Českobudějovická regionální DVB-T síť změnila parametry


Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat

Datum: 30. října 2020 16:00
V pátek 30. října došlo k poměrně významné změně u českobudějovického DVB-T regionálního multiplexu RS1, šířeného z televizního vysílače na Včelné pro oblast České Budějovice a okolí. Tato síť se nyní místo původního názvu RS1 identifikuje jako Private Network a změnila nejen vysílací parametry, ale i obrazové a zvukové parametry u obsažených programů.

Multiplex nyní obsahuje tyto programy: RT JC (Regionální televize Jižní Čechy), RT CZ (regionalnitelevize.cz), JC1 (Jihočeská televize 1 - dříve CKTV) a TEST.
Programy jsou šířeny v HD rozlišení 1080i a 720p, v obrazové kompresní normě MPEG4 AVC a zvukové normě MPEG2 LII. K jejich příjmu tedy nyní bude nutný televizor nebo set top box s tunerem s těmito normami kompatibilním.

V naší pozemní digitální DVB-T nabídce (Omezená nabídka Č. Budějovice) je tato síť šířena na tv kanálu K 48 - 690 MHz, ochranný interval G 1/32, kódový poměr FEC 7/8.
V kabelové digitální DVB-C nabídce (Základní nabídka ve všech kabelových rozvodech Elsat) jsou programy Regio TV JČ a JČ1 šířeny v DVB-C paketu č. 17 - K 30 - 546 MHz.
Jak je uvedeno výše - oba programy jsou nyní v HD rozlišení a ve video/audio normě MPEG4/MPEG2 LII, protože jsou do DVB-C nabídky nabírány z pozemního vysílání.