Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Redukce analogové nabídky – červen 2021
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 4. června 2021 15:00
Redukce analogové nabídky – červen 2021

Chtěli bychom touto cestou informovat a upozornit naše účastníky, že po přibližně roce dojde v průběhu měsíce června 2021 k další částečné redukci naší nejstarší, klasické analogové nabídky.
Naše společnost trvale pracuje na zkvalitňování poskytovaných služeb, průběžně provádíme modernizaci našich zařízení tak, aby přenosové sítě vyhovovaly svou rychlostí a propustností potřebám nových technologií a služeb, jež postupně zavádíme.
Intenzivně pracujeme na rozšiřování a zkvalitnění naší kabelové digitální nabídky, především ve smyslu zařazování nových programů v HD rozlišení, a také na zrychlení a zlepšení připojení k Internetu přes kabelovou televizi..

Tyto záležitosti však vyžadují další prostor ve frekvenčním přenosovém pásmu, který z velké části stále zabírá původní analogová televizní nabídka. Vážíme si všech našich zákazníků, proto jako jedni z mála operátorů stále zachováváme původní analogovou televizní nabídku pro ty účastníky, kteří i nadále používají starší televizory a další zařízení bez možnosti moderního digitálního příjmu. Nicméně analogová nabídka je již historickou záležitostí, pozemní analogové vysílání bylo ukončeno již v roce 2011. Proto ponechávat analogovou nabídku stále v původní šíři již dále není možné a analog musí uvolnit místo novým digitálním službám. Analogová nabídka si po svém zeštíhlení stále zachová většinou základní celoplošné televizní stanice a obslouží tak zbylé starší televizory v domácnostech našich účastníků.

V průběhu měsíce června proto dojde z výše zmíněných důvodů k částečné redukci analogové nabídky. Konkrétně se bude jednat o vypnutí devíti televizních programů a devíti tv kanálů (frekvencí) – pěti v pásmu VHF a čtyř v pásmu UHF. Uvolněná přenosová kapacita bude, jak bylo řečeno výše, využita pro rozšíření digitální kabelové nabídky a posílení a zrychlení připojení k Internetu.

Konkrétně budou vypnuty tv kanály E10, E11, E12, S11, S12, K25, K26, K27 a K28. A zrušeny budou analogové televizní programy Nova Cinema, Nova Action, Nova Sport, Sport 1, Eurosport, JimJam, TV Noe, TV Seznam a TV Barrandov. Tyto programy budou dále dostupné už pouze v digitální podobě.
Redukce analogové nabídky začne již příští týden (pravděpodobně v úterý 8. 6.) v kabelovém rozvodu České Budějovice. Protože se jedná o poměrně technicky a logisticky náročnou záležitost, budou práce probíhat postupně v jednotlivých městech po celý měsíc červen. Zároveň s tím dojde z technických důvodů i k přesunu některých programů z vypínaných na jiné televizní kanály (frekvence). Jinak řečeno - některé televizní programy, jež v analogové nabídce zatím zůstávají, mění svou pozici v programovém multiplexu (tv kanál/frekvence). Vzhledem k tomu doporučujeme našim účastníkům, kteří ještě sledují analogovou nabídku, provést nové naladění nebo doladění programů do požadovaných předvoleb na televizorech.

O dalších konkrétních změnách a úpravách v programových nabídkách budou naši účastníci průběžně informováni v našem Infoservisu Elsat.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.