Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Výpadky programů v důsledku silných bouřek
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 10. července 2012 08:45
Výpadky programů v důsledku silných bouřek.
 
Silné bouřky, které zasáhly Českou republiku v minulém týdnu, způsobily i problémy na našich hlavních stanicích a následné výpadky některých programů v analogové i digitální nabídce v některých městech. V těchto případech se vždy snažíme dle možností po odeznění bouřky všechny vypadlé či zaseklé programy co nejdřívě opět zprovoznit, stejně tomu bylo i koncem uplynulého týdne.
V Českém Krumlově navíc v důsledku zásahu blesku došlo k poškození části přijímací satelitní technologie, která způsobila výpadek a nefunkčnost většího množství digitálních i analogových programů. Na odstranění poruchy a výměně zničené technologie pracovala naše technická skupina v pátek i v sobotu, všechny programy kromě jednoho by již měly být opět funkční, Eurosport v analogu bude znovu spuštěn v průběhu tohoto týdne.
 
Včera od odpoledne až do nočních hodin byly nefunkční všechny programy AXN v analogu i v digitálu ve všech našich rozvodech. Tato závada však nebyla takříkajíc „na našem přijímači“, jednalo se o výpadek signálu přímo na distribučním satelitu Eutelsat W3C. Signál se obnovil až v pozdních nočních hodinách, nyní již programy AXN opět fungují.
 
A konečně od neděle až do pondělního odpoledne docházelo k nepravidelným výpadkům programů CS Film, Eurosport, F&H a Sport 5 v digitálu a v některých městech Eurosport a Sport 5 i v analogu. Tyto potíže způsobila změna kódovacích parametrů u satelitního providera, na niž jsme museli reagovat úpravou a jiným nastavením přijímací technologie.
I zde by již měly všechny tyto programy být opět funkční.
 
Za všechny tyto výpadky a potíže s nimi spojené, způsobené vnějšími vlivy a počasím, se našim zákazníkům omlouváme.
tisk
Wimbledon na NOVA Sport
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 22. června 2012 09:00
Za dveřmi je nejslavnější grandslamový turnaj tenisové sezóny! Slavný Wimbledon začne v londýnském All England Clubu v pondělí 25. června 2012 a na dva týdny přitáhne pozornost celého sportovního světa. I letos jsou Berdych s Kvitovou nejžhavějšími českými želízky. V přímých přenosech je můžete sledovat 25. 6. – 8. 7. 2012 na NOVA SPORT.

Poslední dva ročníky nejslavnějšího turnaje světa přinesly výrazné úspěchy českému tenisu. V roce 2010 svědčila londýnská tráva Tomáši Berdychovi, který přes Federera a Djokoviče postoupil až do finále, kde ale podlehl Nadalovi. Loni zazářila Petra Kvitová, když perfektní turnaj završila finálovou výhrou nad Marií Šarapovovou a získala dosud největší titul své kariéry.

I letos jsou Berdych s Kvitovou nejžhavějšími českými želízky. Na přípravných turnajích se nejvýš postaveným Čechům příliš nevedlo, ale to ještě nic neznamená!

Okruh favoritů je letos poměrně široký. Málokdo pochybuje o tom, že mužskou dvouhru může vyhrát někdo jiný než jeden z trojice Djokovič, Nadal a Federer. Všichni už ve Wimbledonu triumfovali, Federer dokonce šestkrát. Znovu se tak příliš nepočítá s domácím Murraym, větší šance by mohli mít vzhledem ke své hře Tsonga nebo Del Potro. Na grandslamový průlom navíc čeká nepříjemný Kanaďan Raonič.

Ještě otevřenější je ovšem ženská dvouhra. Ani bookmakeři nemají úplně jasno, kdo bude plnit roli největší favoritky. Pohodu z Roland Garros si chce do Londýna přenést světová jednička Šarapovová. Své poslední slovo ale neřekla ani Serena Williamsová, která Wimbledon čtyřikrát vyhrála a na travnatém povrchu je vždy hodně nebezpečná. Počítat se musí kromě Kvitové i s Azarenkovou, Clijstersovou a v neposlední řadě i s dvojicí wimbledonských specialistek Lisická, Pironkovová.

Na Nova Sport vám nabídneme dvoutýdenní wimbledonský maratón 25. 6. – 8. 7. 2012. Až na výjimky začínáme každý den ve 12:30 a tenisové menu se zastaví až s tmou, která na areál v All England Clubu padne, tedy zhruba ve 21:45 českého času. Každý den od 23:30 pak nabídneme tradiční hodinové zpravodajství.

Irena Dvořáková, koordinátor PR
tisk
Částečný výpadek Internetového připojení - Písek
Lokalita: Písek
Trvání od: 20. června 2012 09:00
Trvání do: 20. června 2012 10:30

Vážení zákazníci,

zítra 20.6.2012 dojde k částečnému omezení některých služeb internetu. V době od 9:00 do 10:30h nepůjde odesílat maily pomocí serveru smtp.pisek.elsat.cz a nepůjde přistupovat k internetu prostřednictvím proxy serveru proxy.pisek.elsat.cz.

Důvodem výpadku je údržba zařízení.

Děkujeme za pochopení.

 

tisk
Petice STOP hlasité reklamě
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 15. června 2012 10:00
V průběhu jara 2012 byla dohodnuta spolupráce mezi zástupci petičního výboru „STOP hlasité reklamě“ ( http://www.stophlasitereklame.cz ) a Asociace provozovatelů kabelových a telekomunikačních sítí APKT ( http://www.apkt.cz ).
 
Představenstvo APKT vyzývá všechny své členy, aby v rámci svých možností uskutečnili vhodnou formou informační kampaň, při které by upozornili své koncové uživatele na existenci iniciativy v podobě petice „STOP hlasité reklamě“, a aby vyzvali k podpisu této petice. Přesto, že novela zákona o R a TV vysílání prošla dne 2.5.2012 v poslanecké sněmovně prvním čtení, začíná sílit odpor především z řad komerčních televizí a každý hlas, který se k petici připojí, může efektivně pomoci. Aktuální stav k 1.6.2012 je 13 000 podpisů.
tisk
Problémy s příjmem DVB-C paketu K na tv kanálu SE 35 v Týně nad Vltavou
Lokalita: Týn nad Vltavou - kab. rozvod Týn nad Vltavou
Trvání od: 11. června 2012 14:30
Trvání do: 12. června 2012 12:00
Problémy s příjmem DVB-C paketu K na tv kanálu SE 35 v Týně nad Vltavou
 
Po spuštění nového vlastního skládaného DVB-C paketu K na tv kanálu SE 35 (418 MHz) se v kabelovém rozvodu Týn nad Vltavou – sídliště Malá strana bohužel ukázalo, že v této lokalitě je příjem tohoto paketu rušen silným signálem z vysílače mobilního operátora UFON
na stejné vysílací frekvenci. Signál z tohoto vysílače je natolik silný, že i přes kvalitní stínění se dostává do našich televizních kabelů a způsobuje takové zhoršení kvality, že digitální signál paketu K je nepoužitelný. Bylo proto rozhodnuto, že v Týně nad Vltavou bude signál DVB-C paketu K zdvojen a kromě standardního tv kanálu SE 35 (jako ve všech ostatních kabelových rozvodech Elsat) bude šířen paralelně i na tv kanálu K 35, střední frekvence 586 MHz v pásmu UHF, též s modulací QAM 256 a Symbolrate 6900. Tento tv kanál budou následně moci využít pro naladění paketu ti naši účastníci, kterým rušení od UFONu znemožňuje paket naladit na standardních parametrech.
 
Z tohoto důvodu zároveň oznamujeme krátkou výluku digitálních paketů v Týně nad Vltavou, dálkově přenášených do Týna z hlavní stanice v Č. Budějovicích a na ně navázaných několika analogových programů. Tato krátká výluka by měla proběhnout v úterý 12. 6. v čase zhruba mezi 9.00 a 11.00 hodin. Jejím důvodem je instalace nového komponentu pro avizované spuštění DVB-C paketu K na novém paralelním kanálu.
 
Za tuto drobnou nepříjemnost se omlouváme, problém s rušením signálem UFONu nelze vyřešit jiným uspokojivým způsobem.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.