Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Výpadek Internetového připojení - Vimperk
Lokalita: Vimperk
Trvání od: 7. března 2012 09:00
Trvání do: 7. března 2012 11:00
Vážení zákazníci,

zítra, 7. března 2012 dojde mezi devátou a jedenáctou hodinou ve Vimperku k výpadkům připojení k Internetu. Důvodem je výměna části technologie na hlavní stanici.

Za případné potíže se omlouváme.

tisk
Výpadek televize a Internetového připojení - Kaplice
Lokalita: Kaplice
Trvání od: 6. března 2012 09:00
Trvání do: 6. března 2012 14:00

Vážení zákazníci,

zítra 6.3.2012 bude docházet v Kaplici v ulici Na Vyhlídce k výpadkům kabelové televize a Internetu. Důvodem je rekonstrukce primárního kabelového rozvodu.

K různě dlouhým výpadkům bude docházet od 9:00 do 14:00h.

Za případné potíže se omlouváme.

tisk
Modernizace technologie - upozornění na výpadky programů
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Trvání od: 14. února 2012 08:00
Trvání do: 15. února 2012 16:00

Upozorňujeme naše účastníky, že v úterý a středu 14. a 15. února v čase 08.00 - 16.00 hodin bude probíhat modernizace části technologie na centrální hlavní stanici kabelové televize v Č. Budějovicích. Konkrétně se jedná o nasazení záložní DCM a rozšíření skupinového DVB-C modulátoru.

V důsledku toho bude v uvedených dnech a čase docházet k nepravidelným krátkodobým výpadkům a jedné centrální výluce programů v našich skládaných DVB-C paketech na tv kanálech SE 29, SE 30, SE 31, SE 32 a SE 36 - programy z Pay TV nabídky (HBO, Cinemax), Rozšířená nabídka, HD Rozšířená nabídka a některé volně šířené digitální programy.  Výpadky a výluka se dále budou týkat také některých programů v analogové nabídce.

Důvodem této akce a krátké výluky je navýšení digitální kapacity pro budoucí další rozšiřování HD i SD programové digitální nabídky.
Avizované výpadky a výluka se týkají kabelových rozvodů Č. Budějovice, Písek, Vimperk, Týn nad Vltavou, Č. Krumlov a Kaplice.

tisk
Přesuny na distribučním satelitu - upozornění pro účastníky
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 1. února 2012 06:00
Upozornění pro účastníky
 
Jak již někteří naši účastníci možná na odborných internetových serverech postřehli, chystá se na příští týden, konkrétně na noc z 31. 1. na 1. 2., velký přesun a změny technických parametrů u mnoha satelitních programů na satelitu Astra 3. Jedná se o největší hromadnou změnu (přesun programů mezi transpondéry a změny přenosových parametrů) od začátku českého a slovenského satelitního vysílání vůbec.
Protože dotčené satelitní platformy Skylink a CS Link slouží i jako distribuční zdroj signálu pro příjem některých programů u kabelových operátorů, včetně Elsat s.r.o., týká se tato velká změna i nás, potažmo našich zákazníků. Většinu nastalých změn a přesunů podchytíme u nás na našich hlavních stanicích a nutné úpravy signálu uděláme za naše zákazníky, tak, aby se na vašich televizorech a STB nic nezměnilo. Bohužel však z technických důvodů toto nelze provést a zajistit úplně ve všech případech. Některé přesuny byly na satelitu provedeny již v minulých dnech a týdnech v předstihu – všechny tyto změny jsme zachytili a provedli u nás předem, aby naši zákazníci nemuseli nic nově ladit a hledat – především v analogové nabídce.
Některé chystané změny a přesuny však budou na satelitu provedeny tzv. „střihem“ – tedy nárazovou změnou z původního stavu na nový stav, navíc s určitou prodlevou (výpadkem programů) a bez duplicitního záložního vysílání. Tuto změnu střihem musíme jakožto kabelový operátor akceptovat a přizpůsobit se jí. Všechny technické přípravy a opatření, které jsme mohli předem udělat, jsme již udělali a nyní musíme vyčkat, protože další nutná přeladění a úpravy můžeme udělat až tehdy, až budou provedeny na straně zdroje signálu u satelitního provozovatele. Až tato situace nastane, samozřejmě následné nutné úpravy na naší technologii si vyžádají nějaký minimální čas. To v praxi znamená, že během a po změně na satelitu může dojít a jistě dojde i k výpadkům signálu u některých programů jak v digitální, tak i v analogové nabídce v našich kabelových rozvodech. Naši technici budou v pohotovosti a budou na úpravě parametrů a znovuzprovoznění nefunkčních programů intenzivně pracovat celý den po této velké satelitní změně, ale opravdu není technicky možné a proveditelné zajistit nepřerušenou funkčnost dotčených programů. Prosíme proto všechny naše zákazníky o pochopení, strpení a výdrž, protože programy znovuzprovozníme co nejrychleji, jak to jen bude možné a jakékoliv stížnosti a výtky v psané i telefonické podobě jsou tudíž bezpředmětné a nemohou nic a nijak urychlit. Podle toho, jak bude satelitní provozovatel při této plánované změně úspěšný, může, ale také nemusí dojít k tomu, že následně v digitální nabídce kabelového rozvodu může být nutné některé programy (DVB-C pakety) znovu na STB a televizorech naladit. Pokud tato situace nastane, budeme touto cestou naše zákazníky informovat. Protože se jedná jak na straně satelitního provozovatele, tak následně na straně kabelových operátorů o složitou a technicky náročnou peraci, mohou se samozřejmě objevit některé problémy a zádrhely technického rázu, které mohou dobu výpadku prodloužit. Na ty budeme operativně reagovat. Můžeme jen doufat, že celá tato velká plánovaná satelitní a kabelová programová změna proběhne pokud možno hladce, rychle a bez potíží.
Děkujeme za pochopení
tisk
Omluva za výpadky kabelové televize a Internetu v tomto týdnu
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 28. ledna 2012 12:00
Omlouváme se našim zákazníkům za opakované výpadky kabelové televize a Internetu v tomto týdnu, samozřejmě chápeme, že je to velmi nepříjemné.
Nejednalo se však o technické závady, nýbrž o dvě plánované výluky a s nimi spojené výpadky televizních programů a internetového připojení. Výluky byly způsobeny kompletní rekonstrukcí celého elektrického napájení hlavní stanice kabelového rozvodu v Č. Budějovicích. Hlavní stanice v ostatních městech jsou na tomto centrálním budějovickém uzlu závislé, proto zde došlo k částečnému výpadku televizních programů a Internetu bohužel taky.

Rekonstrukci provádí specializovaná elektro firma, která má velice nabitý program a termíny obsazené na dlouho dopředu, a jejich volnému termínu jsme se museli přizpůsobit. Bohužel rekonstrukce hlavní stanice vyšla zrovna do termínu tenisového Australian Open, ale to jsme nemohli ovlivnit. Navíc práce takového rozsahu se nikdy nedaří úplně podle plánu a občas dojde k nějakým nepředvídatelným okolnostem a vedlejším potížím, což se samozřejmě stalo i nyní. Nicméně různé následné výpadky zařízení snad již byly odhaleny a odstraněny a signál by již měl dále běžet bez potíží.
 
Za výpadky se ještě jednou omlouváme, celá tato rozsáhlá a technologicky i finančně náročná akce by měla zajistit dostatečnou napájecí elektrickou kapacitu pro rozšiřování programové nabídky i do budoucna a také dostatečně dimenzovaný záložní zdroj pro případ výpadku hlavního elektrického napájecího zdroje.
 
Informace o těchto plánovaných výlukách, haváriích, změnách, přesunech a dalších důležitých záležitostech jsou vždy uvedeny na Internetu v našem Infoservisu zde: http://info.elsat.cz/  a též v našem Diskuzním fóru Elsat.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.