Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Nový DVB-C paket Elsat s programy ČT HD a RMT.
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 17. května 2013 09:00

Upozorňujeme naše účastníky, že v následujícím týdnu bude provedeno rozšíření naší kabelové digitální nabídky a také její drobná úprava. Jedná se o tyto dvě hlavní změny:

1. Na televizní kanál SE 33 – frekvence 402 MHz bude zařazen nový vlastní skládaný paket Elsat, již osmý, se symbolrate 6900 a modulací QAM 256.
Paket M bude obsahovat tyto televizní programy:  
ČT 1 HD, ČT 2 HD, ČT 4 HD, Retro Music TV a TEST.
Na pozici TEST bude od podzimu zařazen nový dětský program České televize s názvem ČT :D.
Kanál SE 33 je nový televizní kanál, je proto potřeba ho nově naladit na televizorech a STB s kabelovými DVB-C tunery.

2. Stávající programy ČT 1 HD a ČT 4 HD, které jsou nyní šířeny v DVB-C paketu K na kanálu SE 35 – frekvence 418 MHz, budou po dobu trvání hokejového MS šířeny paralelně s novou pozicí v DVB-C paketu M. Po skončení MS v hokeji budou oba programy ČT HD v tomto paketu vypnuty a dále budou šířeny již jen na nové pozici. Tato úprava bude provedena z toho důvodu, že na frekvenci paketu K – 418 MHz vysílá svůj signál mobilní operátor UFON, který v některých případech v některých městech jako rušení proniká v bytech do účastnických šňůr našich zákazníků a způsobuje fragmentaci obrazu. Paket je proto nutno odlehčit a navíc HD programy jsou k rušení více náchylné. Proto oba programy ČT HD budou odsunuty, v paketu zbydou jen programy v SD rozlišení a navíc budou mít větší prostor pro rozptyl bitrate, měly by tedy být odolnější vůči rušení.

Rozšíření bude provedeno v průběhu příštího týdne, následně si nalaďte své televizory a boxy. Změny v programových nabídkách budou postupně aktualizovány i v našich Infokanálech.
V kabelovém rozvodu Trhové Sviny bude tento nový DVB-C paket zařazen do nabídky později, v průběhu letních měsíců, účastníky budeme o spuštění informovat v našem Infoservisu Elsat.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3. Zároveň budou zmíněné nové televizní programy ČT 1 HD, ČT 2 HD, ČT 4 HD, Retro Music TV a TEST zatím pouze v kabelových rozvodech Č. Budějovice a Písek zařazeny kromě formátu DVB-C i v původním pozemním DVB-T formátu. A to v Č. Budějovicích na kanál K 46 – 674 MHz a v Písku na kanál K 43 – 650 MHz. Toto rozšíření bude realizováno koncem příštího nebo přespříští týden.

4. A dále oznamujeme našim účastníkům, že do DVB-C paketu A na kanálu SR 3 – 130 MHz (Vimperk SR 4 – 138 MHz) byly zařazeny nedávno pozemně spuštěné teleshoppingové stanice Active TV a TIP TV. Ve městech, kde případně tyto nové programy zatím nebyly zařazeny, se tak stane v nejbližších dnech.

tisk
Jarní akce se prodlužuje až do 31. května
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Trvání od: 16. května 2013 08:00
Trvání do: 30. května 2013 16:00

Jarní AKCE je prodloužena až do 31. května 2013

Akční nabídky a slevy platí pro připojení na kabelovou televizi (ve všech rozvodech) a pro připojení k Internetu (vyjma kab. rozvodu T. Sviny).

V kabelových rozvodech České Budějovice, Písek, Vimperk, Týn nad Vltavou, Český Krumlov a Kaplice akce platí i pro zájemce o přechod ze Základní na naši Rozšířenou programovou nabídku a též na HD Rozšířenou nabídku KT Elsat.

A v kabelových rozvodech České Budějovice, Písek, Vimperk, Týn nad Vltavou, Český Krumlov a Kaplice dále i pro zájemce o naši digitální filmovou Pay TV nabídku.

Podrobnosti a další informace o naší jarní akci si můžete stáhnout zde (soubor ve formátu pdf):
http://web.elsatnet.cz/panek/sdeleni/AKCE_JARO_2013.pdf

Využijte našich velmi výhodných nabídek a kontaktujte naše zákaznická oddělení!

Další informace a kontakty naleznete na našem webu www.elsat.cz

tisk
Výpadky programu Prima Family v analogu
Lokalita: České Budějovice - kab. rozvod Č. Budějovice
Datum: 15. května 2013 15:00
V uplynulých dvou týdnech několikrát došlo v k výpadku programu Prima Family v analogové nabídce v kabelovém rozvodu České Budějovice.
Primu Family vysíláme v síti celkem ve čtyřech různých formátech z různých zdrojů, občas k nějakému výpadku na technologii dojít může, je to jen vrtošivá technika, nedá se tomu úplně zabránit. Proto je vhodné mít příjem v KT "zálohován" - analog, DVB-C, DVB-T, HD. Analogová nabídka je navíc už taková spíše historická záležitost, na rozdíl od DVB se v ní programy nezpracovávají hromadně po paketech, nýbrž každý zvlášť, technologie je proto více diverzifikovaná a o to je občasný výpadek něčeho v analogu pravděpodobnější. Proto je vhodné používat analog spíše už jen jako zdroj signálu pro další starší televize v domácnosti, ale aspoň na hlavním televizoru už mít digitální příjem, když ne DVB-C, tak aspoň DVB-T.
Příslušná zásuvná kazeta pro zpracování Primy Family do analogu vysazovala bez zjevné příčiny, proto byla včera vyměněna za jiný kus/novější model. Doufáme tedy, že výpadky již nebudou pokračovat. Za potíže s těmito výpadky spojené se našim účastníkům omlouváme.
tisk
Středeční výpadek části programů v Písku
Lokalita: Písek - kab. rozvod Písek
Trvání od: 8. května 2013 04:00
Trvání do: 8. května 2013 14:00

Středeční výpadek části analogových i digitálních programů v kabelovém rozvodu Písek způsobil noční výpadek elektřiny v Písku a následné opakované pokusy E.ONu o její nahození. Takovéto nárazy napájení mají na naši technologii (a i na jakoukoliv jinou) velmi neblahý vliv a bohužel tak došlo k havárii jednoho ze zdrojů řídících jednotek, které zpracovávají bloky programů v analogové i digitální nabídce.
Technik, který měl včera pohotovost, musel zdroj ze skladu v ČB
dovézt do Písku, vyměnit a namontovat nový a zařízení znovu zprovoznit a nastavit, zabralo to čas až do odpoledne.

Za výpadek, námi nezpůsobený
, a potíže s tím spojené, se našim účastníkům omlouváme, porucha byla odstraněna tak rychle, jak to jen šlo.

tisk
Výpadek televize a Internetového připojení - Vimperk
Lokalita: Vimperk
Trvání od: 17. dubna 2013 09:00
Trvání do: 17. dubna 2013 11:00

Vážený zákazníku,

uživateli služby E.ON Energie24, energetická společnost  E.ON Energie, a.s by Vás chtěla upozornit, že z důvodu plánovaných prací na  zařízení distribuční soustavy - rekonstrukce, oprava, údržbové a revizní  práce - bude dočasně přerušena dodávka elektrické energie do Vašeho místa spotřeby:

Výpadek se bude týkat kabelové televize a Internetu v ulicích Sklářská, Klostermannova, Čelakovského, K.  Weise.

Přerušení dodávky elektřiny je plánováno v termínu

od 17.04.2013 09:00:00 do 17.04.2013 11:00:00 hod.

Děkujeme za pochopení důvodů, které vedou k provedení tohoto  kroku.
Úpravy na zařízení distribuční soustavy mají za cíl zlepšení  a zkvalitnění dodávek elektřiny.

tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.