Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Programy ČT 1 HD a ČT 4 HD v kabelové digitální nabídce
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 31. května 2013 10:00

V návaznosti na zprávu v tomto Infoservisu ze dne 17. 5. oznamujeme našim účastníkům, že k dnešnímu dni bylo ukončeno paralelní šíření programů ČT 1 HD a ČT 4 HD a nadále budou tyto programy šířeny v kabelovém digitálním formátu DVB-C pouze v novém DVB-C paketu M na tv kanálu SE 33 - frekvence 402 MHz, modulace QAM 256. Na jejich původní pozici v DVB-C paketu K na kanálu SE 35 (a v Týně zároveň i na kanálu K 35) byly tyto programy vypnuty z důvodu odlehčení kapacity a zvýšení odolnosti paketu vůči elmg. rušení.

Pokud jste tak ještě neučinili, nalaďte si na vašich televizorech a STB neprodleně nový DVB-C paket M na kanálu SE 33 - 402000 kHz s programy ČT 1 HD, ČT 2 HD, ČT 4 HD, RETRO Music a TEST ČT :D.

tisk
Výpadek televize a Internetového připojení - Kaplice
Lokalita: Kaplice
Trvání od: 28. května 2013 09:00
Trvání do: 28. května 2013 14:00

Vážený zákazníku,
Dovolujeme si Vám oznámit plánovaný výpadek všech námi poskytovaných služeb v Kaplici.

Zítra 28.5.2013 bude v době od 9 -14h v Kaplici probíhat modernizace kabelové sítě a výměna aktivních prvků. Z tohoto důvodu bude docházet k různě dlouhým výpadkům všech služeb.

 Za vzniklé potíže s tímto výpadkem se omlouváme.

tisk
Výluka signálu kabelové televize a Internetu v Písku
Lokalita: Písek - kab. rozvod Písek
Trvání od: 23. května 2013 08:00
Trvání do: 23. května 2013 15:30

Obdrželi jsme toto oznámení:

Vážený zákazníku, uživateli služby E.ON Energie24,

energetická společnost E.ON Energie, a.s by Vás chtěla upozornit, že z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy - rekonstrukce, oprava, údržbové a revizní práce - bude dočasně přerušena dodávka elektrické energie do Vašeho místa spotřeby:

Číslo místa spotřeby 3500046744
EAN 859182400100319205
Truhlářská 2220
397 01 Písek-Budějovické Předměstí

Přerušení dodávky elektřiny je plánováno v termínu
od 23.05.2013 08:00:00 do 23.05.2013 15:30:00 hod.
Číslo odstávky 0000045140.

Dále bychom si Vás dovolili upozornit, že případné použití Vašeho vlastního náhradního zdroje v době přerušení dodávky elektřiny je nutné předem projednat s provozovatelem distribuční soustavy.

Děkujeme za pochopení důvodů, které vedou k provedení tohoto kroku.
Úpravy na zařízení distribuční soustavy mají za cíl zlepšení a zkvalitnění dodávek elektřiny.

 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Toto oznámení v praxi znamená, že ve čtvrtek 23. 5. od 8 hodin ráno do půl čtvrté odpoledne nám E.ON přeruší napájení elektřinou pro naši hlavní stanici kabelového rozvodu Elsat, odkud je signálem kabelové televize a Internetu napájen celý kabelový rozvod Písek.
Máme samozřejmě v plánu zazálohovat výpadek napájení HS pomocí elektrocentrály, aby byl zajištěn provoz KT i po dobu odstávky. Ovšem vzhledem k faktu, že provoz celé hlavní stanice je nutno přepojit na záložní zdroj a po ukončení výluky zpět na hlavní zdroj napájení, dojde ke dvěma krátkým výpadkům signálu kabelové televize - jeden ráno a druhý odpoledne.

Za tuto námi nezaviněnou komplikaci se našim zákazníkům omlouváme.tisk
Nový DVB-C paket Elsat s programy ČT HD a RMT.
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 17. května 2013 09:00

Upozorňujeme naše účastníky, že v následujícím týdnu bude provedeno rozšíření naší kabelové digitální nabídky a také její drobná úprava. Jedná se o tyto dvě hlavní změny:

1. Na televizní kanál SE 33 – frekvence 402 MHz bude zařazen nový vlastní skládaný paket Elsat, již osmý, se symbolrate 6900 a modulací QAM 256.
Paket M bude obsahovat tyto televizní programy:  
ČT 1 HD, ČT 2 HD, ČT 4 HD, Retro Music TV a TEST.
Na pozici TEST bude od podzimu zařazen nový dětský program České televize s názvem ČT :D.
Kanál SE 33 je nový televizní kanál, je proto potřeba ho nově naladit na televizorech a STB s kabelovými DVB-C tunery.

2. Stávající programy ČT 1 HD a ČT 4 HD, které jsou nyní šířeny v DVB-C paketu K na kanálu SE 35 – frekvence 418 MHz, budou po dobu trvání hokejového MS šířeny paralelně s novou pozicí v DVB-C paketu M. Po skončení MS v hokeji budou oba programy ČT HD v tomto paketu vypnuty a dále budou šířeny již jen na nové pozici. Tato úprava bude provedena z toho důvodu, že na frekvenci paketu K – 418 MHz vysílá svůj signál mobilní operátor UFON, který v některých případech v některých městech jako rušení proniká v bytech do účastnických šňůr našich zákazníků a způsobuje fragmentaci obrazu. Paket je proto nutno odlehčit a navíc HD programy jsou k rušení více náchylné. Proto oba programy ČT HD budou odsunuty, v paketu zbydou jen programy v SD rozlišení a navíc budou mít větší prostor pro rozptyl bitrate, měly by tedy být odolnější vůči rušení.

Rozšíření bude provedeno v průběhu příštího týdne, následně si nalaďte své televizory a boxy. Změny v programových nabídkách budou postupně aktualizovány i v našich Infokanálech.
V kabelovém rozvodu Trhové Sviny bude tento nový DVB-C paket zařazen do nabídky později, v průběhu letních měsíců, účastníky budeme o spuštění informovat v našem Infoservisu Elsat.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3. Zároveň budou zmíněné nové televizní programy ČT 1 HD, ČT 2 HD, ČT 4 HD, Retro Music TV a TEST zatím pouze v kabelových rozvodech Č. Budějovice a Písek zařazeny kromě formátu DVB-C i v původním pozemním DVB-T formátu. A to v Č. Budějovicích na kanál K 46 – 674 MHz a v Písku na kanál K 43 – 650 MHz. Toto rozšíření bude realizováno koncem příštího nebo přespříští týden.

4. A dále oznamujeme našim účastníkům, že do DVB-C paketu A na kanálu SR 3 – 130 MHz (Vimperk SR 4 – 138 MHz) byly zařazeny nedávno pozemně spuštěné teleshoppingové stanice Active TV a TIP TV. Ve městech, kde případně tyto nové programy zatím nebyly zařazeny, se tak stane v nejbližších dnech.

tisk
Jarní akce se prodlužuje až do 31. května
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Trvání od: 16. května 2013 08:00
Trvání do: 30. května 2013 16:00

Jarní AKCE je prodloužena až do 31. května 2013

Akční nabídky a slevy platí pro připojení na kabelovou televizi (ve všech rozvodech) a pro připojení k Internetu (vyjma kab. rozvodu T. Sviny).

V kabelových rozvodech České Budějovice, Písek, Vimperk, Týn nad Vltavou, Český Krumlov a Kaplice akce platí i pro zájemce o přechod ze Základní na naši Rozšířenou programovou nabídku a též na HD Rozšířenou nabídku KT Elsat.

A v kabelových rozvodech České Budějovice, Písek, Vimperk, Týn nad Vltavou, Český Krumlov a Kaplice dále i pro zájemce o naši digitální filmovou Pay TV nabídku.

Podrobnosti a další informace o naší jarní akci si můžete stáhnout zde (soubor ve formátu pdf):
http://web.elsatnet.cz/panek/sdeleni/AKCE_JARO_2013.pdf

Využijte našich velmi výhodných nabídek a kontaktujte naše zákaznická oddělení!

Další informace a kontakty naleznete na našem webu www.elsat.cz

tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.