Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Krátká výluka programů Film+ a F&H
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 23. dubna 2012 08:00
Vážený obchodní partnere,

Dovolujeme si Vás informovat, že dne 10. května 2012 od 03:00 hod. do 04.00 hod. proběhne ve vysílacím technickém centru (playout) plánovaná pravidelná údržba.
Ve výše uvedeném čase bude vysílání kanálů Film+ a Fishing & Hunting dočasně přerušené. Naše technické centrum samozřejmě udělá maximum pro zajištění co nejkratšího výpadku.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.
Děkujeme za pochopení a těšíme se na naši další spolupráci.

S přátelským pozdravem,
Erika Luzsicza
Managing Director
IKO Cable s.r.o. - member of IKO Media Group
Film+ / Fishing&Hunting channel
tisk
Změna parametrů u programu ČT 1 HD
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 20. dubna 2012 08:00
Program ČT 1 HD, který nabíráme do kabelového rozvodu ze satelitu, změnil na satelitu Astra 3B své distribuční parametry – frekvenci transpondéru, formát i modulaci. O této změně byli (jsou) jeho diváci informováni v EPG nápisem „Přelaďte do 30. 4.“ místo obvyklých EPG informací. V digitální nabídce kabelové televize zůstává program ČT 1 HD na stejné pozici se stejnými parametry (všechny změny parametrů jsme utlumili na naší technologii), ale protože program na satelitu změnil i jeden velmi důležitý vnitřní identifikátor – tzv. Service ID (SID), některé televizory a Set Top Boxy (STB) ho nyní „nevidí“, hlásí jeho nepřítomnost a program je potřeba znovu naladit obvyklým způsobem k příslušnému televizoru nebo STB. Jedná se o podobnou situaci jako na začátku tohoto roku se změnou programu Prima TV na Prima Family. Většina televizorů s digitálním kabelovým DVB-C tunerem si program znovu načte sama, v rámci denní automatické aktualizace programů (pokud je tato funkce aktivována) a v seznamu programů si ho uloží na poslední pozici, odkud je potřeba ho přesunout na původní místo. Televizory a STB, které si program samy nenačtou, je potřeba znovu naladit manuálně.
V Č. Budějovicích byla změna již provedena, televizor či STB je tedy možno již přeladit, v ostatních městěch se tak stane v pátek a v příštím týdnu.
V digitální nabídce se program ČT 1 HD nachází v DVB-C paketu na tv kanálu SE 35 – 418 MHz, modulace QAM 64, Symbolrate 6900.
 
Za vzniklé námi nezaviněné komplikace s nutným opětotným naladěním programu se omlouváme.
tisk
Výpadek Internetového připojení a digitálních programů Písek - Hradiště
Lokalita: Písek
Trvání od: 19. dubna 2012 09:00
Trvání do: 19. dubna 2012 13:00

Vážení zákazníci,

ve čtvrtek 19.4.2012 bude probíhat výměna zesilovačů v páteřní kabelové trase v lokalitě Písek Hradiště.

Práce budou v době od 9h do 13h a bude docházet k různě dlouhým výpadkům všech námi poskytovaných služeb.

Omlouváme se za potíže s tím spojené.

 

tisk
Krátkodobé výpadky digitálních programů ve Vimperku a Písku
Lokalita: Vimperk, Písek - kab. rozvod Vimperk a Písek
Datum: 18. dubna 2012 16:00
V uplynulém i tomto týdnu jsme intenzivně řešili problémy s krátkodobými výpadky signálu u digitálně šířených programů ze všech DVB-C paketů, jež se projevovaly v kabelovém rozvodu Vimperk, avšak pouze na některých televizorech s DVB-C tunery. Vzhledem k tomu se závada tohoto typu velmi obtížně hledá a detekuje, nějakou dobu to trvalo. Nicméně po důkladném zkoumání a ověřování je téměř jisté, že problém s periodickými výpadky způsoboval vadný satelitní přijímač s PAL analog modulátorem na hlavní stanici kabelového rozvodu ve Vimperku. Tento přijímač v režimu autorestart v pravidelných intervalech generoval mžikové rušení, jež pravděpodobně způsobovalo tyto krátkodobé výpadky digitálního signálu. A to na televizorech s malým datovým bufferem. Provedli jsme určitá technická opatření, která by tyto problémy měla eliminovat, aby k výpadkům a podobným jevům již nedocházelo.
 
K podobnému jevu a obdobně se projevujícím výpadkům digitálního signálu na některých televizorech před cca měsícem krátkodobě došlo i v kabelovém rozvodu Písek. Příčina byla zřejmě tatáž.
 
Za případné vzniklé potíže se omlouváme.
tisk
AKCE JARO 2012
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Trvání od: 16. dubna 2012 08:00
Trvání do: 15. května 2012 16:00

Vážení televizní diváci,

opět přichází naše jarní akce duben/květen 2012

platná do 15. 5. 2012

Akční nabídky a slevy platí pro připojení na kabelovou televizi (ve všech rozvodech) a pro připojení k Internetu (vyjma kab. rozvodu T. Sviny). 

V kabelových rozvodech České Budějovice, Písek, Vimperk, Týn nad Vltavou, Český Krumlov a Kaplice akce platí i pro zájemce o přechod ze Základní na naši Rozšířenou programovou nabídku a též na HD Rozšířenou nabídku KT Elsat.

A v kabelových rozvodech České Budějovice, Písek, Vimperk, Týn nad Vltavou, Český Krumlov a Kaplice dále i pro zájemce o naši digitální filmovou Pay TV nabídku.

Podrobnosti a další informace o naší jarní akci si můžete stáhnout zde (soubor ve formátu pdf):
http://web.elsatnet.cz/panek/sdeleni/AKCE_JARO_2012.pdf

Využijte našich velmi výhodných nabídek a kontaktujte naše zákaznická oddělení!

Další informace a kontakty naleznete na našem webu www.elsat.cz

tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.