Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Výpadky filmových kanálů HBO a Cinemax
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 5. července 2014 23:00
V průběhu pátku se v pay-tv nabídce objevily problémy s výpadky filmových kanálů HBO a Cinemax. Programy byly nefunkční až do večera, potom signál naběhl, ovšem v během soboty jsou programy opět nefunkční.

Situaci jsme v pátek odpoledne prověřovali na naší hlavní stanici. Nejprve jsme měli podezření na závadu LNB na parabole pro příjem ze satelitu Amos, ale toto se nepotvrdilo. Přijímací parabola i receiver/dekodér jsou v pořádku, naopak v pořádku není signál, který na parabolu ze satelitu přichází. Z neznámé příčiny došlo skokově k prudkému zhoršení jeho kvallity až do takového stavu, že v některých časových úsecích jsou parametry signálu už pod prahovou minimální hodnotou přiijímače a signál vypadává. Věc již byla nahlášena technikovi z HBO ČR. Problém je však v tom, že HBO má centrálu a uplink svého paketu na satelit v Budapešti v Maďarsku a operační středisko satelitu Amos je až v Izraeli! Což celou věc činí poněkud komplikovanou (něco podobného se nestalo poprvé). A z toho důvodu bohužel očekáváme, že nějakého uspokojivého vyřešení se dočkáme nejspíš až po neděli.

Jsme si vědomi, že takovéto výpadky HBO a Cinemaxu jsou velmi nepříjemné, bohužel problém se objevil ve velmi nevhodnou dobu (pátek) a jeho řešení je bohužel jaksi mimo naši kontrolu. Za způsobené potíže se omlouváme, o případné finanční kompenzaci předplatitelům rozhodne vedení společnosti po jednání s HBO ČR. Připomínám, že program HBO HD funguje bez omezení, protože je nabírán z jiného zdroje signálu na jiném satelitu.
tisk
Výpadek signálu v bloku Krčínova 44 - 52 na sílišti Vltava
Lokalita: České Budějovice - kab. rozvod Č. Budějovice
Datum: 27. června 2014 10:30
Včera ve večerních hodinách došlo k výpadku signálu kabelové televize a připojení k Internetu v celém bloku Krčínova 44 – 52 na sídlišti Vltava. Příčinu výpadku byl náš technik osobně prověřit na místě včera po osmé hodině večerní. Bohužel šetřením na místě bylo zjištěno, že stavební firma, jež zde provádí výkopové práce, přervala bagrem distribuční kabel, který přivádí signál z Bezdrevské 15 do tohoto bloku. Firma měla kabel řádně vytýčen a označen, přesto ho však přetrhla a ani se její pracovníci neobtěžovali nám tuto skutečnost nahlásit a z místa raději utekli. Bohužel poškození tohoto rozsahu nebylo večer krátce před setměním možné na místě ihned opravit. Opravu musela provést technická skupina až ráno, přičemž předtím bylo nutné nejdříve kabel částečně odkopat, aby ho vůbec bylo možno spojit.

Za veškeré potíže s tímto výpadkem signálu se našim zákazníkům omlouváme. Letní měsíce jsou ve spojení s těmito takzvanými “revitalizacemi sídlišť” pro nás opravdové neštěstí, neuplyne jeden týden, aby nám některá stavební firma na některém sídlišti naše kabely podobným způsobem nepoškodila.
tisk
Výpadek internetového připojení - Písek
Lokalita: Písek
Trvání od: 25. června 2014 09:30
Trvání do: 25. června 2014 10:30
Vážení zákazníci, z důvodu výměny serveru dojde zítra 25.6.2014 v době od 9:30 do 10:30 h v Písku k výpadku připojení k Internetu. Předpokládaná délka výpadku je 15 minut. Omlouváme se za potíže s tím spojené.
tisk
Výpadek internetu ve Vimperku
Lokalita: Vimperk
Trvání od: 3. června 2014 09:30
Trvání do: 3. června 2014 10:00
Vážení zákazníci, z důvodu konfigurace routru dojde zítra 3.6.2014 v době od 9:30 do 10:00 h ve Vimperku k výpadku připojení k Internetu. Předpokládaná délka výpadku je 10 minut. Omlouváme se za potíže s tím spojené.
tisk
Výpadek internetu a kabelové televize
Lokalita: Týn nad Vltavou - Malá strana
Trvání od: 27. května 2014 09:00
Trvání do: 27. května 2014 12:00
Vážení zákazníci, v úterý 27.5.2014 bude v Týně nad Vltavou na Malé straně (celý levý břeh ) probíhat modernizace kabelového rozvodu. V době od 9. do 12.h bude docházet k různě dlouhým výpadkům všech námi poskytovaných služeb. Omlouváme se za potíže s tím spojené.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.