Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Dnes výluka na jihočeském pozemním vysílači Kleť
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Trvání od: 20. srpna 2014 06:00
Trvání do: 20. srpna 2014 15:00
Na dnešní den si České Radiokomunikace naplánovaly pravidelný údržbový den na vysílači na Kleti, proto jsou dnes pozemní multiplexy vypnuty a výluka bude trvat až do 15. hodiny. Výpadek se týká všech televizních a rozhlasových programů, jež jsou z těchto multiplexů nabírány do našich kabelových rozvodů. Netýká se však měst, kde jsou pozemní tv programy (nebo jejich část) nabírány z vysílače Mařský vrch (Vimperk, Písek).
Za výpadek se omlouváme, bohužel ČRa nepovažují za nutné kabelové operátory o těchto výlukách dopředu informovat
Programy nabírané ze satelitu (ČT 1 a 4 HD, Nova HD atp.) jsou funkční bez omezení.

Informace stažená z Internetu:
Poslední velká výluka tohoto týdne: Bez signálu bude jihočeská Kleť:
Při plánované výluce bude provedena pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací technologie.

Údržbovou přestávku na jihočeském vysílači Kleť, jehož pokrytí nepatří vůbec k zanedbatelným, naplánovaly na dnešní den České Radiokomunikace. Výluka televizního vysílání potrvá od 6.00 do 15.00 hodin. Z vysílače Kleť nebude aktuálně vysílat veřejnoprávní multiplex 1 České televize, multiplex 2 s programy televizí Nova, Prima a Barrandov a multiplex 3 s programy Prima Love, Prima ZOOM, Óčko, Óčko Gold, Šlágr TV, Active TV, Déčko a Jihočeská televize.

Konkurenční multiplexy zachytitelné v této oblasti, budou nadále vysílat bez problémů. Diváci se ale musí připravit na to, že se odmlčí na několik hodin i Regionální síť 8 s kanály TV Noe, Sport 5 a Slovak Sport. Na vysílači Kleť dojde i k přerušení rozhlasového vysílání, a to v době od 9.00 do 15.00 hodin. Toto se dotkne stanic ČRo Radiožurnál na frekvenci 91,1 MHz, Frekvence1 na frekvenci 94,1 MHz, Rádio Impuls na frekvenci 102,9 MHz a v čase 9.00 až 11.00 hodin ČRo České Budějovice na frekvenci 106,4 MHz.
tisk
Změna značky “Daring!TV” na “Private TV”
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 5. srpna 2014 10:00
Změna značky “Daring!TV” na “Private TV”
Společnost Sapphire Media informuje: V souladu se snahou společnosti Sapphire Media o trvalou nabídku nejlepších služeb pro dospělé jsme se rozhodli změnit značku našeho XXX kanálu “Daring!TV” na “Private TV”, jehož nabídka bude plně tvořena evropskými produkcemi. Změna bude provedena k 1. září 2014.
 
Důvod, který vedl společnost Sapphire Media k této změně, je prostý. Stále se snažíme vylepšit naši vysoce kvalitní programovou nabídku; nyní i tím, že Vám přinášíme skvělý nový obsah pro uspokojení chutí i těch nejnáročnějších předplatitelů.
 
 
Změna názvu Daring!TV na Private TV má několik výhod:
 
· Private TV bude 100% evropská
· Obsah s označením PRIVATE je synonymem evropské prémiové vysokorozpočtové produkce pro dospělé už dlouhou řadu let, není lepšího společníka pro Hustler TV
· Knihovna značky PRIVATE obsahující tisíce hodin evropské zábavy pro dospělé bude na kanálu okamžitě k dispozici
· Veškerá nová PRIVATE produkce bude k dispozici výlučně na PRIVATE TV.


      Erotický kanál Daring! TV/Private TV je součástí naší zvlášť placené kódované Rozšířené nabídky. K jeho příjmu je nutný plochý televizor nebo Set Top Box s kabelovým digitálním tunerem pro formát DVB-C, dekodér Conax (integrovaný nebo jako zásuvný CA modul) a smart karta Conax.


tisk
Universal Channel mění obrazový formát
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 15. července 2014 10:30
Společnost Universal Network International oznamuje, že její filmový kanál Universal Channel mění od 5. srpna 2014 obrazový formát z původního klasického 4:3 na širokoúhlý formát 16:9. Od 5. 8. bude Universal Channel dostupný už jen v tomto obrazovém formátu.
tisk
Výpadky filmových kanálů HBO a Cinemax
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 5. července 2014 23:00
V průběhu pátku se v pay-tv nabídce objevily problémy s výpadky filmových kanálů HBO a Cinemax. Programy byly nefunkční až do večera, potom signál naběhl, ovšem v během soboty jsou programy opět nefunkční.

Situaci jsme v pátek odpoledne prověřovali na naší hlavní stanici. Nejprve jsme měli podezření na závadu LNB na parabole pro příjem ze satelitu Amos, ale toto se nepotvrdilo. Přijímací parabola i receiver/dekodér jsou v pořádku, naopak v pořádku není signál, který na parabolu ze satelitu přichází. Z neznámé příčiny došlo skokově k prudkému zhoršení jeho kvallity až do takového stavu, že v některých časových úsecích jsou parametry signálu už pod prahovou minimální hodnotou přiijímače a signál vypadává. Věc již byla nahlášena technikovi z HBO ČR. Problém je však v tom, že HBO má centrálu a uplink svého paketu na satelit v Budapešti v Maďarsku a operační středisko satelitu Amos je až v Izraeli! Což celou věc činí poněkud komplikovanou (něco podobného se nestalo poprvé). A z toho důvodu bohužel očekáváme, že nějakého uspokojivého vyřešení se dočkáme nejspíš až po neděli.

Jsme si vědomi, že takovéto výpadky HBO a Cinemaxu jsou velmi nepříjemné, bohužel problém se objevil ve velmi nevhodnou dobu (pátek) a jeho řešení je bohužel jaksi mimo naši kontrolu. Za způsobené potíže se omlouváme, o případné finanční kompenzaci předplatitelům rozhodne vedení společnosti po jednání s HBO ČR. Připomínám, že program HBO HD funguje bez omezení, protože je nabírán z jiného zdroje signálu na jiném satelitu.
tisk
Výpadek signálu v bloku Krčínova 44 - 52 na sílišti Vltava
Lokalita: České Budějovice - kab. rozvod Č. Budějovice
Datum: 27. června 2014 10:30
Včera ve večerních hodinách došlo k výpadku signálu kabelové televize a připojení k Internetu v celém bloku Krčínova 44 – 52 na sídlišti Vltava. Příčinu výpadku byl náš technik osobně prověřit na místě včera po osmé hodině večerní. Bohužel šetřením na místě bylo zjištěno, že stavební firma, jež zde provádí výkopové práce, přervala bagrem distribuční kabel, který přivádí signál z Bezdrevské 15 do tohoto bloku. Firma měla kabel řádně vytýčen a označen, přesto ho však přetrhla a ani se její pracovníci neobtěžovali nám tuto skutečnost nahlásit a z místa raději utekli. Bohužel poškození tohoto rozsahu nebylo večer krátce před setměním možné na místě ihned opravit. Opravu musela provést technická skupina až ráno, přičemž předtím bylo nutné nejdříve kabel částečně odkopat, aby ho vůbec bylo možno spojit.

Za veškeré potíže s tímto výpadkem signálu se našim zákazníkům omlouváme. Letní měsíce jsou ve spojení s těmito takzvanými “revitalizacemi sídlišť” pro nás opravdové neštěstí, neuplyne jeden týden, aby nám některá stavební firma na některém sídlišti naše kabely podobným způsobem nepoškodila.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.