Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Uzavření pobočky v Písku
Lokalita: Písek
Trvání od: 24. srpna 2020 08:00
Trvání do: 4. září 2020 17:00
Vážení zákazníci. Ve dnech 24. srpna - 4. září 2020 bude uzavřena kancelář v Písku, činnost technika nebude nijak omezena.
tisk
V pozemním vysílání skončila i hudební stanice Šlágr TV
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 28. srpna 2020 12:00
V pozemním vysílání skončila i hudební stanice Šlágr TV

převzato z webu parabola.cz

Minulý čtvrtek skončila v pozemním vysílání hudebně-teleshoppingová televize Šlágr 2. Stanice zmizela z nabídky regionálního DVB-T multiplexu RS8 i z finálních DVB-T2 sítí M22 i M23.
O týden později 27.8.2020 byla v pozemním vysílání zastavena distribuce i hlavního programu Šlágr TV.

"K dnešnímu dni došlo k pozastavení poskytování služeb týkajících se vysílání Šlágr TV, a to v souladu s platnými smluvními ujednáními a právními předpisy," uvedla k zastavení distribuce společnost České Radiokomunikace.
"Vysílání je pozastaveno ve všech sítích společností Czech Digital Group, a.s. a České Radiokomunikace a.s., to znamená v DVB-T i v celoplošných finálních DVB-T2 sítích M22 a M23," dodala firma.

Konec Šlágr TV a Šlágr 2 v pozemním vysílání znamená, že zhruba polovina českých domácností, pro které je televizní nabídka na klasickou pozemní anténu hlavním zdrojem příjmu programů, ztratila přístup k těmto stanicím. Vysílání obou programů pokračuje už jen v placených televizních službách u kabelových operátorů.

Šlágr TV a Šlágr 2 jsou projekty vydavatelství Česká Muzika. Stanice vedle rozhovorů se zajímavými lidmi vysílá především hudbu jako jsou lidovky, dechovky, harmoniky, trampské a osvědčené šlágry spolu s přímým prodejem CD a DVD nosičů.

Vzhledem k tomu, že pozemní vysílání pro nás bylo zdrojem signálu Šlágru TV do našich nabídek, není již stanice Šlágr TV obsažena v naší nabídce v pozemním formátu DVB-T ani DVB-T2 (Omezená nabídka).
Do kabelové digitální nabídky DVB-C (Základní nabídka) se nám podařilo signál Šlágr TV zajistit z jiného zdroje, proto bude program v našem DVB-C paketu č. 15 stále přítomen: tv kanál K32 – 562 MHz.

POZOR!
Z nového zdroje jsou programy Šlágr TV a Šlágr 2 šířeny v novějším vysílacím kodeku MPEG4 H.264 AVC, nikoliv ve starším kodeku MPEG. K příjmu je proto nutný televizor nebo set top box již vybavený modernějším přijímacím tunerem s tímto kodekem kompatibilním. Na zařízeních s tunery pouze pro starší kodek MPEG2 půjde pouze zvuk bez obrazu.

Stanice Šlágr TV se postupně vrátí i do naší nejstarší - analogové nabídky. Toto však bude nějakou dobu trvat, protože jeho opětovné zařazení vyžaduje nutnou úpravu technologie.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.