Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Hudební stanice Retro Music znovu v nabídce KT Elsat
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - ČB - PI - VI - TY - ČK - KA
Datum: 30. května 2016 10:00
Hudební stanice Retro Music znovu v nabídce KT Elsat

S potěšením oznamujeme našim účastníkům, že se nám úspěšně podařilo zajistit znovuzařazení oblíbené hudební stanice Retro Music do naší Základní nabídky. Stanice tento měsíc ukončila své šíření v pozemním DVB-T vysílání, proto je nyní do KT nabírána ze satelitního zdroje. Navíc je transkódována z formátu MPEG4 do staršího kompresního formátu MPEG2. Stále ji tedy naladí a mohou přijímat i ti naši účastníci, kteří jsou zatím vybaveni pouze televizory a STB s tunery pro starší formát MPEG2.

Stanice je zařazena na svou původní pozici v DVB-C paketu C na kanálu SE 23 - frekvence 322 MHz. Vzhledem k menší úpravě názvu stanice a změně některých parametrů pravděpodobně však bude nutné stanici znovu naladit.
tisk
Přidána slovenská stanice Markíza HD International
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - ČB - PI - VI - TY - ČK - KA
Datum: 27. května 2016 16:00
Přidána slovenská stanice Markíza HD International

Do naší Základní nabídky byla přidána slovenská tv stanice Markíza HD International. Stanice byla zařazena do DVB-C paketu H na tv kanálu SE 28 - frekvence 362 MHz.
Stanice je v nabídce šířena volně a nekódovaně.
tisk
Výpadky u programů Viasat
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - ČB-PI-VI-TY-ČK-KA
Trvání od: 25. května 2016 08:00
Trvání do: 25. května 2016 16:00
Upozorňujeme naše účastníky, že ve středu 25. 5. v průběhu celého dne bude docházet k přepojení tří programů Viasat - History, Nature a Explorer na nový satelitní zdroj a zároveň bude probíhat vyladění výstupních parametrů na potřebné hodnoty.
V průběhu celého dne až do odpoledne tedy může a bude docházet ke kratším či delším výpadkům všech tří Viasatů v digitální i analogové nabídce.

Za případné potíže s touto operací spojené se omlouváme.
tisk
Jarní akce se prodlužuje až do 31. května 2016
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 18. května 2016 10:00
Jarní AKCE je prodloužena až do 31. května 2016

Akční nabídky a slevy platí pro připojení na kabelovou televizi (ve všech rozvodech) a pro připojení k Internetu (vyjma kab. rozvodu T. Sviny).

V kabelových rozvodech České Budějovice, Písek, Vimperk, Týn nad Vltavou, Český Krumlov a Kaplice akce platí i pro zájemce o přechod ze Základní na naši Rozšířenou programovou nabídku a též na HD Rozšířenou nabídku KT Elsat.

A v kabelových rozvodech České Budějovice, Písek, Vimperk, Týn nad Vltavou, Český Krumlov a Kaplice dále i pro zájemce o naši digitální filmovou Pay TV nabídku.

Podrobnosti a další informace o naší jarní akci si můžete stáhnout zde (soubor ve formátu pdf):
web.elsatnet.cz/panek/sdeleni/AKCE_JARO_2016.pdf

Využijte našich velmi výhodných nabídek a kontaktujte naše zákaznická oddělení!


Další informace a kontakty naleznete na našem webu www.elsat.cz
tisk
TV stanice Retro Music - informace pro účastníky
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - ČB - PI - VI - TY - ČK - KA
Datum: 17. května 2016 10:00
Upozorňujeme naše účastníky, že ve středu 11. 5. přestala v pozemním DVB-T multiplexu RS7 vysílat hudební stanice Retro Music. Důvod ukončení jejího šíření v pozemní platformě je údajně finanční nedohoda provozovatele stanice s provozovatelem vysílacího multiplexu.

Vzhledem k tomu, že Retro Music byla do nabídky KT Elsat nabírána právě z tohoto pozemního muxu 7, zmizela tato stanice dočasně i z naší kabelové pozemní digitální nabídky.
Pokud ještě dodatečně nedojde k dohodě o dalším vysílání Retro Music na pozemní platformě (není to příliš pravděpodobné), zajistíme v brzké době příjem této stanice ze satelitního zdroje, kde Retro Music stále vysílá. Stanice Retro Music bude tedy i nadále dostupná v naší kabelové digitální DVB-C nabídce. Naopak v naší pozemní DVB-T nabídce stanice tímto definitivně končí, pokud nakonec přece jen nedojde k dohodě provozovatelů o jejím dalším setrvání v pozemním muxu RS7 nebo jiném.

Vzhledem k technické "politice" satelitního providera však tato stanice v naší DVB-C nabídce dále bude šířena již v novějším kompresním formátu MPEG4 a nikoliv původním MPEG2. Z toho důvodu bude program Retro Music dále přijímatelný pouze na těch televizorech a STB, jež jsou vybaveny již přijímacím tunerem, schopným zpracovávat tento novější formát MPEG4 s kodekem AVC. Na zařízeních vybavených jen starším tunerem MPEG půjde u tohoto programu pouze zvuk, ale obraz bude nefunkční.

Za případné potíže s příjmem této stanice spojené se omlouváme, ale tyto záležitosti a změny jsou mimo naši kontrolu.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.