Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Problémy s teletextem u programů ČT 1 a ČT 2 v analogové nabídce
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 2. května 2012 16:00
Problémy s teletextem u programů ČT 1 a ČT 2 v analogové nabídce
 
Počátkem tohoto týdne změnily programy ČT satelit a přešly z Astry 3A na Astru 3B. V souvislosti s touto změnou a též v souvislosti se zahájením testů HbbTV provedla Česká televize určité změny technických parametrů v datovém toku svých programů. Tato změna měla za následek určitou nekompatibilitu s naší technologií pro převod programů z digitální do analogové podoby, v jejímž důsledku bohužel přestal v analogové nabídce u programů ČT 1 a ČT 2 fungovat teletext. Následné zkoušky a testy ukázaly, že řešením bude upgrade firmware v příslušných převodních zásuvných kazetách DVB-PAL. Tento upgrade je však nutné provést manuálně v jednotlivých městech na všech našich hlavních stanicích. Dnes byl upgrade proveden na technologii v kabelovém rozvodu České Budějovice a teletext na obou programech ČT v analogu je opět funkční. Ve všech ostatních kabelových rozvodech Elsat bude upgrade a znovuzprovoznění teletextu proveden postupně v průběhu následujích dvou týdnů. V digitální podobě ve formátu DVB-C i DVB-T (tam, kde jsou pozemní muxy 1 a 2 v tomto formátu v kab. rozvodu vysílány) je teletext na programech ČT 1 i ČT 2 trvale funkční beze změny.
 
Za případné námi nezaviněné potíže s touto změnou spojené se omlouváme.
tisk
Změna v DVB-C paketu s německými HDTV programy
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 1. května 2012 16:00
Změna v DVB-C paketu s německými HDTV programy
 
V souvislosti s definitivním ukončením analogového satelitního vysílání a se změnou obsazení transpondérů s německými programy na satelitu Astra došlo k rozdělení programů ARD HD a ZDF HD do různých satelitních DVB-S paketů. Toto rozdělení bohužel znamená, že jsme museli do kabelových rozvodů Elsat zvolit jen jeden z nově vzniklých německých HD paketů, protože dostupná technologie nám momentálně umožňuje šířit pouze jeden německý HD paket. Zvolen byl paket s programy ARD HD, ARTE HD a SWR HD, který bude prozatím šířen v digitální nabídce v DVB-C paketu na tv kanálu SE 33 – 402 MHz, modulace QAM 256. Německý program ZDF bude v nabídce kabelové televize nadále dostupný pouze v SD rozlišení v DVB-C paketu na tv kanálu SE 32 – 394 MHz, QAM 64.
tisk
Výpadek Internetového připojení - České Budějovice
Lokalita: České Budějovice
Trvání od: 24. dubna 2012 09:30
Trvání do: 24. dubna 2012 10:00

Vážení zákazníci,

zítra v úterý 24.4.2012 v době od 9:30 do 10:00h dojde k nasazení nového routru.

Předpokládaná délka výpadku je maximálně 10 minut, za potíže s tím spojené se omlouváme.

 

 

tisk
Krátká výluka programů Film+ a F&H
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 23. dubna 2012 08:00
Vážený obchodní partnere,

Dovolujeme si Vás informovat, že dne 10. května 2012 od 03:00 hod. do 04.00 hod. proběhne ve vysílacím technickém centru (playout) plánovaná pravidelná údržba.
Ve výše uvedeném čase bude vysílání kanálů Film+ a Fishing & Hunting dočasně přerušené. Naše technické centrum samozřejmě udělá maximum pro zajištění co nejkratšího výpadku.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.
Děkujeme za pochopení a těšíme se na naši další spolupráci.

S přátelským pozdravem,
Erika Luzsicza
Managing Director
IKO Cable s.r.o. - member of IKO Media Group
Film+ / Fishing&Hunting channel
tisk
Změna parametrů u programu ČT 1 HD
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 20. dubna 2012 08:00
Program ČT 1 HD, který nabíráme do kabelového rozvodu ze satelitu, změnil na satelitu Astra 3B své distribuční parametry – frekvenci transpondéru, formát i modulaci. O této změně byli (jsou) jeho diváci informováni v EPG nápisem „Přelaďte do 30. 4.“ místo obvyklých EPG informací. V digitální nabídce kabelové televize zůstává program ČT 1 HD na stejné pozici se stejnými parametry (všechny změny parametrů jsme utlumili na naší technologii), ale protože program na satelitu změnil i jeden velmi důležitý vnitřní identifikátor – tzv. Service ID (SID), některé televizory a Set Top Boxy (STB) ho nyní „nevidí“, hlásí jeho nepřítomnost a program je potřeba znovu naladit obvyklým způsobem k příslušnému televizoru nebo STB. Jedná se o podobnou situaci jako na začátku tohoto roku se změnou programu Prima TV na Prima Family. Většina televizorů s digitálním kabelovým DVB-C tunerem si program znovu načte sama, v rámci denní automatické aktualizace programů (pokud je tato funkce aktivována) a v seznamu programů si ho uloží na poslední pozici, odkud je potřeba ho přesunout na původní místo. Televizory a STB, které si program samy nenačtou, je potřeba znovu naladit manuálně.
V Č. Budějovicích byla změna již provedena, televizor či STB je tedy možno již přeladit, v ostatních městěch se tak stane v pátek a v příštím týdnu.
V digitální nabídce se program ČT 1 HD nachází v DVB-C paketu na tv kanálu SE 35 – 418 MHz, modulace QAM 64, Symbolrate 6900.
 
Za vzniklé námi nezaviněné komplikace s nutným opětotným naladěním programu se omlouváme.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.