Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Konec slovenské hudební televizní stanice Musiq 1
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - ČB - PI - VI - TY - ČK - KA
Datum: 17. února 2015 11:00
Slovenská hudební televizní stanice MUSIQ 1 ukončila v sobotu 14. 2. 2015 své vysílání.
O ukončení vysílání krátce před tím stanice informovala své diváky v crawlu na obrazovce.
Důvodem ukončení činnosti je pravděpodobně nedostatek financí na provoz.

O nahrazení stanice Musiq1 v kabelové digitální nabídce bude rozhodnuto později, nabízí se gastronomická stanice Mňam TV, jež zahajuje své pozemní vysílání v sobotu 21. února.
V analogové nabídce již stanice Musiq1 ničím nahrazována nebude, uvolněná frekvence bude v budoucnu využita pro jinou službu.
tisk
Problémy s příjmem DVB-C paketu K na tv kanálu SE 35 v Týně
Lokalita: Týn nad Vltavou - Kab. rozvod Týn
Datum: 2. února 2015 14:00
Problémy s příjmem DVB-C paketu K na tv kanálu SE 35

Vzhledem k tomu, že v Týně nad Vltavou, zejména na sídlišti Malá strana, bohužel stále přetrvává silné vzdušné rušení od operátora UFON na frekvenci cca 420 MHz, dochází u některých našich účastníků k silnému zarušení DVB-C paketu K se slovenskými stanicemi na tv kanálu SE 35/418 MHz. V některých případech toto rušení nelze zcela odstranit ani kvalitním stíněným kabelem a kvalitní příjem paketu K je pak nemožný.

Musíme proto opět přistoupit ke zřízení duplicity paketu K na jiném, nerušeném tv kanálu. Z technických důvodů byl vybrán kanál K 34/578 MHz v pásmu UHF. Tento kanál je však aktuálně již obsazen analogovým programem Sport 5, musí proto být nejdříve uvolněn. Program Sport 5 se proto přesune na kanál SE 19/287,25 MHz místo programu CNN Int., jenž bude v analogové nabídce zrušen a pokračuje dále jen v digitální podobě právě v paketu K na kanálech SE 35 a K 34 s modulací QAM 256.

TV
kanál K 34 mohou využít pro naladění paketu K všichni ti naši účastníci, kterým rušení od UFONu znemožňuje K paket naladit na standardních parametrech.
Změna bude uskutečněna pravděpodobně v úterý 3. 2. 2015 v dopoledních hodinách.
tisk
Výpadek internetového připojení Písek
Lokalita: Písek
Trvání od: 2. února 2015 08:00
Trvání do: 2. února 2015 08:30
Vážení zákazníci, v pondělí 2.2.2015 od 8:00 dojde ke krátkému přerušení internetového připojení v Písku. Důvodem výpadku je konfigurace hlavní řídící jednoty, předpokládaná délka přerušení je maximálně 10 minut. Omlouváme se za potíže s tím spojené.
tisk
Krátký výluka signálu v Týně nad Vltavou
Lokalita: Týn nad Vltavou - Kab. rozvod Týn
Datum: 27. ledna 2015 17:30


V souvislosti se sobotním nočním výpadkem signálu KT a Internetu v Týně nad Vltavou bude zítra, tedy ve středu 28. ledna ještě provedena oprava poškozeného elektrického napájení hlavní stanice kabelového rozvodu. V průběhu středečního dopoledne tedy dojde ke krátkému výpadku poskytovaných služeb.
Za případné potíže s tímto výpadkem spojené se omlouváme.

tisk
Výpadek signálu KT a Internetu v Týně nad Vltavou
Lokalita: Týn nad Vltavou - Kab. rozvod Týn
Datum: 27. ledna 2015 16:00
 
Víkendový výpadek signálu KT a Internetu v Týně nad Vltavou byl způsoben pravděpodobně úmyslnou sabotáží s cílem znemožnit dodávku signálu do kabelového rozvodu. Neznámý pachatel vyřadil napájení naší hlavní stanice elektřinou a zároveň došlo i k poškození části technologie. Máme podezření na konkrétní osobu v domě, ale není to zatím bohužel jak prokázat. Bohužel sabotáži tohoto typu se lze jen velmi těžko bránit, protože kvůli bezpečnostním a požárním předpisům musí být elektrické přívody přístupné a vypnutelné, což je kámen úrazu, protože tím jsou zároveň i zranitelné. Připravujeme některá technická opatření, jak riziko podobných zlovolných zásahů eliminovat nebo alespoň zmírnit, ale je to technicky problematické a finančně značně náročné a ani tak to nezaručuje stoprocentní spolehlivost.

Za víkendový noční výpadek signálu KT a Internetu se našim zákazníkům omlouváme, znovuzprovoznění zařízení bylo provedeno naší technickou skupinou v nejkratší možné době, tak jak to oprava technologie v nedělní dopoledne umožnila. Další část opravy byla provedena v průběhu pondělka.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.