Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Výpadek Internetového připojení a TV programů - Vimperk
Lokalita: Vimperk
Trvání od: 26. srpna 2013 09:00
Trvání do: 26. srpna 2013 14:00
Vážení zákazníci,
v pondělí 26.8.2013 bude ve Vimperku v době od 9h do 14 h probíhat údržba elektrické sítě společnosti Eon.

Z tohoto důvodu nepůjde elektřina na části sídliště a bude také nefunkční napájení naší technologie kabelové televize a internetu. Máme v plánu zajistit napájení hlavní stanice z náhradního zdroje. Protože jde ale o náročnou  technickou operaci nelze předem vyloučit, že nedojde v uvedené době k výpadkům některých programů nebo internetu.
Omlouváme se za potíže s tím spojené.

 
tisk
Výpadek Internetového připojení a digitálních programů - Písek
Lokalita: Písek
Trvání od: 7. srpna 2013 09:00
Trvání do: 7. srpna 2013 12:00
Vážení zákazníci,

ve středu 7.8.2013 bude v Písku probíhat  výměna a nastavení některých  aktivních prvků v kabelové rozvodu. Z tohoto důvodu bude v době od 9  do 12
hodin docházet k různě dlouhým výpadkům kabelové televize a internetu. Výměna se bude týkat oblastí Logry, 17. listopadu a Amerika.
Omlouváme se za potíže s tím spojené.
tisk
Výpadek televize a Internetového připojení - Písek (Portyč)
Lokalita: Písek
Trvání od: 22. července 2013 10:00
Trvání do: 22. července 2013 12:00
Vážení zákazníci,

pondělí 22.7.2013 v době od 10 – 12 hod. bude probíhat  plánovaná úprava technologie kabelového rozvodu.

V průběhu  úpravy nastane výpadek všech našich  služeb, bude se to týkat oblasti Portyč, ulice  Čechova.

 Omlouváme se za potíže s tím spojené.
tisk
Vysílač České Budějovice - Kleť s výlukou 17.7.2013
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou
Trvání od: 17. července 2013 06:00
Trvání do: 17. července 2013 15:00

České Radiokomunikace oznamují, že dne 17. 7. v čase od 06.00 ráno do 15.00 odpoledne dojde k výluce na jihočeském televizním vysílači Kleť - obvyklá každoroční údržba. Více informací v převzatém textu:

České Radiokomunikace (ČRa) chystají na 17. července 2013 výluku TV a rozhlasového vysílání na vysílači České Budějovice - Kleť. Výluka TV signálu potrvá od 6:00 do 15:00 hodin a rozhlasového od 9:00 do 15:00 hodin.
Z vysílače Kleť nebude aktuálně vysílat veřejnoprávní multiplex 1 České televize, multiplex 2 s programy televizí Nova, Prima Family a Barrandov TV a multiplex 3 s programy Prima Love, Prima ZOOM, Óčko, Óčko Gold, Šlágr TV, Active TV, a Jihočeská televize.
Na vysílači Kleť dojde také k přerušení rozhlasového vysílání, a to v době od 9.00 do 15.00 hodin. Toto se dotkne stanic ČRo Radiožurnál na frekvenci 91,1 MHz, Frekvence1 na frekvenci 94,1 MHz, Rádio Impuls na frekvenci 102,9 MHz a v čase 9.00 až 11.00 hodin ČRo České Budějovice na frekvenci 106,4 MHz.
Při plánované výluce bude provedena pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací technologie.
Výluka TV a rozhlasového vysílání z vysílače Kleť se dotkne pouze těch diváků, kteří přijímají signál právě z tohoto vysílače. Diváci, kteří přijímají signál z vysílače Mařský vrch (Vimperk), který je provozován na stejných TV kanálech v SFN síti, se výluka netýká.

Tato výluka bude mít za následek výpadek většiny v textu zmiňovaných televizních programů i v analogové a digitální nabídce kabelové televize Elsat. V rozvodech Písek a Vimperk se výluka týká pouze programů z pozemního multiplexu 3, nikoliv multiplexů 1 a 2.

Za případné potíže s touto výlukou spojené se našim zákazníkům omlouváme.

tisk
Změna SID u programu TV Barrandov v digitální nabídce
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 24. června 2013 12:00

Změna SID u programu TV Barrandov v digitální nabídce

Chtěli bychom upozornit naše účastníky, že v pondělí 24. 6. v poledne dojde k technické změně, jež se týká vysílání stanice TV Barrandov v pozemním digitálním vysílání a následně i v kabelové digitální DVB-C nabídce KT Elsat. Změna se týká té skutečnosti, že TV Barrandov změnil majitele, tudíž došlo ke změně licence udělované Radou pro vysílání a na základě toho Český telekomunikační úřad Barrandovu přidělil novou programovou pozici v pozemním DVB-T multiplexu 2 (úřední šiml řehtá).

Tato změna v praxi pro televizní diváky, včetně našich účastníků znamená to, že program TV Barrandov sice bude i nadále vysílat úplně stejně, ve stejném digitálním multiplexu a na stejném tv kanálu, ale bude mít jiný vnitřní identifikátor SID a tudíž pro televizory i Set Top Boxy (STB) se tak bude tvářit jako jiný, nový televizní program. Bude jej tedy potřeba znovu naladit, jako kdyby se jednalo o úplně novou televizní stanici.

V kabelovém rozvodu Elsat je věc ještě o něco komplikovanější v tom, že až změnu SID provede její poskytovatel, musíme ji následně nejdříve implementovat do naší technologie a teprve potom je možno si TV Barrandov znovu naladit na televizích i STB. Celá operace by měla proběhnout v průběhu cca dvou dnů - pondělka a úterka, podle toho, jak v kterém městě se úprava podaří stihnout. Žádáme proto naše účastníky o trpělivost, po dobu výpadku v digitální nabídce bude možno TV Barrandov sledovat dočasně alespoň v analogovém formátu, kde je příjem řešen z historických důvodů jiným způsobem.

Zároveň bychom chtěli znovu zdůraznit, že tato změna a výpadek Barrandova v digitální nabídce není nějakým naším výmyslem k potrápení našich účastníků. Změna přichází přímo od provozovatele TV Barrandov a z její technické podstaty není možné se jí v kabelovém rozvodu vyhnout. A bohužel ze stejného důvodu není možné ani změnu na naší technologii provést dopředu nebo se na ni nějak dopředu připravit. Úpravu na naší technologii bude možné provést právě až tehdy, až ji provede přímo provozovatel TV Barrandov.

Za případné potíže s touto změnou a výpadkem spojené se našim zákazníkům omlouváme, nalaďte si své televizní přijímače a Set Top Boxy.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zpráva převzatá z Internetu:

TV Barrandov od 24.6.2013 na nové pozici v multiplexu 2

Diváci TV Barrandov, která vysílá ve druhém multiplexu Českých Radiokomunikací, si budou muset od 24. června přeladit své TV přijímače a set-top boxy na její novou programovou pozici, kterou televizi přidělil Český telekomunikační úřad. Ke změně programové pozice dochází v důsledku změny licence pro TV Barrandov udělené Radou pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Dnes o tom informoval provozovatel multiplexu ČRa.

Po změně licence přiřadil Český telekomunikační úřad TV Barrandov nový unikátní identifikační kód SID (service identification), který každému televiznímu kanálu určuje v multiplexu jeho programovou pozici. DVB-T přijímače si jednotlivé programy pamatují právě podle kódu SID. Proto je nutné po změně SID televizní kanál nově naladit.

Diváci si kanál na svých set-top boxech a televizních přijímačích přeladí automaticky, případně manuálně
.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.