Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Přidána nová televizní stanice Country No. 1
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 30. dubna 2014 09:00
Upozornění pro účastníky:

Do kabelové digitální DVB-C nabídky byla přidána nová televizní stanice Country No. 1. Jedná se o druhou televizní stanici provozovatele - společnosti Šlágr TV. Stanice by dle licence měla vysílat tématické hudební bloky zaměřené především na country hudbu domácí i US produkce a původní teleshoppingový program zaměřený na nabídku prodeje hudebních a zábavních pořadů na zvukových a obrazových záznamech.
Stanice nyní vysílá v promo režimu, k ostrému startu by mělo dojít v nejbližších dnech (do 7. května).

Stanice Country No. 1 byla v digitální DVB-C nabídce zařazena do DVB-C paketu L na tv kanálu SE 34 na frekvenci 410 MHz, modulace QAM 256 (T. Sviny QAM 64).
Zároveň je tato televizní stanice obsažena i v naší DVB-T nabídce v muxu 4 v těch rozvodech, kde je DVB-T mux 4 pozemně přijímatelný a tudíž ho v rozvodu šíříme.
Č. Budějovice: mux 4 - kanál K 47 - 682 MHz
Ostatní města: mux 4 - kanál K 41 - 634 MHz
tisk
Jarní akce se prodlužuje až do 30. dubna
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Trvání od: 16. dubna 2014 08:00
Trvání do: 30. dubna 2014 16:00
Jarní AKCE je prodloužena až do 30. dubna 2014

Akční nabídky a slevy platí pro připojení na kabelovou televizi (ve všech rozvodech) a pro připojení k Internetu (vyjma kab. rozvodu T. Sviny).

V kabelových rozvodech České Budějovice, Písek, Vimperk, Týn nad Vltavou, Český Krumlov a Kaplice akce platí i pro zájemce o přechod ze Základní na naši Rozšířenou programovou nabídku a též na HD Rozšířenou nabídku KT Elsat.

A v kabelových rozvodech České Budějovice, Písek, Vimperk, Týn nad Vltavou, Český Krumlov a Kaplice dále i pro zájemce o naši digitální filmovou Pay TV nabídku.

Podrobnosti a další informace o naší jarní akci si můžete stáhnout zde (soubor ve formátu pdf):
http://web.elsatnet.cz/panek/sdeleni/AKCE_JARO_2014.pdf

Využijte našich velmi výhodných nabídek a kontaktujte naše zákaznická oddělení!


Další informace a kontakty naleznete na našem webu www.elsat.cz
tisk
Výpadek internetu a něktrých TV programů v Kaplici
Lokalita: Kaplice
Trvání od: 21. března 2014 10:00
Trvání do: 21. března 2014 11:00
Vážení zákazníci, zítra v pátek 21.3.2014 dojde v Kaplici k výpadku Internetového připojení a některých televizních programů v době od 10. do 11. hodiny. Délka výpadku bude asi 10 minut. Důvodem výpadku je údržba napájecího zdroje. Omlouváme se za potíže s tím spojené.
tisk
Upozornění pro zákazníky kabelové televize a Internetu
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 19. března 2014 14:00
UPOZORNĚNÍ PRO ZÁKAZNÍKY
Chtěli bychom upozornit naše zákazníky na několik důležitých skutečností. Poslední dobou za námi někteří naši účastníci přicházejí s tím, že jakožto uživatelé a předplatitelé kabelové televize a Internetu byli a jsou často nevybíravým a nátlakovým způsobem lákáni a přesvědčováni konkurenčními telekomunikačními operátory ke změně poskytovatele služeb a uzavření smlouvy s jiným operátorem, často za poměrně nevýhodných podmínek. Rovněž se objevují případy, že jsou lidé nátlakově přesvědčováni ve svých bydlištích, aby přestali využívat kabelovou televizi (dále KT) a využívali společnou anténu (dále STA), protože "STA byla rekonstruována a nabídka stačí".
Naše společnost ELSAT po celou dobu své existence nikdy nikoho nenutila k využívání našich služeb, ani jsme nikdy naše zákazníky neuvazovali do dlouhodobých závazků pod hrozbou nějakých finančních sankcí. A ani jsme nikdy nekladli nikomu překážky, pokud se někdo rozhodne již našich služeb dále nevyužívat. To je specialita jiných firem.
Každý uživatel, který uvažuje o změně poskytovatele služeb, ať už televize či Internetu, je k němu tlačen nebo se k němu neuváženě již upsal na základě slibů různých "velmi výhodných nabídek", by se před takovou změnou měl především pořádně zamyslet a zvážit všechny aspekty pro a proti. Protože jak se říká, „když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají“. A také se říká „dvakrát měř, jednou řež“.
Při posuzování jaké poskytovatele služeb a jaké zdroje signálu využívat je vhodné zvažovat více faktorů a nikoliv jen samotnou cenu služby (kterou spol. Elsat navíc trvale drží velmi nízko). Podstatné je i to, kolik televizorů uživatel v bytě má a využívá, o jaké televizory se jedná (staré – nové, analogové – digitální), pokud se jedná o záměr přejít na příjem ze společné antény - zda STA ve vchodě či domě vůbec je zřízena, pokud ano, zda STA zásuvka v bytě uživatele funguje, jaké programy jsou v STA zařazeny versus programy, na něž je uživatel z kabelovky zvyklý. V případě zájmu o přechod na satelitní příjem je třeba vzít v potaz, že je nutno někam umístit parabolu (a to na místo, odkud je na satelit vidět), že je zde vyšší vstupní investice, že by uživatel měl být aspoň trochu technicky zdatný, aby zvládl občasné satelitní změny a přesuny na přijímači, že zdarma zde nejsou ani základní programy, natož programy zvlášť placené. A tak dále.
Pokud například uživatel, který má v bytě řekněme tři televizory, z toho třeba jen jeden novější plochý a dva starší analogové (hluboké se skleněnou obrazovkou) a je zvyklý na nich přijímat bez potřeby dalších zařízení (Set Top Boxů (dále STB) atp.) příjímat až 40 analogových programů v Základní nabídce, která zahrnuje i většinu programů jinde zvlášť placených, se rozhodne přejít například na příjem z STA, O2TV, satelitu, je postaven před zásadní problém. A to ten, že všechny tyto služby již analogově nevysílají, čili uživatel bude muset televizory doplnit dalším zařízením – STB formátu DVB-T, IPTV aj. To znamená další finanční náklady, další dálkové ovládání, další kabeláž a další starosti. Totéž platí pro různé starší videorekordéry, HDD/DVD rekordéry s analogovými tunery. Uživatel může být také nemile překvapen tím, že programy, na něž byl z KT běžně zvyklý – Nova sport, Eurosport, CS film, Spektrum, Discovery, AXN a další za běžný měsíční poplatek, mu najednou z nabídky zmizí, v STA nejsou dostupné vůbec, u jiných služeb za značný příplatek. Takže ve výsledku mohou být náklady na příjem znatelně vyšší než u KT. Navíc v nabídce KT vysíláme televizní i rozhlasové programy v několika různých televizních formátech, jež může zákazník přijímat dle stupně vybavenosti televizoru – analogové, digitální kabelové DVB-C (přes 100 různých stanic), ale i digitální pozemní DVB-T pro televizory vybavené pouze tunerem DVB-T. A část TV stanic je šířena i ve vysokém rozlišení HDTV.
Dalším neopomenutelným faktorem je i technický servis při problémech různorodého charakteru. Zatímco u KT se uživatel celkem nemusí o nic starat, při poruše či problémech kontaktuje kabelového operátora a tento se urychleně postará o servis a nápravu, u jiných služeb tomu tak není. Při poruše na STA je třeba hledat pomoc kdesi u majitele objektu, což může být značně zdlouhavé, při poruše na satelitním zařízení je třeba se obrátit na nějakého satelitního prodejce, což kromě zdlouhavosti může být i značně finančně nákladné.
A konečně, významnou změnu přinesl též nový Občanský zákoník, který nedávno vstoupil v platnost. V paragrafu 63 odst. 1 písmeno p) se praví, že výše úhrady v případě ukončení smlouvy před uplynutím doby trvání, na kterou je smlouva uzavřena, výpovědí nebo dohodou obou smluvních stran, nesmí být vyšší než pouze jedna pětina součtu měsíčních paušálů zbývajících do konce sjednané doby trvání smlouvy (kráceno). Tedy nikoliv např. tisíce korun za celý rok, což byla oblíbená vyhrožovací a vyděračská praktika jistého internetového providera, jíž bylo nespokojeným zákazníkům bráněno ve změně poskytovatele. Toto novým ustanovením v Občanském zákoníku již padlo, tedy v případě nespokojenosti s poskytovanými službami je ukončení smlouvy a přechod k jinému poskytovateli služeb podstatně snazší a levnější.
Tedy závěrem: Je samozřejmě na individuálním rozhodnutí každého zákazníka/uživatele, jaké služby se rozhodne využívat a od jakého poskytovatele těchto služeb. Ale před rozhodnutím o volbě té či oné služby nebo o změně a přechodu k jinému poskytovateli je vhodné si celou záležitost opravdu dobře promyslet, aby uživatel neudělal nějakou nepředloženost či neuvážené rozhodnutí, kterých by později litoval a jež se pak více či méně obtížně napravují.
tisk
Animax končí na českém a slovenském trhu 31.3.2014
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 18. března 2014 09:00
Upozorňujeme předplatitele Rozšířené nabídky, že k poslednímu březnu dochází ze strany provozovatele SONY Entertainment k ukončení šíření televizní stanice Animax v České republice. Více v převzaté zprávě:

Český a slovenský trh brzy opustí placený kanál Animax. Stane se tak 31. března 2014. Konec stanice na českém a slovenském trhu o půlnoci k 31.3.2014 potvrdili zástupci společnosti Sony Pictures Entertainment, která program provozuje. Animax vznikl na bázi tehdejší stanice A+ (Anime+). S logem Animax se českým a slovenským divákům stanice poprvé představila 2. července 2007. Od počátku se Animax zaměřoval na japonskou anime tvorbu, která si získávala příznivce i u nás. Stanice Animax vysílá pouze ve večerních a nočních hodinách od 20:00 hodin a končí kolem 2. hodiny ranní na sdílené programové pozici s dětským kanálem Minimax. Obě stanice jsou v nabídkách řady operátorů placené televize - včetně DTH služeb F
reesat a Digi TV. Satelitní služba Skylink poskytuje pouze dětský kanál Mininax. Kanál Animax vznikl v roce 1998 v Japonsku a v červenci 2005 se objevil i v Latinské Americe. Od roku 2007 fungoval i v Česku a na Slovensku. Sony Pictures nebude uvolněnou pozici po Animaxu využívat.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.