Výluka televizních vysílačů Kleť a Včelná


Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat

Datum: 27. března 2018 13:00
Výluka televizního vysílače Kleť a Včelná

České Radiokomunikace oznamují, že v noci z pondělí 26. na úterý 27. března a také v noci z úterý 27. na středu 28. března v čase 00.00 až 06.00 hodin dojde k výluce hlavního televizního vysílače Kleť a tím také tří televizních DVB-T multiplexů 1, 2 a 3 a na nich šířených televizních a rozhlasových programů. Důvodem výluk je pravděpodobně údržba zařízení a také příprava na zahájení vysílání v novém televizním formátu DVB-T2.

Tyto výluky mají za následek nefunkčnost příslušných televizních a rozhlasových programů z těchto DVB-T muxů nabíraných a dále šířených v nabídce kabelové televize Elsat, a to jak ve formátu DVB-T, tak i DVB-C a také některých tv programů v analogové nabídce.
Jedná se zejména o programy České televize a skupin Nova, Prima, Barrandov, Óčko ve standardním televizním rozlišení. Naopak programů v HD rozlišení se výluka nijak nedotýká.

A dále ČRa oznamují, že v noci z 29. na 30. března v čase 01.00 až 04.00 hodin dojde také k údržbové výluce regionálního DVB-T multiplexu RS8 na vysílači Včelná u Českách Budějovic. Pro programy z něj šířené platí totéž jako pro výluku vysílače Kleť.

Omlouváme se za případné potíže těmito výlukami způsobené, námi nezaviněné.