1.2020 do pátku 24.1.2020. Omlouváme se za potíže.
tisk
Legendární Hahnenkamm bez zraněného Parise
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 21. ledna 2020 11:00
Legendární Hahnenkamm bez zraněného Parise

Na sjezdovce Streif se jede v sobotu 25. ledna nejslavnější sjezd kalendáře světového poháru – Hahnenkamm. Délka Streifu je 3312 metrů, start je v nadmořské výšce 1665 metrů, cíl o 860 metrů níže, tedy 805 metrů nad mořem. Přímý přenos startuje v 11:25 hod. na Eurosportu 1.

Prvním vítězem Hahnenkammu se stal v roce 1931 domácí Ferdl Friedensbacher. A posledním loni Dominik Paris, byl to už jeho třetí triumf. Pokud by vyhrál v sobotu počtvrté, opět by se posunul před Beata Feuze do čela celkového pořadí sjezdu SP. Jenže…

Paris se v tréninkové jízdě vážně zranil, přetržený přední zkřížený vaz v pravém koleni pro něj znamená konec sezony. Dramatická bitva o nejlepšího sjezdaře sezony je tak, bohužel, u konce. Beat Feuz vede po vítězství ve Wengenu před Parisem pouze o 16 bodů, jenže třetí Dreßen jich ztrácí téměř 200. Hahnenkamm Beat Feuz ještě nikdy nevyhrál. To ale neznamená, že tam nejlepší švýcarský sjezdař neumí, vždyť skončil třikrát druhý.

Pořadí sjezdu SP:
Beat Feuz 400
Dominik Paris 384
Thomas Dreßen 201
Matthias Mayer 200
Aleksander Aamodt Kilde 198

Komentátor Dominik Kárník se na Hahnenkamm každoročně těší: A extrémně, strašně. Hahnenkamm cítím v těle, vždy mi doslova rozpumpuje krev v žilách. Pro každého rakouského lyžaře je právě Hahnenkamm tím nejvýznamnějším sjezdem. Je to obrovská výzva pro všechny závodníky, komentátory i diváky. Prostě největší lyžařská sportovní akce roku.

Délka Streifu je 3312 metrů, rekordní čas na nezkrácené trati drží domácí sjezdař Fritz Strobl, který ji zajel v roce 1997 za 1:51:58 průměrnou rychlostí 106,9 km/h. Start je v nadmořské výšce 1665 metrů, cíl o 860 metrů níže, tedy 805 metrů nad mořem. Už asi 160 metrů po startu se sjezdaři vřítí do nejstrmější části trati se sklonem 85 % – Mausefalle (Myší past), což je něco jako skokanský můstek a téměř ikonické místo Streifu, do něhož najedou stovkou, skoky dosahují délky téměř osmdesát metrů.

Vysílání Eurosportu startuje v 11:25 hod. na Eurosportu 1, komentuje Dominik Kárník.

Eurosport CZ a Vít Rosenbaum
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.