Změny v digitální programové nabídce


Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat

Datum: 24. ledna 2018 11:00
Změny v digitální programové nabídce
Tento týden v úterý 22. 1. byly provedeny některé změny a úpravy v naší kabelové i pozemní digitální nabídce, do nabídky byly zařazeny některé nové televizní stanice v SD i HD rozlišení a dále byly uvolněny čtyři programy v HD rozlišení do Základní nabídky.
1. Televizní stanice Nova Cinema HD, Nova Action HD, Prima Cool HD a Prima Zoom HD byly odkódovány a převedeny ze zvlášť placené HD Rozšířené nabídky do volně šířené Základní nabídky.

2. Televizní stanice Šlágr 2 byla zařazena do DVB-C paketu č. 12 – tv kanál K 36 – frekv. 594 MHz.
Upozorňujeme, že tento program, i když je šířen v SD rozlišení, je zároveň šířen v novější kompresní normě MPEG4 AVC (stejně jako některé jiné SD programy). K jeho příjmu je tedy nutný televizor či set top box (STB) s příslušným MPEG4 tunerem. Program je šířen volně a nekódovaně v rámci Základní nabídky.

3. Televizní stanice JOJ Cinema HD byla zařazena do DVB-C paketu č. 14 – tv kanál K 33 – 570 MHz.
Tento program je šířen kódovaně a byl zařazen do naší zvlášť placené HD Rozšířené nabídky.
K jeho příjmu je tedy potřebný příslušný dekodér (CA modul či STB) s kartou Conax.

4. Televizní stanice Seznam TV byla zařazena do DVB-C paketu A – tv kanál SE 21 – 306 MHz a do DVB-T muxu č. 3: České Budějovice - tv kanál K 48 - 690 MHz; Písek, Vimperk, Týn, Č. Krumlov, Kaplice - tv kanál K 43 - 650 MHz. Program je šířen volně a nekódovaně v rámci Základní nabídky.

5. Z technických důvodů (eliminace vysokofrekvenčního rušení) byla v kabelových rozvodech provedena záměna pozic pozemních digitálních multiplexů 3 a RS7. A to v kabelových rozvodech Písek, Týn nad Vltavou, Kaplice a Český Krumlov.

DVB-T multiplexy č. 3 a 7 si v kabelovém rozvodu vzájemně prohodily svá místa.
Původní stav: mux 3 – kanál K 42 (642 MHz); mux 7 – kanál K 43 (650 MHz)
Nový stav: mux 3 – kanál K 43 (650 MHz); mux 7 – kanál K 42 (642 MHz)
Oba multiplexy bude pravděpodobně nutno na televizorech a set top boxech znovu naladit.

Jedná se nutnou a vynucenou operaci, způsobenou nedávným přeladěním vysílacího kanálu muxu č 7 na vysílači Kleť. Pokud by v kabelovém rozvodu zůstalo zachováno stávající umístění obou multiplexů, docházelo by k většímu či menšímu rušení u programů v muxu 7, zejména u programů ČT HD (“kostičkování”, rozpad obrazu). Abychom toto pokud možno eliminovali, musely si oba muxy prohodit svá místa.

MUX 3 – Prima Love, Prima Zoom, Óčko, Óčko Gold, Šlágr TV, Prima Max, Kino Barrandov,  Barrandov Plus, ČT :D/Art, Seznam TV, Rádio Proglas
MUX 7 – ČT 1 HD, ČT 2 HD, ČT 4 Sport HD, ČT :D/Art, KinoSvět, Rebel 2, Rádio Čas, Rádio Čas Rock

Nalaďte si své televizní přijímače a set top boxy.