Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Výluka signálu kabelové televize a připojení k Internetu
Lokalita: Písek - Dulka, Nábřeží, Portyč
Trvání od: 16. srpna 2011 09:00
Trvání do: 16. srpna 2011 14:00
Vážení zákazníci,

oznamujeme, že dne 16. srpna 2011 v čase mezi 9.00 a 14.00 dojde k výpadku signálu všech našich služeb v oblastech Dukla, Nábřeží a Portyč.

Důvodem výpadku jsou úpravy sítě v rámci revitalizace sídliště.

Za případné potíže s těmito výpadky spojené se našim zákazníkům omlouváme.
tisk
Výpadky připojení k Internetu a části kabelové televize ve Vimperku
Lokalita: Vimperk - kab. rozvod Vimperk
Trvání od: 16. srpna 2011 05:00
Trvání do: 16. srpna 2011 08:00
Vážení zákazníci,
 
oznamujeme vám, že ve Vimperku v úterý 16. 8. 2011 v čase od 05.00 do 08.00 hodin dojde k výluce připojení k Internetu, televizních programů z Rozšířené a Pay TV nabídky a též některých nekódovaných analogových a digitálních tv programů, které jsou do Vimperka dopravovány optickou přenosovou trasou z Č. Budějovic.
Důvodem výpadku je rekonfigurace optické trasy, stěhování části technologie a upgrade některých komponent.
 
Za případné potíže s těmito výpadky spojené se našim zákazníkům omlouváme.
tisk
Výluka signálu kabellové televize a Internetu na sídlišti Vltava
Lokalita: České Budějovice - Sídliště Vltava
Trvání od: 31. července 2011 08:00
Trvání do: 31. července 2011 11:00

Dle našeho následného zjištění došlo včera v době od 8 do cca 11 hodin dopoledne k výluce napájení elektrickou energií na sídlišti Vltava  v Českých Budějovicích. Konkrétně se jednalo o údržbu a opravu trafostanice spol. E.ON ve Vodňanské ulici, kde sídlí i naše firma. Tím došlo i k výpadku zdroje napájení páteřní trasy kabelového rozvodu, což mělo bohužel za následek nefukčnost kabelové televize Elsat. Na rozdíl od předešlých výluk na sídlišti Máj tentokrát však naše firma nebyla o této výluce společností E.ON předem informována, proto jsme nemohli dát na náš informační web předem upozornění na výluku, což jinak samozřejmě činíme. Tedy alespoň takto dodatečně.

V situaci, kdy dojde k takovéto výluce, k nám do firmy následně volá množství našich zákazníků, což má posléze naneštěstí za následek nedostupnost našich telefonických linek. Může se tedy stát, že se zákazník hned nedovolá. Nicméně za běžných okolností je na těchto číslech telefonní záznamník pro hlášení velkých poruch, který si pohotovost držící technik (svátky, víkendy) několikrát denně přehrává a poruchy následně dle možností odstraňuje. Tato výluka el. energie však byla mimo naši působnost, neboť na dodávkách elektřiny od jejího dodavatele jsme závislí stejně jako ostatní klienti.

Za nefunkčnost kabelové televize na části sídliště Vltava v uvedené době a nepříjemnosti s tím spojené se našim zákazníkům velice omlouváme, přestože nebyly způsobeny naším zaviněním.

tisk
DVD/HDD rekordéry a Set Top Boxy s kabelovým digitálním tunerem DVB-C
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 4. července 2011 15:00

DVD/HDD rekordéry a Set Top Boxy s kabelovým digitálním tunerem DVB-C

Protože se množí dotazy od našich zákazníků na možnost pořízení  rekordéru pro záznam televizních pořadů z digitální kabelové televize šířených v kabelovém formátu DVB-C, rád bych zde našim účastníkům poskytl informaci o současných možnostech:

Současná situace na trhu s audiovizuální elektronikou bohužel na tomto poli není příliš příznivá. Typické DVD/HDD rekordéry s DVB-C se zatím téměř nevyrábějí. Nicméně dvě vlaštovky se přece jen najít dají - vyrábí je firma Panasonic a jedná se o modely DMR-EX93 a DMR-EX84, které obsahují jak klasický analogový tuner, tak tunery digitální DVB-T i DVB-C a zároveň HDD pro záznam. Bohužel oba tyto modely zatím nejsou k dispozici na trhu v ČR (těžko říci proč), ale dají se za poměrně příznivou cenu zakoupit v e-shopech v Německu.
Vkládám proto e-mail od našeho zákazníka, který si rekordér takto zakoupil a poskytl nám potřebné informace:
 
Dobry den, 
na zaklade dnesniho telefonatu Vam posilam odkaz na jiz zminene rekordery s tunerem DVB-C.
http://www.panasonic.de/html/de_DE/5120072/module/general/accessories/category/leaf/tab/products/load.html

A koupit se nechaji napr. zde:
http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/2652620_-dmr-ex84c-160gb-panasonic.html

Anglicky navod k obsluze najdete zase zde:
http://www.panasonic.cz/html/cs_CZ/Servis+a+podpora/Soubory+ke+stazeni+a+manualy/2839062/index.html

Pokud vladnete vice nemecky, je mozne navod stahnout ze stranek
www.panasonic.de
Tímto způsobem je tedy možné si rekordér případně obstarat.
 
Další možností je zakoupit si kabelový DVB-C Set Top Box s DVB-C tunerem a hard diskem 160 GB pro záznam tv  pořadů.
Takový STB pro účely kabelových operátorů v ČR vyrábí firma Kaon a distribuuje je zde firma Lica s.r.o. STB je možno si zakoupit na jejím e-shopu:
http://www.dvb-c-shop.cz/produkty/kaon/k-3001-hd-pvr.htm

Tento STB s vestavěným dekodérem Conax je plně kompatibilní s kódovacím systémem a kartami Conax, používanými společností Elsat s.r.o.
STB je zároveň vybaven i HDTV MPEG4 tunerem, proto je možné jej využívat i pro příjem a záznam programů v HDTV.
 
Podobné kabelové STB s DVB-C a HDD vyrábí ještě i další výrobci, ale u nich je již nutné pro příjem kódovaných programů, aby STB byl vybaven i CI slotem pro CA modul a kartu Conax, které dodává spol. Elsat.

tisk
Červencové filmové lahůdky na Cinemaxu
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 3. července 2011 08:00
Filmový kanál Cinemax uvede v červenci klasická díla Alfreda Hitchcocka Okno do dvora, Muž, který věděl příliš mnoho a Závrať, dále např. německou hořkou komedii Whisky s vodkou, pozoruhodný americký thriller Spy Game, kanadské psychologické drama Zabil jsem svou matku, americké komedie Bezvadíkyještěprosím a Není zač, řecko-německo-kyperskou kriminální komedii Drobný zločin, americko-britské drama Duel Frost/Nixon, francouzské drama Znovu vstaň a také Formanovu adaptaci slavného muzikálu Vlasy...

Filmový kanál Cinemax uvede během červencových pondělků tři klasická díla Alfreda Hitchcocka (1899 - 1980), pocházející z padesátých let. Legendární tvůrce, narozený ve Velké Británii, v nich předvedl svůj inscenační důmysl, řemeslnou bravuru i originální cit pro napětí. Hitchcockovy filmy, mylně označované za horory (v tomto žánru natočil pouze jediný snímek Ptáci), jsou považovány za pravzor novodobých thrillerů a byly často parafrázovány a napodobovány. Jedním z autorových oblíbených herců byl James Stewart, který ztělesnil hlavní postavy ve všech třech uváděných dílech.

Okno do dvora
Hrdinou pozoruhodného thrilleru, označovaného za jedno z Hitchcockových erbovních děl, je fotoreportér L.B. Jeffries, který kvůli zlomené noze nemůže vycházet ze svého bytu a je odkázán na kolečkové křeslo. Z okna pozoruje dění v protějším domě a různé typy lidských vztahů. Všimne si podivných událostí, z nichž vydedukuje, že v jedné z domácností došlo k vraždě... Mistrovsky vypointovaný thriller, soustředěný do jediného prostoru, dokumentuje Hitchcockovo přesvědčení, že v každém člověku se skrývá bezděčný voyeur. Nežádoucího svědka, jenž se ve finále pachateli ubrání svou pracovní pomůckou, ztělesnil James Stewart. Partnerku zvědavého fotografa ztvárnila Grace Kelly.
Premiéra: pondělí, 4. července ve 20:00 hod.

Muž, který věděl příliš mnoho
Manželé MacKennaovi (James Stewart a Doris Day) se synem Hankem pobývají na prázdninách v Maroku. V autobuse se seznámí s tajuplným Francouzem, který je poté zabit nožem na marakéšském tržišti. Těsně před smrtí pošeptá Benovi informaci o chystané vraždě v Londýně. Vyjde najevo, že mrtvý muž byl agentem tajné služby, syn amerického páru je navíc unesen. Manželé jsou tak proti své vůli zapleteni do tajuplného dobrodružství... Remake thrilleru, který Hitchcock poprvé natočil už v roce 1934, vrcholí slavnou scénou na koncertě v Royal Albert Hall. K vražednému výstřelu na cizokrajného premiéra má dojít v momentě, kdy příslušný člen orchestru rozezvučí činely...
Premiéra: pondělí, 11. července ve 20:00 hod.

Závrať
V expozici jednoho z vrcholných děl klasické kinematografie, známého také pod originálním názvem Vertigo, se detektiv Scottie (James Stewart) při rutinní akci málem zřítí ze střechy, což způsobí jeho následující problémy se závratěmi. Ty pak sehrají zásadní roli ve spletitém případu, v němž sleduje záhadnou blondýnu. Svůdná Madeleine, údajně pronásledovaná fantómy ze záhrobí, spáchá sebevraždu skokem ze zvonice, později však vstane z mrtvých v podobě přímočaré černovlásky Judy (obě hrála Kim Novak)... Drama o rafinovaném komplotu nabízí spoustu interpretací: lze je chápat jako podobenství o mužské touze po ideální ženě i jako meditaci o prožívání prostoru a úzkosti ze smrti. Příběh, situovaný do elegantních lokalit San Francisca a obsahující nejpomalejší honičky všech dob, je pozoruhodný rovněž technicky. Pro ilustraci hrdinových závratí autor vymyslel novátorský trik, spočívající v synchronizaci zpětné jízdy kamery a nájezdu pomocí transfokátoru.
Premiéra: pondělí, 18. července ve 20:00 hod.

Nenechte si ujít

Whisky s vodkou
Německá hořká komedie - oceněná na předloňském karlovarském festivalu Cenou za režii - líčí zákulisí natáčení kostýmní dobovky s nespolehlivým protagonistou. Stárnoucí seladon (Henry Hübchen) má problémy s alkoholem a ohrozí práci celého štábu. Do připravovaného filmu je proto angažován jeho mladší náhradník a natáčení probíhá ve dvojím obsazení. Mezi představiteli hlavní role vznikne konkurenční řevnivost, do pracovních vazeb zasáhnou také milostné pletky... Režisér Andreas Dresen natočil zábavnou moralitu o vrtkavosti popularity, erotických povyraženích i paradoxech citů, jež vzdáleně připomíná Truffautovu klasiku Americká noc.
Premiéra: neděle, 3. července ve 20:00 hod.

Spy Game
Prolog pozoruhodného amerického thrilleru v režii Tony Scotta se odehrává v čínském kriminále, kde dojde k riskantní operaci. Horkokrevný agent Tom Bishop (Brad Pitt) je ale v poslední chvíli odhalen a zadržen. Oficiální reakce je vzhledem k mezinárodní situaci nežádoucí a vězněný mladík má být obětován. Do záchranné akce se pustí jeho starší kolega a mentor Nathan Muir (Robert Redford). K rafinované hře, kterou musí utajit před svými nadřízenými, využije telefonů i rozsáhlých osobních kontaktů... Napínavý příběh ze zákulisí špionáže polemizuje s politickým alibismem.
Premiéra: pátek, 8. července ve 20:00 hod.

Zabil jsem svou matku
Kanadské psychologické drama, částečně inspirované autorovými reálnými zážitky, vypráví o sedmnáctiletém mladíkovi, jež se ostře potýká s vlastní matkou. Vzdorovitý Hubert nesnáší její oblečení, stravovací manýry i problematickou výchovu, v níž se ze svého syna pokoušela učinit zakomplexovanou loutku. Na kontroverzní vztah, z něhož je stále zmatenější, reaguje objevováním uměleckých skvostů, ale také nebezpečnými excesy... Režii měl Xavier Dolan.
Premiéra: neděle, 10. července ve 20:00 hod.

Bezvadíkyještěprosím
Americká komedie, odehrávající se v současném New Yorku, s úsměvnou nadsázkou mapuje problémy s láskou a zodpovědností. Samovi (Josh Radnor) je lehce přes dvacet, snaží se uspět jako spisovatel, v kariéře ani v lásce se mu ale příliš nedaří. Jeho existence se začne měnit v momentě, kdy potká svůdnou zpěvačku Mississippi (Kate Mara). Do jeho života navíc vstoupí opuštěné dítě a zdánlivě nanicovatý hrdina postupně přehodnotí svůj předchozí strach ze závazků...
Premiéra: sobota, 16. července ve 20:00 hod.

Drobný zločin
Mladý policista Leonidas, který byl v rámci své profese vyslán na odlehlý ostrov, sní o odhalování důležitých případů. Místo nich však pokutuje neukázněné řidiče a každý den sleduje v kavárně show, kterou moderuje krásná Angeliki. Hrdinův úmorný stereotyp však naruší nález mrtvého opilce. Veškeré důkazy vedou k Angeliki, která se vrátila na ostrov, aby pomohla v pátrání po vrahovi. O záhadném zločinu má navíc každý z venkovanů svou vlastní verzi... Řecko-německo-kyperskou kriminální komedii natočil režisér Christos Georgiou.
Premiéra: neděle, 17. července ve 20:00 hod.

Duel Frost/Nixon
Americko-britské drama, natočené podle divadelní hry Petera Morgana, rekonstruuje sérii rozhovorů, které v březnu a dubnu roku 1977 pořídil britský moderátor David Frost s americkým ex-prezidentem Richardem Nixonem. Politik, zlákaný vidinou vysokého honoráře, touží po nápravě své reputace, pošramocené aférou Watergate. Muž, který jej zpovídá, se dosud podílel jen na povrchních talk-show a výřečnému státníkovi zprvu není vyrovnaným partnerem. Časem však Nixona přiměje k zásadní výpovědi... Brilantně zahrané svědectví o zákulisí vrcholné politiky a moci médií, nominované na pět Oscarů, režíroval Ron Howard.
Premiéra: sobota, 23. července ve 20:00 hod.

Znovu vstaň
Děj francouzského dramatu, které v roce 2009 natočil režisér Xabi Molia, parafrázuje vrtkavý průběh boxerského utkání. Jeho hrdinka Elsa se potácí v příležitostných zaměstnáních, trpí finančními problémy a kvůli nim se marně pokouší získat do péče vlastního syna. Její depresivní soused, bývalý fotbalista Mathieu, který Else občas vyznává lásku, rovněž bezúspěšně hledá stabilní práci. Oba se však se svými klopotnými osudy snaží bojovat podle hesla: sedmkrát upadneš, osmkrát vstaň!
Premiéra: neděle, 24. července ve 20:00 hod.

Vlasy
Formanova adaptace slavného muzikálu o revoltě proti měšťákům a samolibým oficírům. Bezelstný mladík z Oklahomy (John Savage), který má narukovat do armády, se v New Yorku seznámí s partou odvázaných hippies. Spolu s nimi absolvuje řetěz narkotických tripů i provokací vůči zbohatlíkům. V jedné z klíčových scén rozverná parta pronikne na nóbl oslavu a její vůdce předvede divoký tanec na banketním stole. Ve finále svobodomyslný Berger (Treat Williams) vymanévruje kamaráda z vojenského tábora, na své přátelské gesto však krutě doplatí... Za kamerou stál Miroslav Ondříček, nápadité taneční výstupy vymyslela choreografka Twyla Tharp.
Premiéra: pátek, 29. července ve 20:00 hod.

Není zač
Americká komedie režisérky Nicole Holofcener vypráví o newyorském páru (hrají ho Catherine Keener a Oliver Platt), který vede úspěšný obchod s nábytkem. V souvislosti s dospíváním jejich dcery Abby začnou pociťovat ve svém stísněném bytě nedostatek místa. Touží po vedlejším bytě, znamenajícím dost prostoru pro všechny tři, jejich sousedkou je ale svérázná stará dáma, která se nehodlá vystěhovat. Podaří se manželům uskutečnit plán, jak dosáhnout svého?
Premiéra: sobota, 30. července ve 20:00 hod.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.