Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Výpadky programů - informace pro účastníky
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 13. března 2012 17:50
Informace pro účastníky
 
V současné době se vyskytl technický problém v digitální DVB-C nabídce s programem Prima HD, v menší míře s Novou HD a Novou sport HD, případně s některými dalšími programy, především v HD rozlišení. Jedná se o občasné mžikové výpadky obrazu nebo i zvuku nebo o krátkodobý rozpad obrazu nebo části obrazu.
O problému víme a velmi intenzivně ho řešíme. Bohužel se jedná o natolik technologicky složitý proces, na cestě digitálního signálu od zdroje až k zákazníkovi, že je velmi obtížné příčinu potíží odhalit, jelikož možností, kde může vznikat, je mnoho a je nesnadné je všechny nasimulovat a ověřit. Navíc různá koncová zařízení (televize a STB) reagují na tento problém různě, na některých se neprojevuje v podstatě vůbec, na jiných velmi intenzivně.
Zatím jsme bohužel nebyli příliš úspěšní, navíc se zdá, že v kabelovém rozvodu Písek se na výše zmíněný problém nakumulovala ještě další, paralelní závada, která se projevuje i na digitálních programech, zpracovávaných zcela jiným způsobem a jinde než výše zmíněné programy.
Prosím proto o trpělivost, než se problém podaří uspokojivě vyřešit, odhalit příčinu a výpadky eliminovat.
tisk
Výpadek Internetového připojení - Vimperk
Lokalita: Vimperk
Trvání od: 7. března 2012 09:00
Trvání do: 7. března 2012 11:00
Vážení zákazníci,

zítra, 7. března 2012 dojde mezi devátou a jedenáctou hodinou ve Vimperku k výpadkům připojení k Internetu. Důvodem je výměna části technologie na hlavní stanici.

Za případné potíže se omlouváme.

tisk
Výpadek televize a Internetového připojení - Kaplice
Lokalita: Kaplice
Trvání od: 6. března 2012 09:00
Trvání do: 6. března 2012 14:00

Vážení zákazníci,

zítra 6.3.2012 bude docházet v Kaplici v ulici Na Vyhlídce k výpadkům kabelové televize a Internetu. Důvodem je rekonstrukce primárního kabelového rozvodu.

K různě dlouhým výpadkům bude docházet od 9:00 do 14:00h.

Za případné potíže se omlouváme.

tisk
Modernizace technologie - upozornění na výpadky programů
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Trvání od: 14. února 2012 08:00
Trvání do: 15. února 2012 16:00

Upozorňujeme naše účastníky, že v úterý a středu 14. a 15. února v čase 08.00 - 16.00 hodin bude probíhat modernizace části technologie na centrální hlavní stanici kabelové televize v Č. Budějovicích. Konkrétně se jedná o nasazení záložní DCM a rozšíření skupinového DVB-C modulátoru.

V důsledku toho bude v uvedených dnech a čase docházet k nepravidelným krátkodobým výpadkům a jedné centrální výluce programů v našich skládaných DVB-C paketech na tv kanálech SE 29, SE 30, SE 31, SE 32 a SE 36 - programy z Pay TV nabídky (HBO, Cinemax), Rozšířená nabídka, HD Rozšířená nabídka a některé volně šířené digitální programy.  Výpadky a výluka se dále budou týkat také některých programů v analogové nabídce.

Důvodem této akce a krátké výluky je navýšení digitální kapacity pro budoucí další rozšiřování HD i SD programové digitální nabídky.
Avizované výpadky a výluka se týkají kabelových rozvodů Č. Budějovice, Písek, Vimperk, Týn nad Vltavou, Č. Krumlov a Kaplice.

tisk
Přesuny na distribučním satelitu - upozornění pro účastníky
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 1. února 2012 06:00
Upozornění pro účastníky
 
Jak již někteří naši účastníci možná na odborných internetových serverech postřehli, chystá se na příští týden, konkrétně na noc z 31. 1. na 1. 2., velký přesun a změny technických parametrů u mnoha satelitních programů na satelitu Astra 3. Jedná se o největší hromadnou změnu (přesun programů mezi transpondéry a změny přenosových parametrů) od začátku českého a slovenského satelitního vysílání vůbec.
Protože dotčené satelitní platformy Skylink a CS Link slouží i jako distribuční zdroj signálu pro příjem některých programů u kabelových operátorů, včetně Elsat s.r.o., týká se tato velká změna i nás, potažmo našich zákazníků. Většinu nastalých změn a přesunů podchytíme u nás na našich hlavních stanicích a nutné úpravy signálu uděláme za naše zákazníky, tak, aby se na vašich televizorech a STB nic nezměnilo. Bohužel však z technických důvodů toto nelze provést a zajistit úplně ve všech případech. Některé přesuny byly na satelitu provedeny již v minulých dnech a týdnech v předstihu – všechny tyto změny jsme zachytili a provedli u nás předem, aby naši zákazníci nemuseli nic nově ladit a hledat – především v analogové nabídce.
Některé chystané změny a přesuny však budou na satelitu provedeny tzv. „střihem“ – tedy nárazovou změnou z původního stavu na nový stav, navíc s určitou prodlevou (výpadkem programů) a bez duplicitního záložního vysílání. Tuto změnu střihem musíme jakožto kabelový operátor akceptovat a přizpůsobit se jí. Všechny technické přípravy a opatření, které jsme mohli předem udělat, jsme již udělali a nyní musíme vyčkat, protože další nutná přeladění a úpravy můžeme udělat až tehdy, až budou provedeny na straně zdroje signálu u satelitního provozovatele. Až tato situace nastane, samozřejmě následné nutné úpravy na naší technologii si vyžádají nějaký minimální čas. To v praxi znamená, že během a po změně na satelitu může dojít a jistě dojde i k výpadkům signálu u některých programů jak v digitální, tak i v analogové nabídce v našich kabelových rozvodech. Naši technici budou v pohotovosti a budou na úpravě parametrů a znovuzprovoznění nefunkčních programů intenzivně pracovat celý den po této velké satelitní změně, ale opravdu není technicky možné a proveditelné zajistit nepřerušenou funkčnost dotčených programů. Prosíme proto všechny naše zákazníky o pochopení, strpení a výdrž, protože programy znovuzprovozníme co nejrychleji, jak to jen bude možné a jakékoliv stížnosti a výtky v psané i telefonické podobě jsou tudíž bezpředmětné a nemohou nic a nijak urychlit. Podle toho, jak bude satelitní provozovatel při této plánované změně úspěšný, může, ale také nemusí dojít k tomu, že následně v digitální nabídce kabelového rozvodu může být nutné některé programy (DVB-C pakety) znovu na STB a televizorech naladit. Pokud tato situace nastane, budeme touto cestou naše zákazníky informovat. Protože se jedná jak na straně satelitního provozovatele, tak následně na straně kabelových operátorů o složitou a technicky náročnou peraci, mohou se samozřejmě objevit některé problémy a zádrhely technického rázu, které mohou dobu výpadku prodloužit. Na ty budeme operativně reagovat. Můžeme jen doufat, že celá tato velká plánovaná satelitní a kabelová programová změna proběhne pokud možno hladce, rychle a bez potíží.
Děkujeme za pochopení
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.