Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Fanoušci snookeru se dočkali – startuje kvalifikace MS
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 20. července 2020 10:00
Fanoušci snookeru se dočkali – startuje kvalifikace MS

Odložené MS ve snookeru začne poslední červencový den. Eurosport snookerovým fanouškům představí letos nejen MS, ale i kvalifikaci nejdůležitějšího turnaje sezony. Ta začíná v úterý 21. července, diváci uvidí denně dva nejméně tříhodinové bloky. Eurosport 1 vysílá kvalifikaci MS od 21. do 28. července, denně od 14:30 hod. do 18:00 hod. a od 20:00 hod. do 23:00 hod.

Pouze 16 nejlepších hráčů podle světového žebříčku má start na mistrovství světa jistý. Dalších 16 hráčů se musí na šampionát probojovat z kvalifikace. V té tak neuvidíme tuto nejlepší šestnáctku: Judd Trump, Neil Robertson, Mark Williams, Mark Allen, John Higgins, Ronnie O´Sullivan, Mark Selby, Kyren Wilson, Stephen Maguire, Shaun Murphy, Ting Ťün-chuej, David Gilbert, Jack Lisowski, Stuart Bingham, Barry Hawkins a Jen Ping-tchao. Pokud by se z kvalifikace probojovali favorité, kteří jsou v žebříčku od 17. místa, měli bychom vidět na MS jména jako Joe Perry, Allister Carter, Gary Wilson, Thepchaiya Un-Nooh, Graeme Dott atd.

Jak je od roku 1977 pravidlem, MS se bude hrát v divadle Crucible v Sheffieldu, které se díky dlouholeté tradici honosí přezdívkou Mekka snookeru. Také kvalifikace se odehraje v Sheffieldu, ovšem v English Institute of Sport. Před kvalifikací se řešila spousta problémů, mj. cestovní a případná karanténa, například čínští hráči zřejmě nepřijedou v plném počtu. Co se týká zdravotní situace, hrát se bude na jednom místě, hráči budou v jediném hotelu, karanténa po příletu již není povinná.

Každopádně platí, že svět zeleného plátna a barevných koulí je zpět. Na posledním turnaji Coral Tour Championship se předvedl ve výborné formě Stephen Maguire, který porazil v semifinále Judda Trumpa a ve finále Marka Allena, znamenalo to pro něj vzestup o pět míst na žebříčku. Během turnaje zahrál osm stovkových náběhů, nejvíce 139.

Eurosport 1 vysílá kvalifikaci MS od 21. do 28. července, denně od 14:30 do 18:00 a od 20:00 do 23:00. Na diváky se těší tradiční snookeroví komentátoři Tomáš Kejla, Eva Poskočilová, Zdeněk Míka a Michal Šíma.

Eurosport CZ a Vít Rosenbaum, Marketing & PR, Media:List CZ
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.