Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Nové programy Spektrum HD, TV Paprika a Universal Channel
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Český Krumlov, Písek
Datum: 11. dubna 2013 16:00

Ve čtvrtek 11. dubna byla naše kabelová digitální nabídka rozšířena o dokumentární program SPEKTRUM HD. Programy SPEKTRUM TV a SPEKTRUM HD vysílají kvalitní dokumenty, které nás dokáží stále hlouběji seznamovat se světem kolem nás. Ve střední Evropě má stanice Spektrum dlouholetou a úspěšnou tradici a stala se jednou z vůbec nejsledovanějších tematických televizi. Spektrum přináší velkolepé a vzrušující pořady, které hledají odpovědi na otázky současného i budoucího světa. Program je plně dabován.
Program Spektrum HD je součástí naší Základní nabídky, je šířen volně a nekódovaně v DVB-C paketu L na kanálu SE 34 - frekvence 410 MHz, modulace QAM 256.

Do naší Rozšířené nabídky jsme Na základě zájmu našich předplatitelů jsme méně sledovaný program Extreme Sports nahradili žádaným programem TV Paprika. TV Paprika je tematický televizní program zaměřený na gastronomii. Pokud máte rádi kulinářské pořady, které jsou zábavné a nebojí se ničeho nového, pak je TV Paprika ta pravá stanice pro vás. Program je opatřen českým zvukovým doprovodem.
Program TV Paprika je součástí naší zvlášť placené Rozšířené nabídky, je kódován a je šířen v DVB-C paketu Y na kanálu SE 30 - frekvence 378 MHz, modulace QAM 64.

Na základě velkého zájmu našich zákazníků zahájíme během jarních měsíců distribuci programu UNIVERSAL CHANNEL, který byl zatím šířen pouze v analogovém formátu, i v digitálním formátu DVB-C. Tento program nabízí pestrou žánrovou směs seriálových i filmových hitů z produkce NBC Universal a dalších filmových studií.
Program Universal Channel bude součástí naší Základní nabídky, bude šířen volně a nekódovaně v DVB-C paketu L na kanálu SE 34 - frekvence 410 MHz, modulace QAM 256.
Tento program bude zařazen později v průběhu několika týdnů, až nám dorazí od výrobce z USA potřebný profesionální dekodér pro příjem programu z distribučního satelitu.

Rozšíření Základní digitální nabídky o programy Spektrum HD a Universal Channel se zatím netýká kabelových rozvodů Týn nad Vltavou a Kaplice, protože do těchto měst zatím nemáme k dispozici dostatečnou přenosovou optickou kapacitu pro dopravu programů z Č. Budějovic. Programy budou v těchto městech přidány ihned jakmile se podaří trasy posílit.

 

tisk
Výpadek Internetového připojení a digitálních programů.
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Trvání od: 10. dubna 2013 00:01
Trvání do: 10. dubna 2013 06:00

Vážený zákazníku,
Dovolujeme si Vám oznámit plánovaný výpadek tras ČDT.

Název: upgrade technologie ČDT.
Popis: V rámci zvýšení kvality a stability páteřní  technologie bude probíhat rozsáhlý upgrade části páteřní sítě v jižních  Čechách. V uvedeném časovém okně dojde k výpadku uvedených služeb.

Výpadek se bude také týkat služeb internet a některých digitálních programů společnosti Elsat spol. s r.o.

Požadováno od: 10.04.2013 00:01:00.
Požadováno do: 10.04.2013 06:00:00.
Odhadovaná sumární doba výpadku: 5:59.

Za vzniklé potíže s tímto výpadkem se omlouváme.

tisk
Změna v Rozšířené programové nabídce
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 8. dubna 2013 14:00

V průběhu tohoto týdne bude provedena úprava naší kódované Rozšířené programové nabídky, která obsahuje celkem osm televizních programů různých žánrů.
Na základě zájmu našich předplatitelů bude méně sledovaný program Extreme Sports EMEA nahrazen žádaným programem TV Paprika. TV Paprika je tématická televizní stanice, zaměřená na gastronomii, vaření a kulinářské pořady. Program je na rozdíl od Extreme Sports opatřen českým zvukovým doprovodem.
Program TV Paprika bude šířen v DVB-C paketu Y na tv kanálu SE 30 – frekvence 378 MHz.

tisk
Výpadky slovenských programů
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 3. dubna 2013 15:00

V neděli 31. března v odpoledních a večerních hodinách došlo nedříve k několikahodinové výluce a následně k dalším krátkodobým výpadkům slovenských televizních stanic (JOJ, Markíza, STV atp.) a také filmového kanálu HBO HD. Tyto výpadky však nebyly způsobeny závadou na technologii společnosti Elsat, nýbrž závažnou poruchou přímo na uplinkové stanici v Bratislavě, odkud se vysílá signál dvou transpondérů na satelit Astra 3B, z nějž programy do kabelového rozvodu nabíráme. Porucha byla způsobena pravděpodobně špatným počasím, které v té době v Bratislavě panovalo, dle nepotvrzených informací došlo k zamrznutí natáčecího zařízení uplinkové paraboly.

Další informace, převzaté z Internetu ze serveru Živě.sk, jsou k dispozici v článku zde:
http://www.zive.sk/slovenske-tv-stanice-nemusia-ist-skylink-ma-vypadok/sc-4-a-308117/default.aspx

Za potíže tímto výpadkem způsobené, které jsme nezavinili, se našim zákazníkům omlouváme.

tisk
Výpadek Internetového připojení a některých digitálních programů
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Trvání od: 29. března 2013 00:01
Trvání do: 29. března 2013 05:00

Vážený zákazníku,

Dovolujeme si Vám oznámit plánovaný výpadek námi poskytované služby Vaší společnosti:

Popis: Plánovaná výluka z důvodu upgradu páteřní technologie CD-T.

Datum vzniku: 29.03.2013 00:01.

Datum vyřešení: 29.03.2013 05:00

V uvedené době může dojít k několika krátkodobým výpadkům poskytovaných služeb.

Za vzniklé potíže s tímto výpadkem se omlouváme.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.