Redukce analogové nabídky 2020


Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat

Datum: 7. září 2020 13:00
Redukce analogové nabídky

Upozorňujeme naše účastníky, že během měsíce září 2020 dojde po třech letech k další částečné redukci naší nejstarší, klasické analogové nabídky.
Naše společnost trvale pracuje na zkvalitňování poskytovaných služeb, průběžně provádíme modernizaci našich zařízení tak, aby přenosové sítě vyhovovaly svou rychlostí a propustností potřebám nových technologií a služeb, jež postupně zavádíme.
Intenzivně pracujeme na rozšiřování a zkvalitnění naší kabelové digitální nabídky, především ve smyslu zařazování nových programů v HD rozlišení, a také na zrychlení a zlepšení připojení k Internetu přes kabelovou televizi..

Tyto záležitosti však vyžadují další prostor ve frekvenčním přenosovém pásmu, který z velké části stále zabírá původní analogová televizní nabídka. Vážíme si všech našich zákazníků, proto jako jedni z mála stále zachováváme i bohatou původní analogovou televizní nabídku pro ty účastníky, kteří i nadále používají starší televizory a další zařízení bez možnosti moderního digitálního příjmu. Nicméně analogová nabídka je již historickou záležitostí, pozemní analogové vysílání bylo ukončeno již v roce 2011. Proto ponechávat analogovou nabídku stále v této šíři již dále není možné a analog musí zčásti uvolnit místo novým digitálním službám. Analogová nabídka však i po svém zeštíhlení zůstane dostatečně bohatá a stále pohodlně obslouží zbylé starší televizory v domácnostech našich účastníků.

V průběhu měsíce září proto dojde z výše zmíněných důvodů k částečné redukci analogové nabídky. Konkrétně se bude jednat o vypnutí šesti televizních programů a šesti tv kanálů (frekvencí) – pěti v pásmu VHF a jednoho v pásmu UHF. Uvolněná přenosová kapacita bude, jak bylo řečeno výše, využita pro rozšíření digitální kabelové nabídky a posílení a zrychlení připojení k Internetu.

Konkrétně budou vypnuty tv kanály E05, E06, E07, E08, E09 a K29. A zrušeny budou analogové televizní programy
Viasat Nature, Discovery, Spektrum, Animal Planet, AXN a Prima Cool. Tyto programy budou dále dostupné už pouze v digitální podobě.
Redukce analogové nabídky začne již tento týden v kabelovém rozvodu Písek. Protože se jedná o poměrně technicky a logisticky náročnou záležitost, budou práce probíhat postupně v jednotlivých městech po celý měsíc září. Zároveň s tím dojde z technických důvodů i k přesunu některých programů z vypínaných na nové televizní kanály (frekvence). Jinak řečeno - některé televizní programy, jež v analogové nabídce zatím zůstávají, mění svou pozici v programovém multiplexu (tv kanál/frekvence). Vzhledem k tomu doporučujeme našim účastníkům, kteří ještě sledují analogovou nabídku, provést nové naladění nebo doladění programů do požadovaných předvoleb na televizorech.

O dalších konkrétních změnách a úpravách v programových nabídkách budou naši účastníci průběžně informováni v našem Infoservisu Elsat.