Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Zařazena nová tv stanice Seznam.cz TV
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 12. ledna 2018 13:00
Zařazena nová tv stanice Seznam.cz TV

Dne 12. 1 v 7 hodin ráno zahájila vysílání nová česká celoplošná televizní stanice Seznam.cz TV (dále jen Seznam TV). Diváci se mohou těšit na živé zpravodajství, publicistické pořady se známými osobnostmi, dokumenty předních českých reportérů, lifestylové magazíny, zábavné pořady i seriály z dílny Stream.cz.

Stanice Seznam TV byla, resp. brzy bude zařazena i do nabídky kabelové televize Elsat v kabelovém digitálním formátu DVB-C i v pozemním digitálním formátu DVB-T takto:

Formát DVB-T - pozemní multiplex č. 3
Rozvod České Budějovice - tv kanál K 48 - 690 MHz
Rozvody Písek, Vimperk, Týn, Č. Krumlov, Kaplice - tv kanál K 43 - 650 MHz

Formát DVB-C - kabelový digitální paket A
Rozvody Č. Budějovice, Písek, Vimperk, Týn, Č. Krumlov, Kaplice
- tv kanál SE 21 - 306 MHz, SR 6900, QAM 256.
V rozvodech, kde nebyla stanice Seznam TV zařazena již dnes, se tak stane v příštím týdnu (DVB-C Vimperk, Č. Krumlov).

Nová tv stanice Seznam TV bude zařazena do naší Omezené a Základní nabídky volně a nekódovaně.
Nalaďte si své televizní přijímače a set top boxy. Některá zařízení naladí novou stanici automaticky a přidá ji na konec seznamu předvoleb, ostatní zařízení je potřeba naladit ručně v menu TVP či STB.
tisk
Upozornění pro uživatele pozemní digitální DVB-T nabídky Elsat
Lokalita: Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Kab. rozvody Písek, Týn, Krumlov, Kaplice
Datum: 11. ledna 2018 16:00

Upozornění pro uživatele pozemní digitální DVB-T nabídky Elsat

Z technických důvodů bude v nejbližší době nutno provést vzájemnou záměnu vysílacích tv kanálů u dvou pozemních DVB-T multiplexů, šířených v kabelových rozvodech Elsat v některých městech – Písek, Týn nad Vltavou, Český Krumlov a Kaplice.


Jedná se multiplexy č. 3 a 7, jež si vzájemně prohodí svá místa.
Současný stav: mux 3 – kanál K 42 (642 MHz); mux 7 – kanál K 43 (650 MHz)
Nový stav: mux 3 – kanál K 43 (650 MHz); mux 7 – kanál K 42 (642 MHz)

Záměna bude provedena postupně během následujících dvou týdnů a oba muxy bude následně nutno na televizorech a set top boxech znovu naladit.
Jedná se nutnou a vynucenou operaci, způsobenou nedávným přeladěním vysílacího kanálu muxu č 7 na vysílači Kleť. Pokud by v kabelovém rozvodu zůstalo zachováno stávající umístění obou multiplexů, docházelo by k většímu či menšímu rušení u programů v muxu 7, zejména u programů ČT HD (“kostičkování”, rozpad obrazu). Abychom toto pokud možno eliminovali, musí si oba muxy prohodit svá místa.

Děkujeme za pochopení.

tisk
DVB-T multiplex RS8 - informace pro účastníky.
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 4. ledna 2018 14:00
DVB-T multiplex RS8 - informace pro účastníky.

V pondělí 1. 1. 2018 provedla společnost České Radiokomunikace poměrně zásadní změnu ve vysílání pozemního digitálního DVB-T multiplexu RS8 s programy TV8, Sport 5, TV Noe, Óčko Expres, Barrandov Family, Regionální televize, TV Jéčko, TUTY TV a Šlágr 2.
Změna souvisí s plánovaným přechodem pozemního vysílacího formátu ze staršího DVB-T na nový formát DVB-T2. V neděli 31. prosince měla původně končit platnost individuálních oprávnění pro kmitočty regionálních multiplexů DVB-T. Nakonec Český telekomunikační úřad (ČTÚ) platnost individuálních oprávnění prodloužil až do 30. 6. 2019. Na některých vysílačích však muselo dojít ke změně vysílacích parametrů.

V Jižních Čechách přešla Regionální síť 8 z původního vysílacího kanálu K 50 na nový kanál K 34. Ovšem zároveň kvůli komplikované mezinárodní koordinaci kmitočtů na vysílači Kleť musel být tento multiplex přestěhován z Kleti na mnohem níže položený vysílač Včelná, který má podstatně nižší vysílací pokrytí. V podstatě svým signálem pokrývá jen oblast Českých Budějovic a blízkého okolí.

Tato významná vysílací změna se v nabídce kabelové televize Elsat projeví (resp. neprojeví) takto:

- Kabelová digitální DVB-C nabídka ve všech městech/ kab. rozvodech: žádná změna, všechny programy z multiplexu RS8 pokračují v DVB-C formátu beze změny na původních parametrech, není potřeba nic přelaďovat či dolaďovat. 
 
- Pozemní digitální DVB-T nabídka v Českých Budějovicích: žádná změna, multiplex RS8 pokračuje v kabelovém rozvodu beze změny na původních parametrech na tv kanálu K 50, není potřeba nic přelaďovat či dolaďovat.

- Pozemní digitální DVB-T nabídka v Písku, Týně, Krumlově a Kaplici: v těchto městech není nyní signál Regionální sítě 8 z vysílače Včelná již zachytitelný a přijímatelný, proto v DVB-T formátu v nabídce kabelové televize tento multiplex RS8 končí! Jeho původní kabelový tv kanál K 44 je nyní programově neobsazen a v budoucnu bude využit pro jiné účely.
tisk
Výpadek internetového připojení a TV programů
Lokalita: Vimperk
Trvání od: 3. ledna 2018 11:00
Trvání do: 3. ledna 2018 14:00
Vážení zákazníci, zítra 3.1.2018 dojde v době od 11:00 do 14:00h k výpadku všech námi poskytovaných služeb. Výpadek se bude týkat ulic Palackého 368 - 376 a Klostermannova 439 - 441. Důvodem výpadku je oprava vadného zemního kabelu. Omlouváme se za potíže s tím spojené.
tisk
Uzavření pobočky v Písku
Lokalita: Písek
Trvání od: 27. prosince 2017 00:01
Trvání do: 29. prosince 2017 23:59
Vážení zákazníci, ve dnech 27. - 29. prosince 2017 bude uzavřena pobočka v Písku.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.