Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Rozšíření programové nabídky, přesuny, změny
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - ČB - PI - VI - TY - ČK - KA
Datum: 9. října 2015 15:30
Rozšíření programové nabídky, přesuny, změny
V následujících dvou týdnech dojde v rozvodech kabelové televize Elsat k některým změnám. Jedná se v prvé řadě o rozšíření programové nabídky o některé nové programy, dále spouštíme nový kabelový DVB-C paket O a také dojde k určitým změnám v obsazení digitálních paketů.
1. Do kabelové digitální DVB-C nabídky budou zařazeny tyto nové televizní pozemně vysílané stanice - Barrandov Muzika, Óčko Expres a Mňau TV takto:
- Barrandov Muzika - paket L, kanál SE 34 - frekvence 410 MHz, modulace QAM 256
- Óčko Expres - paket H, kanál SE 32 - frekvence 394 MHz, modulace QAM 64
- Mňau TV - paket M, kanál SE 33 - frekvence 402 MHz, modulace QAM 256
Ve všech třech případech se jedná o stávající DVB-C pakety, jež se tímto rozšiřují a doplňují.
Pozn.: Nová stanice Mňau TV pro milovníky domácích zvířat ještě nezahájila vysílání, ale mělo by se tak stát v nejbližších dnech. Stanici zařadíme do nabídky ihned po jejím startu.
Všechny tři nové tv stanice budou šířeny volně a nekódovaně v rámci naší Základní nabídky

2. Na tv kanálu K 35 - frekvence 586 MHz bude spuštěn nový vlastní skládaný DVB-C paket O, s modulací QAM 256. Do paketu budou zatím zařazeny dvě nové televizní stanice - AMC CE a Sport 2 HD. Obě nové tv stanice budou též šířeny volně a nekódovaně v rámci naší Základní nabídky. A dále bude do tohoto paketu přeřazena tv stanice FANDA HD, dříve šířená v DVB-C paketu N na kanálu K 37, protože v současné podobě se již do původního paketu nevejde. Stanice FANDA HD je kódovaná a je součástí naší zvlášť placené HD Rozšířené nabídky.
3. Z technických důvodů zároveň dojde k přesunu německého HD paketu I z původního kanálu K 36 na nový tv kanál SE 24 - frekvence 330 MHz, modulace QAM 256. Paket obsahuje programy ARD HD, SWR HD a ARTE HD v rozlišení 720p. Na uvolněném kanálu K 36 bude v budoucnu (pravděpodobně počátkem příštího roku) spuštěn další, již dvanáctý vlastní skládaný DVB-C paket Elsat.
4. Všechny tři nové pozemní tv stanice Óčko Expres, Barrandov Muzika a Mňau TV se zároveň objeví, resp. již objevily i v příslušných pozemních multiplexech 4 a RS8 v pozemním digitálním formátu DVB-T, jež v našich rozvodech též šíříme pro majitele televizorů bez kabelového digitálního DVB-C tuneru.

Celá tato technologická operace je poměrně značně technicky i logisticky náročná a komplikovaná, stejně jako podobné akce v minulosti.
Dají se proto očekávat i nějaké nenadálé potíže a komplikace jako u většiny podobných operací. Dopředu na to upozorňujeme, stejně jako na nutné naladění nových i přesunutých stanic. Z naší strany vše bude vyladěno a nastaveno tak rychle, jak to nejlíp a nejkratší možné době půjde. Za krátkodobé výpadky v příjmu některých tv stanic, jichž se změny týkají, se omlouváme, o všech důležitých věcech budeme informovat v našem Infoservisu Elsat a následně i v našich Infokanálech.

Nalaďte si své televizní přijímače a Set Top Boxy (STB). Některé televizory a STB provedou naladění nových a přesunutých stanic automaticky a uloží si je do paměti na konec programových seznamů, ostatní je potřeba naladit manuálně.

Děkujeme za pochopení.

tisk
Výpadek některých TV programů v Č. Krumlově
Lokalita: Český Krumlov
Datum: 6. října 2015 16:16
Vážení zákazníci, dnes asi v 15:43h došlo v Č. Krumlově k výpadku některých TV programů. Důvodem výpadku je neplánovaná závada při rekonstrukci kolejové trasy Č. Budějovice - Č. Krumlov, podél které vedou optické kabely ČDT. Výpadek se týká asi poloviny programů šířených ve formátu DVB-C a některých programů v analogu. Digitální programy v DVB-T fungují normálně. Omlouváme se za potíže s tím spojené, na opravě pracuje servisní skupina ČDT. Termín vyřešení poruchy zatím není znám.
tisk
Výpadek některých TV programů a internetu
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Trvání od: 6. října 2015 00:00
Trvání do: 6. října 2015 02:00
Vážení zákazníci, dne 6.10. v době od 0:00 hodin do 2:00 hodin dojde k výpadkům některých TV programů a internetového připojení. Důvodem plánovaných výpadků je přepojování optických tras. Výpadek se týká asi poloviny programů šířených ve formátu DVB-C a některých programů v analogu. Digitální programy v DVB-T budou fungovat normálně. Omlouváme se za potíže s tím spojené.
tisk
Výpadek televizní stanice AXN
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 2. října 2015 10:00

Včerejší výpadek seriálového a filmového tv kanálu AXN CZ byl způsoben pravděpodobně technickým problémem v autorizačním kartovém systému přímo u poskytovatele programu - společnosti AXN Europe Limited. Jednalo se o záležitost mimo naši kontrolu, již jsme nemohli nijak ovlivnit. Nicméně přes noc byl problém zdá se vyřešen a všechny tři programy z portfoloia AXN jsou v naší nabídce opět funkční. Za nemožnost sledovat včera několik hodin program AXN se našim zákazníkům omlouváme.

Pozn. K včerejšímu dni byla stanice AXN CZ zároveň vyřazena z nabídky největšího českého satelitního operátora - spol. Skylink. Zájemci o sledování všech tří programů z portfolia AXN Europe Ltd. - tedy AXN CZ, AXN White a AXN Black mají nyní možnost programy dále sledovat v nabídce naší kabelové televize Elsat.
tisk
Výpadek některých TV programů.
Lokalita: Český Krumlov
Trvání od: 1. října 2015 08:30
Trvání do: 1. října 2015 13:00
Vážení zákazníci, dne 1.10. v době od 8:30 hodin do 13:00 hodin dojde k výpadkům některých TV programů. Důvodem plánovaných výpadků je rekonstrukce kolejové trasy Č. Budějovice - Č. Krumlov, podél které vedou optické kabely ČDT. Výpadek se týká asi poloviny programů šířených ve formátu DVB-C a některých programů v analogu. Digitální programy v DVB-T a internet bude fungovat normálně. Omlouváme se za potíže s tím spojené.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.