Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
AKCE JARO 2019
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Trvání od: 25. března 2019 08:00
Trvání do: 30. dubna 2019 16:00
Vážení televizní diváci, 

opět přichází naše jarní akce březen/duben 2019

platná od 25. března 2019 do 30. dubna 2019

Akční nabídky a slevy platí pro připojení na kabelovou televizi, pro připojení k Internetu a také zřízení služby Elsat on-line TV.

Akce dále platí i pro zájemce o přechod ze Základní na naši Rozšířenou programovou nabídku, HD Rozšířenou nabídku a digitální filmovou Pay TV nabídku (filmové kanály HBO a Cinemax).

Podrobnosti a další informace o naší jarní akci si můžete stáhnout zde (soubor ve formátu pdf):
web.elsatnet.cz/panek/sdeleni/AKCE_JARO_2019.pdf 

Využijte našich výhodných nabídek a kontaktujte naše zákaznická oddělení!
Další informace a kontakty naleznete na našem webu
www.elsat.cz
tisk
Kvalifikace na fotbalové ME 2020 na Sport 1 a Sport 2
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 21. března 2019 15:00

Nejlepší evropský reprezentační fotbal se po zimě vrací na stanice Sport1 a Sport2. Už od čtvrtka si sportovní fanoušci v České republice a na Slovensku budou moci vychutnat přímé přenosy zápasů těch největších hvězd evropského fotbalu.

Startuje totiž kvalifikace na mistrovství Evropy 2020, která poběží na těchto stanicích po celý rok 2019.

Třiadvacet živých zápasů odvysílají stanice Sport1 a Sport2 během šesti březnových hracích dní. To je přes dva tisíce minut přímých přenosů toho nejlepšího fotbalu reprezentačních výběrů z celé Evropy. Kromě toho odvysílají stanice další klání ze záznamu. Mimo jiné i duely České republiky s Anglií a Brazílií (přátelské utkání) a Slovenska s Maďarskem a Walesem.

Tahákem březnových kvalifikačních duelů na stanicích Sport1 a Sport2 bude bez pochyb duel mezi Nizozemskem a Německem, který se odehraje v neděli 24. března v Aréně Johana Cruijffa v Amsterdamu. Mezi tradičními evropskými rivaly to bude znovu jiskřit, zvláště po té, co na podzim v Lize národů dokázali Oranjes vypálit rybník jak Němcům, tak mistrům světa z Francie. Právě Francii čeká pro změnu vzpomínka na domácí Euro 2016, kde dokázala ve čtvrtfinále udělat trhací kalendář ze senzace turnaje, týmu Islandu. Tentokrát se výběry potkávají v kvalifikační skupině a Mbappé a spol. budou chtít severské ego dostat na kolena, co nejrychleji to půjde.

Na rozdíl od Ligy národů v nominaci Portugalska na kvalifikaci nechybí Cristiano Ronaldo, který v Juventusu potvrzuje, že bude možná schopný dávat góly do 40 let. Poslední mistry Evropy hned na úvod čeká ambiciózní mladá parta z Ukrajiny, kterou vede legendární Andrej Ševčenko a nemilé zkušenosti s ní mají i čeští reprezentanti. Pokud Portugalci potvrdí formu hned z kraje kvalifikace, mohou vyslat nekompromisní zprávu o tom, že to s obhajobou evropského primátu myslí vážně.

Španělé mají papírově jeden z nejsilnějších kádrů na světě, forma ovšem na podzim kulhala na obě nohy a tým Luise Enriqueho musí dokázat, že v kvalifikaci na rozdíl od Ligy národů nic nepodcení. Duel s Norskem bude nejen díky tradiční zarputilosti seveřanů přímým testem formy. Po blamáži na mistrovství světa si Španělsko nemůže dovolit další ostudu.

Itálie po desítkách let chyběla na světovém šampionátu a přestavba kádru nemůže trvat věčně. Roberto Mancini bude pod detailním drobnohledem médií nejen v Itálii. Pokud jeho tým zaváhá hned z kraje proti Finsku, které mělo vynikající formu v Lize národů, nedá se vyloučit, že Squadra Azzura bude mít později ve skupině problém i s Bosnou a Hercegovinou a postup na turnaj by mohl být těsný.

Angličany čeká to nejtěžší hned z kraje kvalifikace. Po konfrontaci s českými reprezentanty jedou na hřiště Černé Hory. Ta sice nepatří mezi favority skupiny, ale doma dokáže při dobré konstelaci porazit v podstatě kohokoliv v Evropě. Anglie musí po loňském mistrovství světa v Rusku naplnit ambice a první dva zápasy budou možná nejdůležitější.

Přehled březnových kvalifikačních utkání na stanicích Sport1 a Sport2:

Čtvrtek 21. března
Kazachstán - Skotsko; PP na Sport1 od 16:00
Kypr - San Marino; PP na Sport1 od 18:00
Belgie - Rusko; PP na Sport1 od 20:45
Chorvatsko - Ázerbájdžán; PP na Sport2 od 20:45

Pátek 22. března
Bulharsko - Černá Hora; PP na Sport1 od 17:45
Portugalsko - Ukrajina; PP na Sport1 od 20:30
Moldávie - Francie; PP na Sport2 od 20:30

Sobota 23. března
Gruzie - Švýcarsko; PP na Sport1 od 14:45
Švédsko - Rumunsko; PP na Sport1 od 17:45
Španělsko - Norsko; PP na Sport1 od 20:30
Gibraltar - Irsko; PP na Sport2 od 17:45
Itálie - Finsko; PP na Sport2 od 20:30

Neděle 24. března
Kazachstán - Rusko; PP na Sport1 od 14:45
Izrael - Rakousko; PP na Sport1 od 17:45
Nizozemsko - Německo; PP na Sport1 od 20:30
San Marino - Skotsko; PP na Sport2 od 17:45
Kypr - Belgie; PP na Sport2 od 20:30

Pondělí 25. března
Turecko - Moldávie; PP na Sport1 od 17:45
Černá Hora - Anglie; PP na Sport1 od 20:30
Francie - Island; PP na Sport2 od 20:30

Úterý 26. března
Arménie - Finsko; PP na Sport1 od 17:45
Malta - Španělsko; PP na Sport1 od 20:30
Itálie - Lichtenštejnsko; PP na Sport2 od 20:30

zdroj: AMC

tisk
Výpadek internetového připojení a kabelové televize
Lokalita: České Budějovice - Šumava
Trvání od: 19. března 2019 09:00
Trvání do: 19. března 2019 11:00
Vážení zákazníci, v úterý 19.3.2019 bude v době od 9h do 11h probíhat úprava zemního kabelového rozvodu. Z tohoto důvodu bude docházek v uvedené době ke kratším výpadkům (přibližně 10 minut) internetu a kabelové televize. Výpadek se týká ulic Sokolská a Šafáře, v obou případech lichých čísel orientačních. Omlouváme se za potíže s tím spojené.
tisk
Formule 1 v sezóně 2019 opět exkluzivně na Sport1 a Sport2
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 13. března 2019 08:00
Nová sezona Formule 1 startuje již tento víkend. A nejrychlejší motoristické závody na světě budou moci diváci v České republice a na Slovensku sledovat opět exkluzivně na stanicích Sport1 a Sport2.

Nové F1 studio, upravená křídla, nové jezdecké dvojice, ale i klasická sestava komentátorů, stejná rivalita a oblíbené závodní okruhy. Novinky i tradice... důvodů, proč sledovat královnu motorsportu je zkrátka hodně.

Každý závodní víkend sezony 2019, která se letos protáhne od poloviny března až do prosince, začne přímými přenosy čtvrtečních a pátečních tréninků na stanici Sport1. Během samotného závodního víkendu pak diváci Sport1 uvidí urputné boje v kvalifikacích a na sesterské stanici Sport2 budou moci sledovat samotný závod.

„Každé Velké ceně samozřejmě bude předcházet předzávodní studio, kterým fanoušky provede osvědčená sestava komentátorů. A zde se diváci už od úvodní Velké ceny Austrálie dočkají atraktivní změny. Tradiční a oblíbení komentátoři Tomáš Richtr, Števo Eisele, Josef Král a Richard Gonda totiž přivítají diváky ve zbrusu novém studiu Formule 1,“ říká Marcel Mareš, Country manažer AMC Networks International pro Českou republiku a Slovensko.

Harmonogram přímých přenosů
VC Austrálie
Pátek 15. března (SPORT1)
2:00 - první trénink
3:45 - slavnostní ceremoniál ke startu nové sezony F1
6:00 - druhý trénink
Sobota 16. března (SPORT1)
4:00 třetí trénink
7:00 kvalifikace
Neděle 17. března (SPORT2)
5:00 - předzávodní studio
6:00 - Velká cena Austrálie

Kalendář Formule 1 pro rok 2019
Datum
Grand Prix
17. března
Austrálie
31. března
Bahrajn
14. dubna
Čína
28. dubna
Ázerbájdžán
12. května
Španělsko
26. května
Monako
9. června
Kanada
23. června
Francie
30. června
Rakousko
14. července
Velké Británie
28. července
Německo
4. srpna
Maďarsko
1.9
Belgie
8.9
Itálie
22.9
Singapur
29.9
Rusko
13. října
Japonsko
27. října
Mexiko
3. listopadu
USA
17. listopadu
Brazílie
1. prosince
Abú Dhabí
tisk
Dětská televizní stanice TUTY ukončila vysílání
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 12. března 2019 13:00
Dětská televize TUTY dnes ukončila z ekonomických důvodů svůj provoz. Tím tedy tento program končí v naší digitální kabelové i pozemní (DVB-C & DVB-T) nabídce.

Více informací v článku převzatém ze serveru Digizone:

Dnes v poledne ukončí své vysílání dětská stanice Tuty, důvody konce jsou "ekonomické"

Dětská televize TUTY
dnes rozeslala svým partnerům dopis, kterým oznamuje ukončení činnosti. Konkrétně uvádí, že dne 12. března dochází ve 12 hodin k ukončení vysílání naší televizní stanice pro děti a mládež Tuty TV. Informaci potvrdil serveru DigiZone obchodní ředitel stanice Pavel Bouček, podle něhož dojde k vypnutí dnes v poledne „na 99 procent“.
Stanici opustil její původní investor a managementu se nepovedlo navázat novou spolupráci. Údajně měli zástupci Tuty jednat třeba se společností Active (dříve Lagardere Active), která provozuje mimo jiné dětské rádio Pigy. Po definitivním vypnutí a ukončení spolupráce s obchodními partnery je ale případný restart značky Tuty víceméně vyloučen, uvedl pro DigiZone Bouček.
Stanice zahájila vysílání v červnu 2017 a vysílala denně v rozmezí od půl šesté dáno do deseti hodin večer. Převážnou část programu tvořily zahraniční animované seriály, ale produkovala i vlastní lifestylové pořady pro mládež. V cílové skupině diváků ve věku od čtyř do čtrnácti let dosahovala podíl jednoho procenta na sledovanosti.
Důvody pro naše rozhodnutí mají ekonomický charakter. Například náklady na trasování signálu jsou již nyní v regionálním síti RS8 Českých radiokomunikací v poměru ceny a výkonu velmi vysoké. Navíc se ukázalo, že v rámci systému DVB-T2 je pro menší soukromou televizi se zaměřením na primární cílovou skupinu děti a mládež budoucnost z finančního hlediska v podstatě nemožná, uvádí se v rozeslaném vyjádření.

  
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.