Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
České kluby v Evropské lize na Sport 1 a Sport 2
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Trvání od: 2. září 2021 09:00
Trvání do: 2. září 2021 09:13
Jediný český zástupce v Evropské lize, Sparta Praha, odehraje vysoce atraktivní duely proti skotským Rangers, které v minulé sezóně vyřadila Slavia. Ta narazí v Konferenční lize na těžké soupeře z Nizozemska nebo Německa. Jablonec má po losu reálnou šanci na postup ze skupiny.

Z obou prestižních šampionátů odvysílají stanice Sport1 a Sport2 až 60 utkání, která na českém trhu nebudou k shlédnutí na žádném jiném kanálu. Během každého hracího týdne základních skupin evropských pohárů uvidí diváci Sport1 a Sport2 exkluzivně dva ze tří českých účastníků. Stanice Sport1 a Sport2 jsou k dispozici u většiny televizních operátorů, o lákavé zápasy EL a EKL však přijdou zákazníci O2 TV, která obě stanice nedávno vyřadila ze svojí nabídky.
A že se bude na co dívat. Pražská Sparta může vylepšit českou bilanci s francouzskými týmy, z nejsilnějšího koše totiž vyfasovala Olympique Lyon, který před devíti lety ve stejné soutěži nedokázala porazit. Vedle Rangers je ve skupině také úřadující dánský mistr FC Brøndby, s nímž bude mít Sparta ambici získat 6 bodů.

Další dva české kluby v Evropě, Slavia a Jablonec, budou působit v Evropské konferenční lize. Pražský klub byl nalosován do náročné skupiny s ostříleným Feyenoordem, houževnatým Unionem Berlín a nevyzpytatelným Maccabi Haifa. K severočeskému klubu byl los přeci jen milosrdnější. Vedle silného AZ Alkmaaru je ve skupině rumunská Kluž a dánský nováček na evropské scéně Randers FC. Druhé místo za Alkmaarem by tak pro Jablonec mělo být dosažitelnou metou.

Program českých klubů v 1. hrací den:
16. 9. 2021, 18:45, Slavia Praha - Union Berlín  (EKL)
16. 9. 2021, 21:00, Brøndby - Sparta Praha (EL)
16. 9. 2021, 21:00, FK Jablonec - CFR Kluž (EKL)
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.