Německé programy ARD a ZDF


Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou

Datum: 26. září 2011 14:00
Rádi bychom tímto informovali naše účastníky, že vzhledem ke stížnostem některých z vás po nedávném vyřazení německých veřejnoprávních stanic ARD a ZDF z analogové nabídky jsme se zájemcům o sledování těchto programů rozhodli částečně vyjít vstříc. Do analogové nabídky se tyto stanice definitivně nevrátí, to již z více důvodů není možné – analogová nabídka má omezenou a limitovanou kapacitu, přednost v ní mají česky a slovensky mluvené programy a těch několik málo volných míst v analogové nabídce je potřeba si ponechat do rezervy pro další stanice z rodin ČT, Novy a Primy. Dále jsou tu i technické a další důvody, které jsou zásadní.
Nicméně však vyjdeme vstříc zákazníkům – zájemcům o programy ARD a ZDF, kteří již přijímají naši digitální kabelovou DVB-C nabídku, ale nejsou zatím vybaveni pro příjem programů v HD rozlišení, v němž ARD a ZDF již v nabídce k dispozici jsou. Obě tyto stanice zařadíme do digitální nabídky i v SD rozlišení, tak, aby byly přijímatelné i se základním typem kabelového Set Top Boxu Handan a Kaon.
Technická příprava bude vyžadovat nějaký čas, ale v průběhu první poloviny října by měly být obě německé veřejnoprávní stanice ARD a ZDF zařazeny v SD rozlišení do digitální nabídky do DVB-C paketu L na tv kanálu SE 32 – 394 MHz, kde je doposud šířen jen dětský program Nickelodeon. Naši účastníci budou informováni obvyklými cestami.