Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Teletext u programů v analogové nabídce
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 20. září 2013 13:00

Teletext u programů v analogové nabídce

Chtěli bychom upozornit naše účastníky, kteří dosud přijímají a sledují naši starší analogovou nabídku, že v uplynulém měsíci došlo k určité změně v šíření teletextu u některých analogových programů. Změna se týká typicky programů typu ČT 4 sport, Nova Cinema, Fanda, Prima Cool, Prima Love atp. a spočívá v tom, že u těchto programů v analogové nabídce nebude teletext dále šířen! K této vynucené změně došlo z toho důvodu, že jsme v analogové nabídce u výše zmíněných programů byli nuceni změnit přijímací technologii, aby bylo možno tyto programy v analogové nabídce i nadále vůbec udržet. Protože však jak analogový formát, tak i klasický teletext jsou již historická a odcházející záležitost, dostupná technologie již vkládání teletextu do výstupního videosignálu nepodporuje, proto teletext u těchto programů v analogu nebude již dále dostupný! Nicméně i v analogové nabídce lze teletext přijímat i nadále u programů ČT 1, ČT 2, ČT 24, NOVA, PRIMA aj.

V digitální nabídce ve formátu DVB-C a DVB-T lze i nadále přijímat teletext bez omezení u všech programů, které ho ještě vysílají.

tisk
Výpadek Internetového připojení a TV programů - Písek
Lokalita: Písek
Trvání od: 18. září 2013 09:00
Trvání do: 18. září 2013 11:00
Vážení zákazníci,

ve středu 18.9.2013 v době od 9:00 do 11:00h bude v Písku probíhat  rekonstrukce elektrické instalace na naší hlavní stanici. Z tohoto důvodu dojde  k výpadku všech námi poskytovaných služeb. Předpokládaná délka výpadku bude asi  30 minut.

 

Omlouváme se za potíže s tím spojené.
tisk
Výluka pozemního vysílače Vimperk – Mařský vrch
Lokalita: Vimperk, Písek - kab. rozvody Písek, Vimperk
Trvání od: 18. září 2013 06:00
Trvání do: 18. září 2013 15:00

Vysílač Mařský vrch má výluku, až do 15 hodin nepůjde ve Vimperku a okolí televize.

Právě na dnešní den, tedy středu 18. září, naplánovaly České Radiokomunikace údržbovou přestávku na vysílači Vimperk – Mařský vrch. Znamená to, že v době od šesté hodiny ranní až do 15:00 tu budou televizní diváci bez signálu svých oblíbených programů. Mařský vrch nebude aktuálně vysílat veřejnoprávní multiplex 1 České televize a multiplex 2 s programy televizí Nova, Prima a Barrandov, upřesnil tiskový mluvčí operátora Kamil Chalupa. Rozhlasové stanice z Mařského vrchu na VKV (FM) nevysílají.

Výluka TV programů z Mařského vrchu se dotkne pouze těch diváků, kteří přijímají signál právě z tohoto vysílače. Diváků, kteří přijímají signál z vysílače Kleť, který je provozován na stejných TV kanálech v takzvané společné jednofrekvenční síti (SFN), se výluka netýká. Multiplex 1 vysílá pro Vimperk a signál, jež tento vysílač pokrývá, na kanálu 49, multiplex 2 pak na kanálu 39 – oba výkonem přibližně 20 kW. Při plánované výluce bude provedena pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací technologie.

Pro účastníky kabelové televize Elsat ve Vimperku a též v Písku to znamená, že po dobu výluky nepůjdou v těchto kabelových rozvodech některé televizní programy v digitální i analogové nabídce.

Omlouváme se za případné potíže s touto výlukou spojené.

tisk
Malá rychlost připojení k Internetu ve všech městech
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 17. září 2013 20:56

Vážení zákazníci,

omlouváme se za malou rychlost připojení k Internetu v současné době. Problém způsobuje závada na páteřní 10G trase u našeho poskytovatele připojení. Odstranění závady je plánováno na druhou hodinu ranní následujícího dne (2:00, 18.9.2013).

 

tisk
Výpadek Internetového připojení a některých digitálních programů - Týn nad Vltavou
Lokalita: Týn nad Vltavou
Trvání od: 11. září 2013 10:00
Trvání do: 11. září 2013 11:00
Vážení zákazníci,
ve středu 11.9.2013 bude v Týně v době od 10h do 11 h probíhat přepojování internetové trasy. 
Z tohoto důvodu může dojít k několika krátkým výpadkům  připojení k internetu a některých digitálně šířených programů.
Omlouváme se za potíže s tím spojené.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.