Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Výpadky programů CS Film a STV 1 v analogové nabídce
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 3. března 2013 10:00

V minulém týdnu se v analogové nabídce ve většině našich kabelových rozvodů objevily problémy s opakovanými výpadky satelitních programů CS Film a STV 1. Problém s oběma programy způsobily změny transpondérového obsazení a následné technické potíže u satelitního operátora, od nějž tyto programy nabíráme. Protože ten se k problému staví nevšímavě a dělá mrtvého brouka, řešíme vzniklé potíže ve vlastní režii výměnou technologie, což nás bohužel zbytečně stojí mnoho peněz. Nicméně od čtvrtka - pátka by CSF a STV 1 v analogu snad již měly běžet bez problémů. Pokud by se ještě někde tyto výpadky objevily, dořešíme operativně počátkem příštího týdne.
Za výpadky se
našim zákazníkům omlouváme, nezavinili jsme je.

tisk
Pozemní multiplexy 1 - 4 v digitálním DVB-T formátu v kabelovém rozvodu
Lokalita: České Budějovice - kab. rozvod Č. Budějovice
Datum: 2. března 2013 17:00

Pozemní multiplexy 1 - 4 v digitálním DVB-T formátu v kabelovém rozvodu

Do kabelového rozvodu v Českých Budějovicích byly na tv kanály K 47 - frekvence 682 MHz a K 48 - 690 MHz nově zařazeny pozemní DVB-T multiplexy 4 a 3 v původním pozemním DVB-T formátu.
Vycházíme tak vstříc našim zákazníkům, kteří si neprozřetelně zakoupili nové televizory pouze s pozemním digitálním tunerem pro formát DVB-T a nikoliv s potřebným kabelovým digitálním DVB-C tunerem.
Na kanálech K 49 - 698 MHz a K 50 - 706 MHz jsou zde již delší dobu šířeny v témže původním pozemním DVB-T formátu pozemní DVB-T multiplexy 1 a 2, nyní k nim nově přibyly i pozemní DVB-T multiplexy 3 a 4.


České Budějovice  - programy šířené ve formátu DVB-T

MUX 1 – ČT 1, ČT 2, ČT 4 Sport, ČT 24                                                    (kanál  49 – 698 MHz)

                  Rozhlas:  Radiožurnál, Dvojka, Vltava, D-dur, Plus/Jazz, Wave, Junior

 

MUX 2 – Nova,  Nova Cinema,  Prima Family,  Prima Cool,  TV Barrandov   (kanál  50 – 706 MHz)

 

MUX 3 – Prima Love, Prima Zoom, Óčko, Šlágr TV,  JTV,  rádio Proglas     (kanál  48 – 690 MHz)

 

MUX 4 – Smíchov, Telka, Fanda, Pohoda,  Nova HD                                  (kanál  47 – 682 MHz)

 

tisk
Nové programy Telka a Pohoda, změny a přesuny v digitální nabídce
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 1. března 2013 17:00

V souvislosti s rozšířením digitální programové nabídky o nové televizní stanice a v rámci související optimalizace kanálového multiplexu byly v programové nabídce Elsat provedeny tyto změny a přesuny:

- na tv kanál SE 34 - frekvence 410 MHz, modulace QAM 256 byl zařazen nový kabelový digitální DVB-C paket označený jako L, který aktuálně obsahuje nové tv stanice Telka a TV Pohoda.

- v kabelových rozvodech Č. Budějovice, Český Krumlov, Kaplice a Týn nad Vltavou byl na kanálu SE 34 původně šířen rakouský DVB-C paket J s programy ORF. Tento paket byl z nutných technických důvodů přesunut na nový tv kanál SE 41 - frekvence 466 MHz, stále s modulací QAM 64.

- německý paket I s německými HD programy ARD, ARTE a SWR HD byl přesunut z původního kanálu SE 33 na nový tv kanál K 36 - frekvence 594 MHz, modulace QAM 256. Důvodem je budoucí obsazení původního kanálu SE 33 dalším skládaným DVB-C paketem Elsat.

- do stávajícího DVB-C paketu H na kanálu SE 32 - frekvence 394 MHz, modulace QAM 64 byla nově zařazena rozhlasová stanice Country Rádio.

Pokud v některém městě (kabelovém rozvodu) nebyla některá z uvedených změn ještě provedena, stane se tak pravděpodobně v první polovině příštího týdne.
Uvedené změny a přesuny se netýkají kabelového rozvodu Trhové Sviny, kde jsou tv programy v digitálních DVB-C paketech řešeny jiným způsobem a na jiných tv kanálech. Nicméně nové programy Telka a Pohoda jsou zde v digitální nabídce též dostupné.

Před zahájením ladění nových programů je zvláště u kabelových Set Top Boxů Handan, ale i Kaon velmi vhodné uvést nejdříve STB do továrního nastavení (factory reset) a teprve potom spustit Automatické ladění s rozsahem 130 - 594 MHz.

Do analogových Informačních kanálů Elsat budou výše uvedené změny implementovány v příštím týdnu.

tisk
Výpadek Internetového připojení - České Budějovice
Lokalita: České Budějovice
Trvání od: 26. února 2013 05:30
Trvání do: 26. února 2013 06:30
Vážený zákazníku,
Dovolujeme si Vám oznámit plánovaný výpadek námi poskytované služby Internet.
 
Popis: Planovaný upgrade hlavní jednotky
 
Datum vzniku: 26.02.2013 5:30
 
Datum vyřešení: 26.02.2013 6:30


V uvedené době dojde k výpadku internetu na dobu přibližně 10 - 30 min.

 
Za vzniklé potíže s tímto výpadkem se omlouváme.
tisk
Nové programy v digitální nabídce, přesuny, změny v DVB-C paketech
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 22. února 2013 08:00

Nové programy v digitální nabídce, přesuny, změny v DVB-C paketech

V pátek 22. 2. zahajuje vysílání nová česká televizní stanice skupiny Nova s názvem Telka. Tento nový program bude zařazen do naší kabelové digitální nabídky Elsat. Abychom program mohli do nabídky zařadit, je nutné optimalizovat složení a obsazení kanálového multiplexu, provést některé přesuny a změny a též je nutné spuštění nového DVB-C  paketu, do nějž bude Telka společně společně s hudební stanicí TV Pohoda zařazena.

Programy Telka a Pohoda budou zařazeny do nového vlastního skládaného DVB-C paketu Elsat, který bude vytvářen v Č. Budějovicích a do ostatních měst bude stejně jako ostatní naše skládané pakety dopravován dálkově po optické trase. Z důvodu charakteristiky skupinových čtyřkanálových modulátorů musí být tento nový DVB-C paket do kanálového multiplexu zařazen na tv kanál SE 34 - frekvence 410 MHz. Vzhledem k tomu, že tento kanál je momentálně v některých městech již obsazen DVB-C paketem ORF, bude nutné tento kanál nejprve uvolnit a paket ORF přesunout na nový tv kanál SE 41 - frekvence 466 MHz (konec hyperband pásma před pásmem UHF).
Protože v budoucnu bude vzhledem k rozšiřování digitální nabídky spuštěn i další vlastní skládaný DVB-C paket Elsat, který bude zařazen na tv kanál SE 33 - frekvence 402 MHz. I tento kanál bude muset být též nejdříve uvolněn, proto bylo rozhodnuto jej uvolnit již nyní, aby byly přesuny provedeny najednou. Zde doposud šířený německý HDTV paket bude přesunut na kanál K 36 - frekvence 594 MHz v pásmu UHF.

Nové obsazení televizních kanálů DVB-C pakety (všechny pakety se symbolrate 6900):

SE41 - 466 MHz - QAM 64    - paket J s rakouskými programy ORF, ATV
K 36  - 594 MHz - QAM 256 - HDTV paket I - ARD HD, ARTE HD, SWR HD
SE34 - 410 MHz - QAM 256 - nový paket L - TELKA, TV POHODA
SE33 - 402 MHz - kanál zatím neobsazen

Nový DVB-C paket L bude šířen s modulací QAM 256! Vzhledem k tomu, že kvůli nutným přesunům dojde na některých kanálech ke změně digitální modulace, bude u většiny televizorů a Set Top Boxů (STB) nutné nové naladění digitální kabelové nabídky a minimálně   u starších STB Handan bude nutno předtím provést i uvedení STB do továrního nastavení (factory reset). A to proto, aby STB akceptovaly změnu modulace na příslušných tv kanálech.
Nový paket bude zatím obsahovat dva zmíněné televizní programy (Telka a Pohoda), postupně bude zaplňován dalšími programy s tím, jak se bude digitální nabídka dále rozšiřovat.


Spuštění nového DVB-C paketu a s tím spojené přesuny a změny budou provedeny v příštím týdnu (25. 2 - 1. 3.). V případě neočekávaných technických problémů bude celá operace dokončena v týdnu následujícím.
Veškeré uvedené změny se netýkají kabelového rozvodu v Trhových Svinech! Digitální nabídka zde má jiné kanálové obsazení a je řešena jiným způsobem. Telka zde bude zařazena do stávajícího DVB-C paketu K na kanálu SE 35 - frekvence 418 MHz, modulace QAM 64.

Do analogové nabídky programy Telka, Pohoda ani Smíchov zařazeny nebudou! Analogová nabídka má omezenou kapacitu, je už plná a nic dalšího se do ní nevejde.

 

tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.