Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Výpadek internetového připojení a kabelové televize
Lokalita: Český Krumlov
Trvání od: 3. července 2019 00:01
Trvání do: 3. července 2019 06:00
Vážení zákazníci, ve středu 3.7.2019 z důvodu stěhování technologie ČDT v rámci místnosti a přesunu datových rozvaděčů dojde k výpadku internetového připojení a asi poloviny Tv programů. Výpadek bude probíhat v době od 0:00 do 6:00h. Za potíže s tím spojené se omlouváme.
tisk
Porucha po bouřce na sídlišti Vltava
Lokalita: České Budějovice - kab. rozvod Č. Budějovice
Datum: 2. července 2019 09:00
Včera v odpoledních hodinách došlo v důsledku silné bouřky k vážné závadě na technologii kabelové televize na sídlišti Vltava v Českých Budějovicích - ulice Kolářové, Ondříčka, Dlouhá aj. V těchto ulicích proto nešel a někde dosud nejde signál kabelové televize a připojení k Internetu.

Na opravě poruchy pracuje naše technická skupina. Ke zprovoznění signálu by mělo dojít v průběhu úterka, až bude závada odstraněna.

Za potíže s tímto výpadkem spojené se omlouváme, šlo o zásah vyšší moci.
tisk
Hudební stanice Power TV opouští pozemní vysílání
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 1. července 2019 12:00
Hudební stanice Power TV opouští pozemní vysílání, útok na pozici Óčka nevyšel

Převzato z Internetu:

Tematická televize je k dispozici také na satelitu a v IPTV sítích. Moderovaných vstupů, které provozovatel sliboval na podzim loňského roku, se diváci doposud nedočkali. Stanice také nevysílá reklamu.

Hudební stanice Power TV ukončuje k 30. červnu distribuční dohodu s Českými Radiokomunikacemi. Od 1. července už program nebude k dispozici v žádném z terestrických multiplexů a bude se spoléhat pouze na distribuci prostřednictvím dalších kanálů – satelitu, případně IPTV. Naše redakce se informaci dozvěděla v sobotu z dobře informovaného zdroje s tím, že stanice bude odpojena ze zmíněného multiplexu stejně jako Regionálnítelevize.cz.

Power TV je lokalizovaným projektem původně stejnojmenné polské hudební televize, kterou uvedla na trh společnost Michal Winicki Entertainment (MWE). Provozovatel plánoval ve vysílání moderované vstupy, ty měly být původně nasazené do konce loňského roku. Doposud se tak ale nestalo a jde prakticky pouze o videoklipový jukebox, který nevysílá ani reklamu. Snaha o souboj s hudební televizí Óčko nepřinesla své ovoce. MWE na českém trhu provozuje také stanice Adventure TV a Top Kids.

Z výše uvedených důvodů končí proto stanice Power TV v naší pozemní digitální DVB-T/T2 nabídce v muxu RS 8.

V kabelové digitální nabídce v DVB-C paketu č. 8 je stanice Power TV nyní dočasně také nefunkční, protože jako zdroj signálu sloužilo právě pozemní vysílání - mux RS 8.
V dohledné době však v této nabídce bude Power TV nahrazeno signálem ze satelitního zdroje, program tedy bude opět funkční. Dojde ovšem ke změně kompresní normy z původní MPEG2 na novější MPEG4, kodek H.264 AVC. Obraz tedy bude viditelný pouze na novějších televizorech a STB s tunery pro tento kodek vybavenými.
tisk
Uzavření kanceláře v Písku
Lokalita: Písek
Trvání od: 28. června 2019 09:00
Trvání do: 28. června 2019 13:00
Vážení zákazníci, z důvodu dovolené bude v pátek 28. června 2019 uzavřena kancelář v Písku. Omlouváme se za potíže s tím spojené.
tisk
Výpadek internetového připojení
Lokalita: Písek
Trvání od: 27. června 2019 09:00
Trvání do: 27. června 2019 09:30
Vážení zákazníci, ve čtvrtek 27. června 2019 v době od 9.00 do 9.30 budeme provádět drobnou úpravu v našem rozvodu. Z tohoto důvodu dojde v uvedenou dobu ke krátkému výpadku internetu. Odhadovaná délka výpadku je 5 minut. Omlouváme se za potíže s tím spojené.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.