Přidán program ČT Sport v SD rozlišení do DVB-C nabídky


Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat

Datum: 12. dubna 2018 10:35
Přidán program ČT Sport v SD rozlišení do DVB-C nabídky
Do naší kabelové digitální nabídky byl do DVB-C paketu č. 14 přidán program ČT Sport v SD rozlišení a kompresní normě MPEG 2. Stalo se tak z toho důvodu, že program ČT Sport na konci května ukončí šíření v pozemním DVB-T muxu č. 1 a tím pádem i v kabelovém DVB-C paketu A, v nichž je tento program šířen v SD rozlišení a normě MPEG 2. Od června bude v tomto muxu 1 a paketu A nahrazen dětským programem ČT D/Art, který naopak nedávno ukončil šíření v pozemním DVB-T muxu č. 3.

Program ČT Sport byl do DVB-C nabídky takto zařazen proto, aby byl i nadále k dispozici v SD rozlišení a normě MPEG 2 našim zákazníkům, kteří ještě nejsou vybaveni televizorem nebo set top boxem pro příjem v normě HD MPEG4 AVC.
V kabelové digitální nabídce je program ČT Sport samozřejmě k dispozici i v HD rozlišení v DVB-C paketu č. 8 na tv kanálu SE 23 - 322 MHz.
V pozemní digitální DVB-T nabídce bude program ČT Sport dále k dispozici už pouze v HD rozlišení a normě MPEG4 v regionálním muxu RS7/1a, ovšem pouze do konce roku 2018. Potom program ČT Sport v DVB-T formátu definitivně končí a v pozemním vysílání bude k dispozici už pouze v novém vysílacím formátu DVB-T2 a kompresní normě H.265 HEVC.

DVB-C paket 14 - tv kanál K 33 - frekvence 570 MHz.