Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Výpadek internetového připojení a TV programů
Lokalita: Vimperk
Trvání od: 7. června 2017 09:00
Trvání do: 7. června 2017 15:00
Vážení zákazníci. V úterý 7.6.2017 od 9:00 do 15:00 bude probíhat výměna technologických částí v kabelovém rozvodech. Následkem toho bude docházet k výpadkům TV programů a Internetu. Jednotlivá přerušení budou trvat max. 20 min. Výluka se týká ulic Mírová, SNP, Pod Pekárnou, Luční, K Rokli. Omlouváme se za potíže s tím spojené.
tisk
Redukce analogové nabídky a rozšíření kabelové digitální nabídky
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - ČB - PI - VI - TY - ČK - KA
Datum: 25. května 2017 10:00
Redukce analogové nabídky a rozšíření kabelové digitální nabídky
Chtěli bychom touto cestou informovat a upozornit naše účastníky, že v první polovině července dojde k poměrně významné změně v naší televizní nabídce - digitální i původní analogové.
Naše společnost trvale pracuje na zkvalitňování poskytovaných služeb, průběžně provádíme modernizaci našich zařízení tak, aby přenosové sítě vyhovovaly svou rychlostí a propustností potřebám nových technologií a služeb, jež postupně zavádíme.
Intenzivně pracujeme na rozšiřování a zkvalitnění naší kabelové digitální nabídky, především ve smyslu zařazování nových programů v HD rozlišení, a také na zrychlení a zlepšení připojení k Internetu přes kabelovou televizi. Stejně tak se musíme technicky připravit i na přicházející nový formát pozemního digitálního vysílání DVB-T2 tak, abychom byli schopni našim zákazníkům nové programy v tomto formátu v naší nabídce zpřístupnit,
aniž by byli nuceni pořizovat si nové set top boxy a televizory.

Všechny tyto věci však vyžadují další prostor ve frekvenčním přenosovém pásmu, který nyní z velké části zabírá původní analogová televizní nabídka. Velmi si vážíme všech našich zákazníků, proto jako jedni z mála stále zachováváme i bohatou původní analogovou televizní nabídku pro ty účastníky, kteří i nadále  používají starší televizory a další zařízení bez možnosti moderního digitálního příjmu. Nicméně analogová nabídka je již historickou záležitostí, digitalizace pozemního televizního vysílání a útlum analogu začaly již před téměř deseti lety, v roce 2008. Proto ponechávat analogovou nabídku stále v této šíři již dále není možné a analog musí zčásti uvolnit místo novým digitálním službám. Analogová nabídka však i po svém zeštíhlení zůstane dostatečně bohatá a stále pohodlně obslouží zbylé starší televizory v domácnostech našich účastníků.
V polovině tohoto roku dojde z výše zmíněných důvodů k částečné redukci analogové nabídky (Základní i Omezené) a následně k postupnému spuštění dalších kabelových digitálních paketů s novými programy, které budou zařazovány průběžně.
Konkrétně se bude jednat o vypnutí čtyř televizních kanálů/programů v pásmu VHF a čtyř kanálů/programů v pásmu UHF. Uvolněná přenosová kapacita bude, jak bylo řečeno výše, využita pro rozšíření digitální kabelové nabídky a posílení a zrychlení Internetu.
Nové programové obsazení analogové části Omezené nabídky bude ve všech rozvodech kromě T. Svinů po redukci toto:
ČT 1, ČT 2, ČT 24, ČT 4 Sport, NOVA TV, PRIMA TV, TV Barrandov a Šlágr TV.
Vlastní realizace redukce analogové nabídky proběhne podle plánu v první polovině srpna 2017. Protože se jedná o poměrně technicky a logisticky náročnou záležitost, budou práce probíhat postupně v jednotlivých městech po celý týden. Zároveň s tím dojde z technických důvodů i k přesunu některých programů z vypínaných na nové televizní kanály/frekvence.
Po ukončení této operace budou na uvolněných pozicích následně spuštěny nové kabelové digitální DVB-C pakety, jež budou postupně obsazovány novými programy. O konkrétních programech, které budou do nových paketů v budoucnu zařazovány, budou naši účastníci průběžně informováni v našem Infoservisu Elsat.
tisk
Zpravodajská stanice Euronews nyní pouze ve francouzštině
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - ČB - PI - VI - TY - ČK - KA
Datum: 22. května 2017 15:10
Zpravodajská stanice Euronews nyní pouze ve francouzštině

Panevropská televizní stanice Euronews 10. května t.r. bohužel ukončila multijazyčnou distribuci svého programu na satelitu Astra 1 a nahradila ji lokální francouzskou verzí. V kabelovém digitálním DVB-C paketu na tv kanálu SE 31 - 386 MHz je tedy nyní k dispozici stanice Euronews pouze ve francouzském jazyce.
tisk
Rakouské programy ORF 1 a ORF 2 byly zařazeny do nabídky
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - ČB - PI - VI - TY - ČK - KA
Datum: 15. května 2017 14:30
Rakouské programy ORF 1 a ORF 2 byly zařazeny do nabídky

Rakouské veřejnoprávní tv stanice ORF 1 a ORF 2 byly dnes zařazeny do kabelové digitální DVB-C nabídky v Č. Budějovicích, Písku, Vimperku, Týně nad Vlavou, Českém Krumlově a Kaplici.
Oba programy byly zařazeny do DVB-C muxu D na tv kanálu SE 24 - frekvence 330 MHz, modulace QAM 256.

Znovu připomínáme, že programy ORF 1 a ORF 2 v kabelové DVB-C nabídce jsou nyní šířeny v kompresní normě MPEG4 AVC (na rozdíl od původní normy MPEG2)! K jejich příjmu je tedy nyní nutný televizor nebo set top box, který příjem v normě MPEG4 AVC umožňuje (podporuje). Na starších TVP a STB, podporujících pouze starší kompresní normu MPEG2, nebudou programy ORF 1 a 2 již fungovat.
tisk
Přechod rakouského muxu A z formátu DVB-T do DVB-T2
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - ČB - PI - VI - TY - ČK - KA
Datum: 21. dubna 2017 15:00
Přechod rakouského muxu A z formátu DVB-T do DVB-T2

Jak jsme již dříve avizovali, ve čtvrtek 20. dubna provedl rakouský provozovatel ORS tzv. "střihem" významnou změnu v šíření svého pozemního televizního multiplexu A, šířeného z vysílače Lichtenberg - Linz. Mux A byl, stejně jako dříve mux B, převeden ze staršího vysílacího formátu DVB-T na nový formát DVB-T2. S tím zároveň došlo ke změně obsazení programového obsazení multiplexu a většina programů byla zakódována a nadále je přístupná pouze pro rakouské občany.

Tato změna se následně odráží i v nabídce kabelové televize Elsat, a to takto:

1. Z analogové nabídky byly definitivně vyřazeny rakouské veřejnoprávní programy ORF 1 a ORF 2. Toto souvisí i s chystanou redukcí analogové nabídky, která musí uvolnit místo novým digitálním službám.

2. V kabelových rozvodech Č. Krumlov, Kaplice a Týn nad Vltavou bylo dočasně ukončeno šíření programů ORF 1 a ORF 2 i v kabelové digitální nabídce v DVB-C paketu na kanálu SE 41 - 466 MHz.
Programy ORF 1 a 2 jsou nyní dočasně šířeny v tomto paketu pouze v kabelovém rozvodu Č. Budějovice, kde se tak děje lokální konverzí DVB-T2 => DVB-C. V ostatních městech (nově i v Písku a ve Vimperku) budou programy ORF 1 a 2 znovu zařazeny do digitální nabídky, až nám výrobce dodá potřebnou technologii pro další digitální zpracování obou programů a jejich dálkovou distribuci do ostatních měst. Až k tomu dojde, bude stávající DVB-C paket na kanálu SE 41 zrušen a programy ORF 1 a 2 budou přibaleny do některého ze stávajících skládaných DVB-C paketů, kde na ně bude místo. Naše zákazníky budeme v tomto ohledu informovat v našem Infoservisu Elsat.

Pro naše účastníky v Č. Budějovicích připomínáme, že programy ORF 1 a ORF 2 v DVB-C paketu na kanálu SE 41 jsou nyní šířeny v kompresní normě MPEG4 AVC (na rozdíl od původní normy MPEG2)! K jejich příjmu je tedy nyní nutný televizor nebo set top box, který příjem v normě MPEG4 AVC umožňuje (podporuje). Na starších TVP a STB, podporujících pouze starší kompresní normu MPEG2, nebudou programy ORF 1 a 2 již fungovat.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.