Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Rozšíření kabelové digitální DVB-C nabídky
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - kabelové rozvody Elsat
Datum: 27. srpna 2014 14:00
Rozšíření kabelové digitální DVB-C nabídky
Dnes (středa 27. 8. ) byla naše kabelová digitální DVB-C nabídka rozšířena o pět televizních stanic. Jedná se o tyto programy: Slovak sport, TV Noe, Sport 5, CNN International a KinoSvět. Sportovní kanál Sport 5 je nyní v DVB-C nabídce šířen duplicitně - v paketu G (kanál SE 31) ve formátu MPEG4 a v paketu L (kanál SE 34) ve formátu MPEG2 pro zákazníky, kteří ještě nejsou vybaveni zařízením (TVP nebo STB) s HDTV DVB-C tunerem. Stanice KinoSvet zatím vysílá pouze upoutávku, má se jednat o dokumentární kanál typu Prima Zoom a měla by zahájit vysílání snad koncem září.
Nové televizní programy byly zařazeny na tyto tv kanály/frekvence:
Slovak sport TV:               DVB-C paket L - SE 34 - 410 MHz
TV Noe:                             DVB-C paket K - SE 35 - 418 MHz
Sport 5:                             DVB-C paket L - SE 34 - 410 MHz
CNN Int.:                           DVB-C paket K - SE 35 - 418 MHz
KinoSvět:                          DVB-C paket M - SE 33 - 402 MHz

Všechny tyto DVB-C pakety jsou šířeny se Symbolrate 6900 Ms a modulací QAM 256.
Nalaďte si nově zařazené digitální programy na vašich televizorech a Set Top Boxech pomocí funkce automatického nebo manuálního ladění.
Výše uvedené informace budou postupně doplněny i do našich Informačních kanálů ELSAT, šířených v analogové nabídce.
tisk
Změny v digitální nabídce v pozemním DVB-T formátu
Lokalita: České Budějovice, Písek - kab. rozvody ČB, Písek
Datum: 27. srpna 2014 14:00
Změny v digitální nabídce v pozemním DVB-T formátu
V souvislosti se zahájením vysílání pozemního Regionálního multiplexu 8 v DVB-T formátu dnes (středa 27. 8. ) došlo v naší digitální DVB-T nabídce v kabelovém rozvodu Č. Budějovice k přesunu DVB-T muxu 2 (programy Nova, Prima, Barrandov aj.) z původního tv kanálu K 50 (706 MHz) na nový tv kanál K 45 (666 MHz). Důvodem přesunu je zamezení možného vzájemného rušení tohoto muxu 2 se vzdušnou frekvencí zmiňovaného RS8 na kanálu K 50.
Zároveň na tento původní kanál K 50 - 706 MHz byl do kabelového rozvodu Elsat v Č. Budějovicích zařazen nový DVB-T Regionální multiplex 8, který obsahuje televizní programy Slovak sport TV, Sport 5 a TV Noe.

V kabelovém rozvodu Písek byl nový pozemní multiplex RS8 s programy Slovak sport TV, Sport 5 a TV Noe zařazen do naší digitální DVB-T nabídky na tv kanál K 44 - 658 MHz.
Nalaďte si nové a přesunuté digitální programy na vašich televizorech a Set Top Boxech pomocí funkce automatického nebo manuálního ladění.
Výše uvedené informace budou postupně doplněny i do našich Informačních kanálů ELSAT, šířených v analogové nabídce.

tisk
Dnes výluka na jihočeském pozemním vysílači Kleť
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Trvání od: 20. srpna 2014 06:00
Trvání do: 20. srpna 2014 15:00
Na dnešní den si České Radiokomunikace naplánovaly pravidelný údržbový den na vysílači na Kleti, proto jsou dnes pozemní multiplexy vypnuty a výluka bude trvat až do 15. hodiny. Výpadek se týká všech televizních a rozhlasových programů, jež jsou z těchto multiplexů nabírány do našich kabelových rozvodů. Netýká se však měst, kde jsou pozemní tv programy (nebo jejich část) nabírány z vysílače Mařský vrch (Vimperk, Písek).
Za výpadek se omlouváme, bohužel ČRa nepovažují za nutné kabelové operátory o těchto výlukách dopředu informovat
Programy nabírané ze satelitu (ČT 1 a 4 HD, Nova HD atp.) jsou funkční bez omezení.

Informace stažená z Internetu:
Poslední velká výluka tohoto týdne: Bez signálu bude jihočeská Kleť:
Při plánované výluce bude provedena pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací technologie.

Údržbovou přestávku na jihočeském vysílači Kleť, jehož pokrytí nepatří vůbec k zanedbatelným, naplánovaly na dnešní den České Radiokomunikace. Výluka televizního vysílání potrvá od 6.00 do 15.00 hodin. Z vysílače Kleť nebude aktuálně vysílat veřejnoprávní multiplex 1 České televize, multiplex 2 s programy televizí Nova, Prima a Barrandov a multiplex 3 s programy Prima Love, Prima ZOOM, Óčko, Óčko Gold, Šlágr TV, Active TV, Déčko a Jihočeská televize.

Konkurenční multiplexy zachytitelné v této oblasti, budou nadále vysílat bez problémů. Diváci se ale musí připravit na to, že se odmlčí na několik hodin i Regionální síť 8 s kanály TV Noe, Sport 5 a Slovak Sport. Na vysílači Kleť dojde i k přerušení rozhlasového vysílání, a to v době od 9.00 do 15.00 hodin. Toto se dotkne stanic ČRo Radiožurnál na frekvenci 91,1 MHz, Frekvence1 na frekvenci 94,1 MHz, Rádio Impuls na frekvenci 102,9 MHz a v čase 9.00 až 11.00 hodin ČRo České Budějovice na frekvenci 106,4 MHz.
tisk
Změna značky “Daring!TV” na “Private TV”
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 5. srpna 2014 10:00
Změna značky “Daring!TV” na “Private TV”
Společnost Sapphire Media informuje: V souladu se snahou společnosti Sapphire Media o trvalou nabídku nejlepších služeb pro dospělé jsme se rozhodli změnit značku našeho XXX kanálu “Daring!TV” na “Private TV”, jehož nabídka bude plně tvořena evropskými produkcemi. Změna bude provedena k 1. září 2014.
 
Důvod, který vedl společnost Sapphire Media k této změně, je prostý. Stále se snažíme vylepšit naši vysoce kvalitní programovou nabídku; nyní i tím, že Vám přinášíme skvělý nový obsah pro uspokojení chutí i těch nejnáročnějších předplatitelů.
 
 
Změna názvu Daring!TV na Private TV má několik výhod:
 
· Private TV bude 100% evropská
· Obsah s označením PRIVATE je synonymem evropské prémiové vysokorozpočtové produkce pro dospělé už dlouhou řadu let, není lepšího společníka pro Hustler TV
· Knihovna značky PRIVATE obsahující tisíce hodin evropské zábavy pro dospělé bude na kanálu okamžitě k dispozici
· Veškerá nová PRIVATE produkce bude k dispozici výlučně na PRIVATE TV.


      Erotický kanál Daring! TV/Private TV je součástí naší zvlášť placené kódované Rozšířené nabídky. K jeho příjmu je nutný plochý televizor nebo Set Top Box s kabelovým digitálním tunerem pro formát DVB-C, dekodér Conax (integrovaný nebo jako zásuvný CA modul) a smart karta Conax.


tisk
Universal Channel mění obrazový formát
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 15. července 2014 10:30
Společnost Universal Network International oznamuje, že její filmový kanál Universal Channel mění od 5. srpna 2014 obrazový formát z původního klasického 4:3 na širokoúhlý formát 16:9. Od 5. 8. bude Universal Channel dostupný už jen v tomto obrazovém formátu.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.