Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
V pozemním vysílání skončila i hudební stanice Šlágr TV
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 28. srpna 2020 12:00
V pozemním vysílání skončila i hudební stanice Šlágr TV

převzato z webu parabola.cz

Minulý čtvrtek skončila v pozemním vysílání hudebně-teleshoppingová televize Šlágr 2. Stanice zmizela z nabídky regionálního DVB-T multiplexu RS8 i z finálních DVB-T2 sítí M22 i M23.
O týden později 27.8.2020 byla v pozemním vysílání zastavena distribuce i hlavního programu Šlágr TV.

"K dnešnímu dni došlo k pozastavení poskytování služeb týkajících se vysílání Šlágr TV, a to v souladu s platnými smluvními ujednáními a právními předpisy," uvedla k zastavení distribuce společnost České Radiokomunikace.
"Vysílání je pozastaveno ve všech sítích společností Czech Digital Group, a.s. a České Radiokomunikace a.s., to znamená v DVB-T i v celoplošných finálních DVB-T2 sítích M22 a M23," dodala firma.

Konec Šlágr TV a Šlágr 2 v pozemním vysílání znamená, že zhruba polovina českých domácností, pro které je televizní nabídka na klasickou pozemní anténu hlavním zdrojem příjmu programů, ztratila přístup k těmto stanicím. Vysílání obou programů pokračuje už jen v placených televizních službách u kabelových operátorů.

Šlágr TV a Šlágr 2 jsou projekty vydavatelství Česká Muzika. Stanice vedle rozhovorů se zajímavými lidmi vysílá především hudbu jako jsou lidovky, dechovky, harmoniky, trampské a osvědčené šlágry spolu s přímým prodejem CD a DVD nosičů.

Vzhledem k tomu, že pozemní vysílání pro nás bylo zdrojem signálu Šlágru TV do našich nabídek, není již stanice Šlágr TV obsažena v naší nabídce v pozemním formátu DVB-T ani DVB-T2 (Omezená nabídka).
Do kabelové digitální nabídky DVB-C (Základní nabídka) se nám podařilo signál Šlágr TV zajistit z jiného zdroje, proto bude program v našem DVB-C paketu č. 15 stále přítomen: tv kanál K32 – 562 MHz.

POZOR!
Z nového zdroje jsou programy Šlágr TV a Šlágr 2 šířeny v novějším vysílacím kodeku MPEG4 H.264 AVC, nikoliv ve starším kodeku MPEG. K příjmu je proto nutný televizor nebo set top box již vybavený modernějším přijímacím tunerem s tímto kodekem kompatibilním. Na zařízeních s tunery pouze pro starší kodek MPEG2 půjde pouze zvuk bez obrazu.

Stanice Šlágr TV se postupně vrátí i do naší nejstarší - analogové nabídky. Toto však bude nějakou dobu trvat, protože jeho opětovné zařazení vyžaduje nutnou úpravu technologie.
tisk
Italská sportovní stanice Supertennis HD končí
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 27. srpna 2020 09:00
Italská sportovní stanice Supertennis HD končí


Špatná zpráva přišla včera pro tenisové fanoušky. Oblíbený sportovní italský tenisový kanál Supertennis HD se v důsledku koronakrize a dlouhé turnajové přestávky dostal do finančních problémů a své působení na evropském televizním satelitním nebi bohužel končí!
A protože jeho satelitní distribuce byla zdrojem signálu pro další kabelové a IPTV operátory, včetně nás, znamená tento krok odchod této stanice i z nabídky KT ELsat.
Koronavirová krize a dlouhá turnajová pauza, kdy stanice musela vysílat pouze starší záznamy, měla za následek značný pokles sledovanosti, prudký pokles reklamních příjmů a tím pádem i prostředků na svůj provoz. Stejně jako jiné sportovní stanice.

Pokud tedy italský provozovatel stanice ještě své rozhodnutí nepřehodnotí a nezmění, Supertennis HD naši kabelovou DVB-C nabídku k 1. 9. 2020 bohužel opouští.
tisk
Tenisové grandslamy se vracejí na Eurosport
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 26. srpna 2020 20:00
Tenisové grandslamy se vracejí na Eurosport

V pondělí startuje na obrazovkách Eurosportu netrpělivě očekávaný druhý grandslam roku US Open. Eurosport exkluzivně představí studio Eurosport Cube, interaktivní mixed-reality studio využívající rozšířenou realitu (AR).
Eurosport i díky němu nabídne nejpodrobnější a nejatraktivnější analýzy a zavede fanoušky do samého srdce tenisového dění v New Yorku.

Barbara Schettová bude během dvou týdnů turnaje tváří Eurosportu ve studiu Eurosport Cube v Londýně a sedminásobný grandslamový vítěz Mats Wilander představí expertní analýzy s využitím nejmodernějších technologií, čímž dá fanouškům možnost dívat se na tenis z úplně nové perspektivy.

Boris Becker a Justine Heninová - dohromady vítězové 13 grandslamových titulů ve dvouhrách - budou též součástí londýnského studia Eurosport Cube přímo z jejich domovů v Mnichově a v Paříži. Oba nabídnou divákům odborné analýzy z nejlepších zápasů dvoutýdenního turnaje v mužské i ženské dvouhře.

Eurosport nabídne z New Yorku až 300 hodin živého tenisu. Startujeme v pondělí 31. srpna na obou programech Eurosportu E1 a E2. Z české redakce Eurosportu budou tenisové duely US Open komentovat Radek Barkman, Dominik Kárník, Sandra Kleinová, Ivan Petr, Tomás Petr, Jiří Svatoš, Michal Šíma, Michal Škorpil, Jakub Vančura a Richard Vokůrka.

zdroj: Eurosport
tisk
Hudební stanice Šlágr 2
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 25. srpna 2020 10:00
Hudební stanice Šlágr 2

převzato z webů parabola.cz a digital.rozhlas.cz

Ve čtvrtek 20. 8. 2020 po 17. hodině zmizel z pozemního vysílání český hudebně-teleshoppingový kanál Šlágr 2. Programová pozice v DVB-T2 sítích 22 a 23 je sice stále aktivní, ale neobsahuje žádné vysílání - jen černou obrazovku.
Diváci mohou mít pocit, že je chyba na jejich straně. Realita je ale taková, že distribuce stanice Šlágr 2 byla přerušena provozovatelem terestrického multiplexu.
"Vysílání Šlágr 2 bylo přerušeno na základě smluvních podmínek," uvedla na dotaz webu parabola.cz za společnost České Radiokomunikace (ČRa) Petra Miterová.

České Radiokomunikace přerušily vysílání teleshoppingové a hudební stanice Šlágr 2. Tento program už tak není k dispozici v DVB-T Regionální síti 8 ani DVB-T multiplexech 12, 22 a 23. Podle zjištění portálu Digitální rádio by za touto skutečností mohl stát dluh za samotnou distribuci jeho vysílání. V pozemní platformě tak zůstává v tuto chvíli prozatím nadále Šlágr TV a ze strany Českých Radiokomunikací jde tak o pomyslný zdvižený prst.


Vzhledem k tomu, že pozemní vysílání pro nás bylo zdrojem signálu Šlágru 2 do našich nabídek, není již stanice Šlágr 2 obsažena v naší nabídce v pozemním formátu DVB-T ani DVB-T2 (Omezená nabídka).
Do kabelové digitální nabídky DVB-C (Základní nabídka) se nám podařilo signál Šlágru 2 zajistit z jiného zdroje, proto je program v našem DVB-C paketu č. 12 stále přítomen – K36 – 594 MHz.
tisk
Uzavření pobočky v Písku
Lokalita: Písek
Trvání od: 24. srpna 2020 08:00
Trvání do: 4. září 2020 17:00
Vážení zákazníci. Ve dnech 24. srpna - 4. září 2020 bude uzavřena kancelář v Písku, činnost technika nebude nijak omezena.
tisk
novější 1 2 starší
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.