Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Animax končí na českém a slovenském trhu 31.3.2014
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 18. března 2014 09:00
Upozorňujeme předplatitele Rozšířené nabídky, že k poslednímu březnu dochází ze strany provozovatele SONY Entertainment k ukončení šíření televizní stanice Animax v České republice. Více v převzaté zprávě:

Český a slovenský trh brzy opustí placený kanál Animax. Stane se tak 31. března 2014. Konec stanice na českém a slovenském trhu o půlnoci k 31.3.2014 potvrdili zástupci společnosti Sony Pictures Entertainment, která program provozuje. Animax vznikl na bázi tehdejší stanice A+ (Anime+). S logem Animax se českým a slovenským divákům stanice poprvé představila 2. července 2007. Od počátku se Animax zaměřoval na japonskou anime tvorbu, která si získávala příznivce i u nás. Stanice Animax vysílá pouze ve večerních a nočních hodinách od 20:00 hodin a končí kolem 2. hodiny ranní na sdílené programové pozici s dětským kanálem Minimax. Obě stanice jsou v nabídkách řady operátorů placené televize - včetně DTH služeb F
reesat a Digi TV. Satelitní služba Skylink poskytuje pouze dětský kanál Mininax. Kanál Animax vznikl v roce 1998 v Japonsku a v červenci 2005 se objevil i v Latinské Americe. Od roku 2007 fungoval i v Česku a na Slovensku. Sony Pictures nebude uvolněnou pozici po Animaxu využívat.
tisk
AKCE JARO 2014
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Trvání od: 14. března 2014 12:00
Trvání do: 15. dubna 2014 16:00
 
Vážení televizní diváci,

opět přichází naše jarní akce březen/duben 2014

platná do 15. dubna 2014

Akční nabídky a slevy platí pro připojení na kabelovou televizi (ve všech rozvodech) a pro připojení k Internetu (vyjma kab. rozvodu T. Sviny).

V kabelových rozvodech České Budějovice, Písek, Vimperk, Týn nad Vltavou, Český Krumlov a Kaplice akce platí i pro zájemce o přechod ze Základní na naši Rozšířenou programovou nabídku a též na HD Rozšířenou nabídku KT Elsat.

A v kabelových rozvodech České Budějovice, Písek, Vimperk, Týn nad Vltavou, Český Krumlov a Kaplice dále i pro zájemce o naši digitální filmovou Pay TV nabídku.

Podrobnosti a další informace o naší jarní akci si můžete stáhnout zde (soubor ve formátu pdf):
http://web.elsatnet.cz/panek/sdeleni/AKCE_JARO_2014.pdf

Využijte našich velmi výhodných nabídek a kontaktujte naše zákaznická oddělení!


Další informace a kontakty naleznete na našem webu www.elsat.cz
tisk
Upozornění pro účastníky – další satelitní přesuny 25. 2.
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Trvání od: 18. února 2014 09:19
Trvání do: 18. února 2014 09:00

Upozornění pro účastníky – další satelitní přesuny 25. 2.

Upozorňujeme naše účastníky, že v příštím týdnu v úterý 25. 2. budou dokončeny satelitní přesuny a související změny některých programů. V kabelových rozvodech se tyto úpravy budou týkat programů HBO HD, Sport 5 a Fishing & Hunting, jež změní satelitní transpondér. Na naší technologii tyto změny pokryjeme a utlumíme, nicméně k určitému výpadku těchto programů v každém případě dojde. Pokusíme se však dobu výpadku pokud možno minimalizovat. V digitální DVB-C nabídce programy zůstanou na svých původních pozicích a nemělo by být potřeba je znovu ladit na TV a STB. U programu Sport 5 však dojde k již avizované změně formátu z MPEG2 na MPEG4, čili program bude dále v DVB-C zachytitelný pouze s televizory a Set Top Boxy s HDTV tunerem pro formát MPEG4 AVC.
V analogové nabídce bude Sport 5 i nadále zachytitelný na běžné analogové tunery v podstatě beze změny. Pouze v některých městech dojde z důvodu nekompatibility technologie k prohození pozice s programem Sport 1 CZE. Stávající pozice v analogové nabídce si stanice Sport 5 a Sport 1 prohodí v těchto městech: Č. Budějovice, Písek, Vimperk, Český Krumlov a Týn nad Vltavou. V Kaplici a Trhových Svinech zůstane Sport 5 na původní pozici, dojde pouze k jeho výpadku na nezbytnou dobu. Vzhledem k tomu, že tuto analogovou rošádu nelze z logistických důvodů provést naráz a okamžitě, bude znovuzprovoznění programu Sport 5 otázkou několika následujích dnů.

K největšímu posunu došlo od poslední námi zveřejněné informace u programu Fishing & Hunting. Podařilo se nám ve spolupráci s poskytovatelem programu zajistit jiný zdroj satelitní distribuce tohoto programu, která má tu výhodu, že stanice F&H bude moci i nadále zůstat v digitálním kompresním formátu MPEG2 jako doposud, takže kromě krátkého výpadku při přepojení se pro naše účastníky jinak nic nezmění.

Pokud vše půjde hladce, jak na naší straně, tak na straně satelitního zdroje, měly by všechny změny být provedeny v průběhu úterý 25. 2 (vyjma analogového Sport 5). Za nepříjemnosti s tím spojené se omlouváme.

tisk
Nové programy v digitální nabídce
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 17. února 2014 10:00

Nové programy v digitální nabídce

V rámci v současné době probíhajících satelitních změn a přesunů byly do digitální kabelové DVB-C nabídky zařazeny některé nové televizní a rozhlasové programy:

- do DVB-C paketu K na kanálu SE 35 – 418 MHz byly zařazeny slovenské tv stanice STV 2, DAJTO a TA 3
- do DVB-C paketu M na kanálu SE 33 – 402 MHz byla zařazena rozhlasová stanice Rádio Čas.
Oba DVB-C pakety jsou šířeny s modulací QAM 256 a SR 6900.

Všechny nové programy jsou do naší nabídky oficiálně zařazeny až od 1. března 2014, ale na televizorech a STB je možno je naladit již nyní.

tisk
Upozornění pro účastníky – změny na satelitu Astra 3B
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Trvání od: 31. ledna 2014 10:00
Trvání do: 7. února 2014 16:00
Upozornění pro účastníky – změny na satelitu Astra 3B
Chtěli bychom upozornit naše účastníky, že v příštím týdnu dojde dojde k velkým změnám, přesunům a přelaďování programů na satelitní platformě Skylink na satelitu Astra 3B. Vzhledem k tomu, že platforma Skylink je zároveň distribuční platformou a zdrojem signálu některých programů i pro kabelové operátory, dotkne se tato akce i nás a následně i našich zákazníků. Změny se budou týkat některých televizních a rozhlasových stanic, jak v digitální, tak posléze i v analogové nabídce.
Úpravy začnou již v pondělí 3. 2. v dopoledních hodinách, následně budou pokračovat pravděpodobně ve středu 5. 2. a drobné úpravy mohou být prováděny až do konce týdne. Většinu změn na satelitu se nám podaří na naší technologii pokrýt a utlumit tak, aby se pro naše účastníky v kabelových DVB-C paketech v podstatě nic nezměnilo a nemuseli na rozdíl od satelitních diváků nic ladit a přesunovat. Pouze během úprav v průběhu příštího týdne bude u dotčených programů docházet ke krátkodobým výpadkům na nezbytně nutnou dobu na změnu technických parametrů na naší technologii. Změny by se v nabídce kabelové televize Elsat měly týkat těchto televizních a rozhlasových stanic: Eurosport CZ SD, CS Film/mini, Rádio Beat, Country rádio, HBO CZ HD, Sport 5, Fishing & Hunting, Nova HD, Nova sport HD, Prima HD, ČT 4 HD, Viasaty, Relax, Rebel, Retro a případně i některých dalších. Pro všechny programy se změny týkají digitální DVB-C nabídky a pro některé zároveň i analogové nabídky.
Největší (nejhorší) důsledky budou mít chystané změny bohužel u dvou tv stanic v SD rozlišení – Sport 5 a Fishing & Hunting. Tyto dva programy totiž budou na satelitu překlopeny ze stávající kompresní normy MPEG-2 do normy MPEG-4, již jinak využívají především HD stanice. To bude mít za následek ten fakt, že oba programy nadále nebudou sledovatelné běžnými Set Top Boxy a televizory s DVB-C tunery pouze pro běžné SD rozlišení v normě MPEG-2 a k příjmu bude nutný STB nebo televizor s HDTV tunerem pro normu MPEG-4. Jsme si vědomi, že se jedná o velice nemilou záležitost, ovšem jedná se čistě o rozhodnutí satelitního vysílatele a provozovatele programů, jež nemůžeme nijak ovlivnit.
Ke změně u programu F&H dojde už v příštím týdnu, u Sportu 5 až po 25. 2.
Za všechny výpadky a změny a nepříjemnosti s tím spojené, k nimž v příštím týdnu dojde, se našim zákazníkům omlouváme. Nedochází k nim naší vinou, jsme nuceni reagovat na změny, k nimž dochází mimo naši kontrolu, ale úpravy udělat musíme, aby zmíněné programy byly v nabídce dále funkční. Bohužel se změny nedají udělat dopředu jaksi „do zásoby“ například v noci, protože s nimi musíme vyčkat do doby, než je provede satelitní vysílatel.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.