Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Změna SID u programu TV Barrandov v digitální nabídce
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 24. června 2013 12:00

Změna SID u programu TV Barrandov v digitální nabídce

Chtěli bychom upozornit naše účastníky, že v pondělí 24. 6. v poledne dojde k technické změně, jež se týká vysílání stanice TV Barrandov v pozemním digitálním vysílání a následně i v kabelové digitální DVB-C nabídce KT Elsat. Změna se týká té skutečnosti, že TV Barrandov změnil majitele, tudíž došlo ke změně licence udělované Radou pro vysílání a na základě toho Český telekomunikační úřad Barrandovu přidělil novou programovou pozici v pozemním DVB-T multiplexu 2 (úřední šiml řehtá).

Tato změna v praxi pro televizní diváky, včetně našich účastníků znamená to, že program TV Barrandov sice bude i nadále vysílat úplně stejně, ve stejném digitálním multiplexu a na stejném tv kanálu, ale bude mít jiný vnitřní identifikátor SID a tudíž pro televizory i Set Top Boxy (STB) se tak bude tvářit jako jiný, nový televizní program. Bude jej tedy potřeba znovu naladit, jako kdyby se jednalo o úplně novou televizní stanici.

V kabelovém rozvodu Elsat je věc ještě o něco komplikovanější v tom, že až změnu SID provede její poskytovatel, musíme ji následně nejdříve implementovat do naší technologie a teprve potom je možno si TV Barrandov znovu naladit na televizích i STB. Celá operace by měla proběhnout v průběhu cca dvou dnů - pondělka a úterka, podle toho, jak v kterém městě se úprava podaří stihnout. Žádáme proto naše účastníky o trpělivost, po dobu výpadku v digitální nabídce bude možno TV Barrandov sledovat dočasně alespoň v analogovém formátu, kde je příjem řešen z historických důvodů jiným způsobem.

Zároveň bychom chtěli znovu zdůraznit, že tato změna a výpadek Barrandova v digitální nabídce není nějakým naším výmyslem k potrápení našich účastníků. Změna přichází přímo od provozovatele TV Barrandov a z její technické podstaty není možné se jí v kabelovém rozvodu vyhnout. A bohužel ze stejného důvodu není možné ani změnu na naší technologii provést dopředu nebo se na ni nějak dopředu připravit. Úpravu na naší technologii bude možné provést právě až tehdy, až ji provede přímo provozovatel TV Barrandov.

Za případné potíže s touto změnou a výpadkem spojené se našim zákazníkům omlouváme, nalaďte si své televizní přijímače a Set Top Boxy.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zpráva převzatá z Internetu:

TV Barrandov od 24.6.2013 na nové pozici v multiplexu 2

Diváci TV Barrandov, která vysílá ve druhém multiplexu Českých Radiokomunikací, si budou muset od 24. června přeladit své TV přijímače a set-top boxy na její novou programovou pozici, kterou televizi přidělil Český telekomunikační úřad. Ke změně programové pozice dochází v důsledku změny licence pro TV Barrandov udělené Radou pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Dnes o tom informoval provozovatel multiplexu ČRa.

Po změně licence přiřadil Český telekomunikační úřad TV Barrandov nový unikátní identifikační kód SID (service identification), který každému televiznímu kanálu určuje v multiplexu jeho programovou pozici. DVB-T přijímače si jednotlivé programy pamatují právě podle kódu SID. Proto je nutné po změně SID televizní kanál nově naladit.

Diváci si kanál na svých set-top boxech a televizních přijímačích přeladí automaticky, případně manuálně
.
tisk
Výpadek televize a Internetového připojení - Kaplice
Lokalita: Kaplice
Trvání od: 12. června 2013 09:00
Trvání do: 12. června 2013 12:00

Vážený zákazníku,
Dovolujeme si Vám oznámit plánovaný výpadek všech námi poskytovaných služeb v Kaplici, sídliště Na vyhlídce.

Zítra 12.6.2013 bude v době od 9 -12h v Kaplici probíhat modernizace kabelové sítě a výměna aktivních prvků. Z tohoto důvodu bude docházet k různě dlouhým výpadkům všech služeb.

 Za vzniklé potíže s tímto výpadkem se omlouváme.

tisk
Změna analogové frekvence Rock Rádia Gold v Č. Budějovicích
Lokalita: České Budějovice - kab. rozvod Č. Budějovice
Datum: 5. června 2013 10:00

Změna analogové frekvence Rock Rádia Gold v Č. Budějovicích

Upozorňujeme naše účastníky, že v kabelovém rozvodu Č. Budějovice byla změněna analogová kabelová frekvence rozhlasové stanice Rádio Gold. Důvodem změny je rušení původní kabelové frekvence vzdušnou frekvencí stanice Country Rádio na téměř stejném kmitočtu, která začala před časem v Č. Budějovicích vysílat. Původní frekvence Rádia Gold bude v brzké době vypnuta.
Stará frekvence: 94,6 MHz
Nová frekvence: 91,9 MHz
Přelaďte si své rozhlasové tunery.

tisk
Programy ČT 1 HD a ČT 4 HD v kabelové digitální nabídce
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 31. května 2013 10:00

V návaznosti na zprávu v tomto Infoservisu ze dne 17. 5. oznamujeme našim účastníkům, že k dnešnímu dni bylo ukončeno paralelní šíření programů ČT 1 HD a ČT 4 HD a nadále budou tyto programy šířeny v kabelovém digitálním formátu DVB-C pouze v novém DVB-C paketu M na tv kanálu SE 33 - frekvence 402 MHz, modulace QAM 256. Na jejich původní pozici v DVB-C paketu K na kanálu SE 35 (a v Týně zároveň i na kanálu K 35) byly tyto programy vypnuty z důvodu odlehčení kapacity a zvýšení odolnosti paketu vůči elmg. rušení.

Pokud jste tak ještě neučinili, nalaďte si na vašich televizorech a STB neprodleně nový DVB-C paket M na kanálu SE 33 - 402000 kHz s programy ČT 1 HD, ČT 2 HD, ČT 4 HD, RETRO Music a TEST ČT :D.

tisk
Výpadek televize a Internetového připojení - Kaplice
Lokalita: Kaplice
Trvání od: 28. května 2013 09:00
Trvání do: 28. května 2013 14:00

Vážený zákazníku,
Dovolujeme si Vám oznámit plánovaný výpadek všech námi poskytovaných služeb v Kaplici.

Zítra 28.5.2013 bude v době od 9 -14h v Kaplici probíhat modernizace kabelové sítě a výměna aktivních prvků. Z tohoto důvodu bude docházet k různě dlouhým výpadkům všech služeb.

 Za vzniklé potíže s tímto výpadkem se omlouváme.

tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.