Do kabelové nabídky byla přidána krajská televize JČ1


Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat

Datum: 21. července 2020 15:00
Nová regionální stanice JČ1 (Jihočeská televize 1) byla dnes přidána do kabelové digitální nabídky - DVB-C paket č. 17 - tv kanál K 30 - frekvence 546 MHz.

Krajská televize vznikla transformací z původní lokální Českokrumlovské televize CKTV.

„Už jako Českokrumlovská televize jsme stále častěji zpracovávali krajská témata, a původní název neodpovídal ani z hlediska dosahu vysílání. Byl to i příznivý ohlas diváků daleko za hranicemi Českokrumlovska, co nás přimělo uvažovat o expanzi a novém názvu i schématu,“ vysvětlil ředitel televize JČ1 Josef Pecl.
„Sázíme na spolupráci s místními televizemi a jinými externími spolupracovníky. V našem novém schématu společně vytvoříme jihočeský blok. Zprávy, které by svým lokálním zaměřením příliš nezaujaly diváky na druhém konci kraje, umístíme do jednotlivých okresních magazínů. Ty budou vysílány jen na tématem daných územích,“ dodal.

Kromě běžné žurnalistiky je televize JČ1 zaměřena především na dokumentární a filmovou tvorbu. Mimo rámec publicistiky spolupracuje „v nadstandardním režimu“ s městy a obcemi či jinými subjekty a institucemi na tvorbě jejich živé kroniky, propagaci služeb, zboží a výrobků či obecné marketingové prezentace. Disponuje vlastním televizním studiem.

DVB-C paket č. 17 nyní obsahuje tyto televizní programy:
CNN Prima News HD + SD, Regio TV JČ, Sport 5, TLC, JČ1