Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Ve čtvrtek 20. 2. výluka vysílačů Kleť a Mařský vrch
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 14. února 2020 10:00
Ve čtvrtek 20. 2. výluka vysílačů Kleť a Mařský vrch

Převzato z Internetu (server parabola.cz):

Příští čtvrtek, tj. 20. února 2020 proběhne další výluka televizního vysílání. Tentokrát se bude týkat domácností, které přijímají pozemní vysílání z vysílačů České Budějovice - Kleť a Vimperk - Mařský vrch.
Výluka na obou vysílačích bude probíhat od půlnoci do 12. hodiny. Důvodem je plánovaný přechod vysílačů na technologii DVB-T2.
V uvedeném časovém rozsahu nebude možné přijímat DVB-T multiplex 1 České televize, dále multiplex 2 a multiplex 3 (jen Kleť) s komerčními programy a také DVB-T2 přechodové multiplexy 11 a 12 (PS11 a PS12).

V uvedeném termínu budou na vysílačích Kleť a Mařský vrch zapnuty a aktivovány finální DVB-T2 sítě M21 (Česká televize), M22 a M23, provozované společností České Radikomunikace.
Zároveň v uvedeném termínu pravděpodobně dojde k výluce - vypnutí DVB-T muxu 4 a přechodové sítě PS13, provozovaných společností Digital Broadcasting. A dále k zapnutí a aktivaci finální DVB-T2 sítě M24.

Pozemní DVB-T2 multiplexy z vysílačů Kleť a Mařský vrch s českými celoplošnými programy jsou pro společnost Elsat zdrojem signálu i pro programy v naší kabelové DVB-C (některé programy v SD rozlišení) a pozemní DVB-T E a DVB-T2 nabídce.
Proto během výše uvedené výluky dojde k výpadku těchto programů i v našich nabídkách.
Po aktivaci finálních DVB-T2 sítí M21 - M24 na obou vysílačích musí naši technici provést příslušnou úpravu signálových parametrů na naší přijímací technologii a následně budou příslušné programy v naší DVB-C a DVB-T E nabídce opět zprovozněny.

Celoplošných českých programů (ČT, Novy, Primy, Barrandovy aj.), šířených v naší kabelové DVB-C nabídce v HD rozlišení, se výše uvedená výluka a výpadek programů nijak netýká!

U naší pozemní nabídky ve formátu DVB-T2 je situace trochu komplikovanější. Po zapnutí finálních DVB-T2 sítí na obou vysílačích bude nutno provést úpravu signálových parametrů na přijímací technologii manuálně na našich hlavních stanicích přímo v jednotlivých městech. Tato operace bude provedena postupně a zabere až několik dní.
Zároveň s tím dojde k částečné změně kanálového/frekvenčního rozložení sítí M21 - M24 v naší DVB-T2 nabídce. Na televizorech a set top boxech u našich účastníků bude proto nutno provést nové naladění této DVB-T2 nabídky, obvyklým způsobem.

Za případné potíže s touto výlukou a změnami spojené se omlouváme.

Nové složení a kanálové rozložení bude v pozemní DVB-T2 nabídce Elsat od 20. 2. takto:

Finální síť/mux M21 – kanál K39 – 618 MHz – formát DVB-T2 HEVC
ČT 1 HD, ČT 2 HD, ČT Sport HD, ČT 24 HD, ČT :D/Art HD, ČT 1 SM/JM HD
Rozhlas: Radiožurnál, Dvojka, Vltava, D-dur, Plus, Jazz, Wave, Junior

Finální síť/mux M22 – kanál K40 – 626 MHz – formát DVB-T2 HEVC
Prima TV, Prima Cool, Zoom, Max, Krimi, Love, Barrandov TV, Kino Barr., Barr. Krimi, Óčko, Óčko Star, Šlágr, Šlágr 2, TV Noe, Nova TV, Nova Cinema, Seznam TV, CNN Prima News, Prima +1, Rádio Proglas

Finální síť/mux M23 – kanál K41 – 634 MHz – formát DVB-T2 HEVC
Barrandov HD, Kino Barrandov, Barrandov Krimi, Šlágr, Šlágr 2, TV Noe, Seznam HD, Nova TV, Nova Cinema

Finální síť/mux M24 – kanál K42 – 642 MHz – formát DVB-T2 HEVC
Nova TV, Nova 2, Nova Action, Nova Gold, Relax, Rebel, Rebel 2, CS Mystery, JOJ Family, Prima Comedy Central, ABC TV, JTV, Klenot TV, Galerie, Retro Music
tisk
AKCE JARO 2020
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 12. února 2020 08:00
Vážení televizní diváci, 

opět přichází naše jarní akce únor/březen 2020

platná od 12. února
2020


Akční nabídky a slevy platí pro připojení na kabelovou televizi, pro připojení k Internetu a také na zřízení služby Elsat on-line TV.

Akce dále platí i pro zájemce o přechod ze Základní na naši Rozšířenou programovou nabídku, HD Rozšířenou nabídku a digitální filmovou Pay TV nabídku (filmové kanály HBO a Cinemax).

Podrobnosti a další informace o naší jarní akci si můžete stáhnout zde (soubor ve formátu pdf):
web.elsatnet.cz/panek/sdeleni/AKCE_JARO_2020.pdf

Využijte našich výhodných nabídek a kontaktujte naše zákaznická oddělení!
Další informace a kontakty naleznete na našem webu
www.elsat.cz
tisk
Informace o změnách v kabelové digitální DVB-C nabídce
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 24. ledna 2020 10:00
Informace o změnách v kabelové digitální DVB-C nabídce

Vážení zákazníci, protože se již znatelně přiblížilo vypnutí stávajících DVB-T multiplexů na vysílači Kleť a přechod na finální DVB-T2 sítě (únor/březen 2020), musíme po podzimní 1. fázi změn v našich nabídkách nyní přistoupit k neméně důležité 2. fázi.
Podzimní 1. fáze se týkala naší pozemní nabídky ve formátech DVB-T/T2, včetně Omezené nabídky.
Nynější 2. fáze se bude týkat programů ve standardním SD rozlišení, v naší kabelové DVB-C nabídce šířených v paketech A a B na kanálech SE21 a SE22. Do těchto paketů se doposud pozemní programy nabíraly právě z brzy vypínaných pozemních DVB-T muxů (jsou na nich zobrazovány známé varovné piktogramy). Tím by tyto naše DVB-C pakety ztratily zdroj signálu a programy v nich by přestaly fungovat. Musíme proto včas přistoupit k vytvoření jejich náhrady, aby nám i vám naše DVB-C programová nabídka v SD rozlišení fungovala i nadále.

V následujících dvou týdnech proto budou oba DVB-C pakety A a B na kanálech SE21 a SE22 postupně vypnuty (byly zpracovávány a šířeny místně přímo z hlavních stanic v jednotlivých městech, nikoliv dálkově z ČB jako ostatní programy).
A místo nich byly vytvořeny nové dva DVB-C pakety 15 a 16, již šířené dálkově z ČB. Tyto pakety byly nově spuštěny ve všech našich kabelových rozvodech na nových tv kanálech K 31 (554 MHz) a K 32 (562 MHz). Nové pakety obsahují víceméně stejné programy jako stávající pakety A a B, pouze jsou trochu jinak uspořádány. U všech programů je přítomno EPG a u některých i teletext a HbbTV. Tyto nové pakety si tedy musí zákazníci nově naladit na televizorech a set top boxech. Bude stačit provést automatické proladění TVP a STB na novou nabídku a naladěné programy si uložit do předvoleb na svých přijímačích.
Systém ladění je pro každou značku a model trochu jiný, ale v zásadě se u televizorů vždy bude jednat o přibližně tento postup: Menu – Instalace – Digitální ladění – Automatické vyhledávání – Kabel – Úplné ladění – Start. Pochopitelně některé názvy a kroky se mohou pro různé modely lišit.

Tato změna je nutná a vynucená, a musíme ji provést takto v předstihu. Proto, aby našim účastníkům, vybaveným staršími televizory a set top boxy pro příjem kabelového digitálního formátu DVB-C pouze v SD rozlišení a kompresní normě MPEG2 dotčené programy za krátký čas úplně nezmizely z obrazovek a fungovaly i nadále.
Z technologických důvodů zároveň není možné zachovat tyto programy v původních DVB-C paketech na původních pozicích a bylo nutné spustit dva nové pakety na jiných frekvencích, jež je nutno nově naladit.

Předběžně stanovené termíny pro vypnutí stávajících DVB-C paketů A a B jsou následující:
úterý 28. 1 České Budějovice
čtvrtek 30. 1. Týn nad Vltavou
pondělí 3. 2. Vimperk
úterý 4. 2. Písek
čtvrtek 6. 2. Český Krumlov, Kaplice
Doporučujeme nově naladit televizory a STB až poté, co programy na původních pozicích budou vypnuty a zmizí z předvoleb. Zabráníte tak duplicitnímu naladění stejných programů na dvou předvolbách.

Většina programů v obou vypínaných/nově spouštěných paketech je v naší DVB-C nabídce šířena i v HD rozlišení a mohou je přijímat a sledovat všichni naši zákazníci, kteří jsou již vybaveni novějšími televizory a STB pro příjem programů v kompresní normě MPEG4.
Všech programů v HD rozlišení se výše uvedené změny nijak netýkají!

Obsazení nově spouštěných DVB-C paketů 15 a 16:
DVB-C QAM 15 - frekvence 562 MHz – QAM 256
ČT 1
ČT 2
ČT 24
ČT Sport
ČT :D/Art
TV Barrandov
Kino Barrandov
Barrandov Krimi
Seznam TV
Šlágr TV

DVB-C QAM 16 - frekvence 554 MHz – QAM 256
NOVA TV
NOVA Cinema
PRIMA TV
PRIMA Cool
PRIMA Zoom
PRIMA Max
PRIMA Krimi
PRIMA Love
ÓČKO
ÓČKO Star

Za případné potíže s těmito změnami spojené se omlouváme.
tisk
54. ročník Super Bowlu na Sport1
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 23. ledna 2020 11:00
54. ročník Super Bowlu na Sport1

Datum a místo konání této oblíbené sportovní události se sice každý rok mění, letos už však víme, že 54. ročník se bude konat 2. února na stadionu Hard Rock v Miami. Jak už bývá zvykem, program Super Bowlu je udržován v přísné tajnosti, ale tradiční začátek akce zůstává stejný, tedy 18:30 hod. amerického času.
Nenechte si ujít finálový zápas dvou nejlepších týmů amerického fotbalu a sledujte živý přenos 2. února od 23:30 hod. na televizní stanici Sport1.

V tajnosti se drží i program monumentální hudební show, které je každoročně vyhrazen poločas zápasu. Loni byla hlavní hvězdou večera oblíbená americká popová skupina Maroon 5, avšak vůbec nejsledovanější vystoupení předvedla zpěvačka Katty Perry v roce 2015, kdy její performaci sledovalo přes 120 milionů diváků. Veřejnosti bylo 27. září oznámeno, že třináctiminutovou poločasovou show budou v roce 2020 otevírat dvě latinskoamerické hvězdy, Jennifer Lopez a Shakira, které potvrdily, že chtějí svým vystoupením předat světu důležitou zprávu. „Jsem nadšená, že po boku s J.Lo budeme zastupovat Latino komunitu, která je ve Spojených státech tak důležitou součástí,“ vyjádřila se Shakira. Svou účast navíc nedávno potvrdila i Lady Gaga, což znamená jediné - opravdu velkolepou show.

Loňskou sezónu ovládli fotbalisté New England Patriots, kteří si tak vybojovali v pořadí už šestý Super Bowl. V letošní sezóně vyhrál tento massachusettský klub utkání proti Steelers a Dolphins v celkovém součtu o 73 bodů ve dvou zápasech po sobě, což je čtvrtý nejvyšší bodový rozdíl ve dvou utkáních. Ačkoliv však loni New England Patriots vyhráli, letos vypadli hned v prvním kole. Nový šampion tedy nevzejde z týmu Patriots, ani z týmu Baltimore Ravens, kterého se obával jejich hlavní trenér Bill Belichick, ale z dvojice Kansas City Chiefs a San Francisco 49ers. Nenechte si ujít nejočekávanější zápas amerického fotbalu a sledujte 54. ročník Super Bowlu už 2. února od 23:30 hod. na televizní stanici Sport1.

Češi patří mezi sportovní nadšence, o čemž svědčí i fakt, že přes 40 % z nich tráví čas sledováním sportovních přenosů. Nejčastěji si pouští fotbal a hokej, následuje atletika, tenis a formule. Rok 2020 přinese spoustu atraktivních sportovních událostí a vrcholných soutěží, mezi než patří např. Formule 1, hokejové KHL, SHL, CHL i slovenská Tipsport liga, tenisové turnaje ATP250, ale také zápasy házenkářské Ligy mistrů či světových i evropských šampionátů. Všechny tyto přenosy nabízí divákům stanice Sport1.

Pokud byste chtěli sedět mezi 67 000 diváky, kteří dorazí fandit přímo na stadion, namastěte si kapsy, protože lístky začínají na 3 666 $.

zdroj: AMC
tisk
Uzavření kanceláře v Písku
Lokalita: Písek
Trvání od: 22. ledna 2020 09:04
Trvání do: 22. ledna 2020 16:00
Vážení zákazníci, z důvodu nemoci bude uzavřena naše kancelář v Písku od středy 22.1.2020 do pátku 24.1.2020. Omlouváme se za potíže.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.