Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Změna analogové frekvence Rock Rádia Gold v Č. Budějovicích
Lokalita: České Budějovice - kab. rozvod Č. Budějovice
Datum: 5. června 2013 10:00

Změna analogové frekvence Rock Rádia Gold v Č. Budějovicích

Upozorňujeme naše účastníky, že v kabelovém rozvodu Č. Budějovice byla změněna analogová kabelová frekvence rozhlasové stanice Rádio Gold. Důvodem změny je rušení původní kabelové frekvence vzdušnou frekvencí stanice Country Rádio na téměř stejném kmitočtu, která začala před časem v Č. Budějovicích vysílat. Původní frekvence Rádia Gold bude v brzké době vypnuta.
Stará frekvence: 94,6 MHz
Nová frekvence: 91,9 MHz
Přelaďte si své rozhlasové tunery.

tisk
Programy ČT 1 HD a ČT 4 HD v kabelové digitální nabídce
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 31. května 2013 10:00

V návaznosti na zprávu v tomto Infoservisu ze dne 17. 5. oznamujeme našim účastníkům, že k dnešnímu dni bylo ukončeno paralelní šíření programů ČT 1 HD a ČT 4 HD a nadále budou tyto programy šířeny v kabelovém digitálním formátu DVB-C pouze v novém DVB-C paketu M na tv kanálu SE 33 - frekvence 402 MHz, modulace QAM 256. Na jejich původní pozici v DVB-C paketu K na kanálu SE 35 (a v Týně zároveň i na kanálu K 35) byly tyto programy vypnuty z důvodu odlehčení kapacity a zvýšení odolnosti paketu vůči elmg. rušení.

Pokud jste tak ještě neučinili, nalaďte si na vašich televizorech a STB neprodleně nový DVB-C paket M na kanálu SE 33 - 402000 kHz s programy ČT 1 HD, ČT 2 HD, ČT 4 HD, RETRO Music a TEST ČT :D.

tisk
Výpadek televize a Internetového připojení - Kaplice
Lokalita: Kaplice
Trvání od: 28. května 2013 09:00
Trvání do: 28. května 2013 14:00

Vážený zákazníku,
Dovolujeme si Vám oznámit plánovaný výpadek všech námi poskytovaných služeb v Kaplici.

Zítra 28.5.2013 bude v době od 9 -14h v Kaplici probíhat modernizace kabelové sítě a výměna aktivních prvků. Z tohoto důvodu bude docházet k různě dlouhým výpadkům všech služeb.

 Za vzniklé potíže s tímto výpadkem se omlouváme.

tisk
Výluka signálu kabelové televize a Internetu v Písku
Lokalita: Písek - kab. rozvod Písek
Trvání od: 23. května 2013 08:00
Trvání do: 23. května 2013 15:30

Obdrželi jsme toto oznámení:

Vážený zákazníku, uživateli služby E.ON Energie24,

energetická společnost E.ON Energie, a.s by Vás chtěla upozornit, že z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy - rekonstrukce, oprava, údržbové a revizní práce - bude dočasně přerušena dodávka elektrické energie do Vašeho místa spotřeby:

Číslo místa spotřeby 3500046744
EAN 859182400100319205
Truhlářská 2220
397 01 Písek-Budějovické Předměstí

Přerušení dodávky elektřiny je plánováno v termínu
od 23.05.2013 08:00:00 do 23.05.2013 15:30:00 hod.
Číslo odstávky 0000045140.

Dále bychom si Vás dovolili upozornit, že případné použití Vašeho vlastního náhradního zdroje v době přerušení dodávky elektřiny je nutné předem projednat s provozovatelem distribuční soustavy.

Děkujeme za pochopení důvodů, které vedou k provedení tohoto kroku.
Úpravy na zařízení distribuční soustavy mají za cíl zlepšení a zkvalitnění dodávek elektřiny.

 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Toto oznámení v praxi znamená, že ve čtvrtek 23. 5. od 8 hodin ráno do půl čtvrté odpoledne nám E.ON přeruší napájení elektřinou pro naši hlavní stanici kabelového rozvodu Elsat, odkud je signálem kabelové televize a Internetu napájen celý kabelový rozvod Písek.
Máme samozřejmě v plánu zazálohovat výpadek napájení HS pomocí elektrocentrály, aby byl zajištěn provoz KT i po dobu odstávky. Ovšem vzhledem k faktu, že provoz celé hlavní stanice je nutno přepojit na záložní zdroj a po ukončení výluky zpět na hlavní zdroj napájení, dojde ke dvěma krátkým výpadkům signálu kabelové televize - jeden ráno a druhý odpoledne.

Za tuto námi nezaviněnou komplikaci se našim zákazníkům omlouváme.tisk
Nový DVB-C paket Elsat s programy ČT HD a RMT.
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 17. května 2013 09:00

Upozorňujeme naše účastníky, že v následujícím týdnu bude provedeno rozšíření naší kabelové digitální nabídky a také její drobná úprava. Jedná se o tyto dvě hlavní změny:

1. Na televizní kanál SE 33 – frekvence 402 MHz bude zařazen nový vlastní skládaný paket Elsat, již osmý, se symbolrate 6900 a modulací QAM 256.
Paket M bude obsahovat tyto televizní programy:  
ČT 1 HD, ČT 2 HD, ČT 4 HD, Retro Music TV a TEST.
Na pozici TEST bude od podzimu zařazen nový dětský program České televize s názvem ČT :D.
Kanál SE 33 je nový televizní kanál, je proto potřeba ho nově naladit na televizorech a STB s kabelovými DVB-C tunery.

2. Stávající programy ČT 1 HD a ČT 4 HD, které jsou nyní šířeny v DVB-C paketu K na kanálu SE 35 – frekvence 418 MHz, budou po dobu trvání hokejového MS šířeny paralelně s novou pozicí v DVB-C paketu M. Po skončení MS v hokeji budou oba programy ČT HD v tomto paketu vypnuty a dále budou šířeny již jen na nové pozici. Tato úprava bude provedena z toho důvodu, že na frekvenci paketu K – 418 MHz vysílá svůj signál mobilní operátor UFON, který v některých případech v některých městech jako rušení proniká v bytech do účastnických šňůr našich zákazníků a způsobuje fragmentaci obrazu. Paket je proto nutno odlehčit a navíc HD programy jsou k rušení více náchylné. Proto oba programy ČT HD budou odsunuty, v paketu zbydou jen programy v SD rozlišení a navíc budou mít větší prostor pro rozptyl bitrate, měly by tedy být odolnější vůči rušení.

Rozšíření bude provedeno v průběhu příštího týdne, následně si nalaďte své televizory a boxy. Změny v programových nabídkách budou postupně aktualizovány i v našich Infokanálech.
V kabelovém rozvodu Trhové Sviny bude tento nový DVB-C paket zařazen do nabídky později, v průběhu letních měsíců, účastníky budeme o spuštění informovat v našem Infoservisu Elsat.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3. Zároveň budou zmíněné nové televizní programy ČT 1 HD, ČT 2 HD, ČT 4 HD, Retro Music TV a TEST zatím pouze v kabelových rozvodech Č. Budějovice a Písek zařazeny kromě formátu DVB-C i v původním pozemním DVB-T formátu. A to v Č. Budějovicích na kanál K 46 – 674 MHz a v Písku na kanál K 43 – 650 MHz. Toto rozšíření bude realizováno koncem příštího nebo přespříští týden.

4. A dále oznamujeme našim účastníkům, že do DVB-C paketu A na kanálu SR 3 – 130 MHz (Vimperk SR 4 – 138 MHz) byly zařazeny nedávno pozemně spuštěné teleshoppingové stanice Active TV a TIP TV. Ve městech, kde případně tyto nové programy zatím nebyly zařazeny, se tak stane v nejbližších dnech.

tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.