Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Výluka televizních vysílačů Kleť a Včelná
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 27. března 2018 13:00
Výluka televizního vysílače Kleť a Včelná

České Radiokomunikace oznamují, že v noci z pondělí 26. na úterý 27. března a také v noci z úterý 27. na středu 28. března v čase 00.00 až 06.00 hodin dojde k výluce hlavního televizního vysílače Kleť a tím také tří televizních DVB-T multiplexů 1, 2 a 3 a na nich šířených televizních a rozhlasových programů. Důvodem výluk je pravděpodobně údržba zařízení a také příprava na zahájení vysílání v novém televizním formátu DVB-T2.

Tyto výluky mají za následek nefunkčnost příslušných televizních a rozhlasových programů z těchto DVB-T muxů nabíraných a dále šířených v nabídce kabelové televize Elsat, a to jak ve formátu DVB-T, tak i DVB-C a také některých tv programů v analogové nabídce.
Jedná se zejména o programy České televize a skupin Nova, Prima, Barrandov, Óčko ve standardním televizním rozlišení. Naopak programů v HD rozlišení se výluka nijak nedotýká.

A dále ČRa oznamují, že v noci z 29. na 30. března v čase 01.00 až 04.00 hodin dojde také k údržbové výluce regionálního DVB-T multiplexu RS8 na vysílači Včelná u Českách Budějovic. Pro programy z něj šířené platí totéž jako pro výluku vysílače Kleť.

Omlouváme se za případné potíže těmito výlukami způsobené, námi nezaviněné.
tisk
Nový program Prima Krimi
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 21. března 2018 09:00
Nový program Prima Krimi

Do digitální kabelové i pozemní nabídky Elsat byl zařazen nový televizní program skupiny Prima - Prima Krimi.
Program Prima Krimi zahajuje vysílání na velikonoční pondělí 2. dubna, na jeho programové pozici zatím běží upoutávky, resp. logo stanice.

Program Prima Krimi bude tématický program zaměřený na dramatickou tvorbu, zejména mimoevropské provenience. V programu se zejména objeví seriály a filmy, především zahraniční seriály s detektivní tématikou. První večer se mohou diváci těšit na televizní premiéru filmu Dívka ve vlaku, od 7. dubna 2018 na krimi seriál American Crime Story: Versace. Stávající program Prima Love, kde se krimi pořady doposud vysílaly, se od dubna zaměří na odpočinkovou tvorbu pro ženy - romantické seriály, filmy, telenovely a jiné nesmysly.
Prima Krimi naváže na úspěch detektivních seriálů, které doposud vysílala Prima Love. Diváci se tak mohou těšit na populární seriály jako Sběratelé kostí, Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně, Castle na zabití, ale přinese i úplné novinky jako například zmíněný American Crime Story: Versace, který bude vysílán necelé dva měsíce po své americké premiéře. Milovníky klasiky potěší zařazení titulů jako Vraždy v Midsomeru, Julie Lescautová, Odpadlík a jiné.

Nový program Prima Krimi byl do nabídky kabelové televize Elsat zařazen takto:
Kabelová digitální DVB-C nabídka:
Prima Krimi SD
– DVB-C paket A – SE21 – 306 MHz
Prima Krimi HD – DVB-C paket 14 – K33 – 570 MHz
Program byl do našich nabídek zařazen volně a nekódovaně.

Pozemní digitální DVB-T nabídka:
Prima Krimi SD - DVB-T mux č. 3.
Zároveň se startem Prima Krimi skončí v DVB-T muxu č. 3 duplicitní šíření programu ČT :D/Art.

Z přehledů našich nabídek byla také
smazána HbbTV aplikace Seznam.cz:
DVB-C – paket 9 – K37 – 602 MHz, DVB-T – mux č. 4.
DVB-T – mux č. 3
Ta ukončila vysílání a byla nahrazena klasickou TV stanicí Seznam TV:
DVB-C – paket A – SE21 – 306 MHz,
tisk
AKCE JARO 2018
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Trvání od: 15. března 2018 08:00
Trvání do: 15. dubna 2018 16:00
Vážení televizní diváci, 

opět přichází naše jarní akce březen/duben 2018
 
platná od 15. března 2018

Akční nabídky a slevy platí pro připojení na kabelovou televizi, pro připojení k Internetu a také zřízení služby Elsat on-line TV.

Akce dále platí i pro zájemce o přechod ze Základní na naši Rozšířenou programovou nabídku, HD Rozšířenou nabídku a digitální filmovou Pay TV nabídku (filmové kanály HBO a Cinemax).

Podrobnosti a další informace o naší jarní akci si můžete stáhnout zde (soubor ve formátu pdf):
web.elsatnet.cz/panek/sdeleni/AKCE_JARO_2018.pdf

Využijte našich výhodných nabídek a kontaktujte naše zákaznická oddělení!
Další informace a kontakty naleznete na našem webu
www.elsat.cz
tisk
Půlhodinový výpadek části programů v HD rozlišení
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Trvání od: 15. března 2018 07:00
Trvání do: 15. března 2018 07:30
Půlhodinový výpadek části programů v HD rozlišení

Upozorňujeme naše účastníky, že ve čtvrtek 15. 3. v době od 7.00 do 7.30 hodin ráno dojde k výluce tv programů Nova, Prima a jejich derivátů v HD rozlišení, a také většiny programů HBO a Cinemax.
Důvodem výluky je vyřešení problému s fragmentací (rozpadem obrazu a zvuku) u výše zmíněných tv stanic, jež se objevuje v posledních dvou dnech. Tento problém intenzivně řešíme, dosavadní analýza zatím ukazuje, že chyba vzniká na optické trase z pražského datacentra, po níž jsou nám programy dodávány. A pravděpodobně souvisí s aktuálním navýšením kapacity této trasy z důvodu brzkého zařazení programu Prima Krimi HD a s tím spojenou její rekonfigurací. Bylo proto provedeno provizorní opatření, aby fragmentace programů ustala. Protože však optickou trasu a dodávku signálu z Prahy nám zajišťují dva různí externí partneři, bude zítra ráno provedeno půlhodinové protokolární měření celé trasy, aby se prokazatelně zjistilo, u kterého z partnerů problém vzniká a tento mohl být definitivně vyřešen. Toto měření bude bohužel mít za následek půlhodinový výpadek části tv programů v HD rozlišení (viz výše). Všechny dotčené programy však budou po celou dobu dostupné v normálním SD rozlišení a také programu HBO HD se výluka netýká.

Děkujeme za pochopení a omlouváme se za případné potíže s tímto spojené.
tisk
Výpadek internetového připojení
Lokalita: Kaplice, Český Krumlov
Trvání od: 14. března 2018 06:00
Trvání do: 14. března 2018 07:30
Vážení zákazníci, ve středu 14.3.2018 bude v době od 6:00 h probíhat upgrade řídící jednotky, z toho důvodu nepůjde Internet. Odhadovaná délka výpadku je 30 minut. Omlouváme se za potíže s tím spojené.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.