Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
HD Rozšířená nabídka - AKCE!
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Písek - kab. rozvod Č. Budějovice, Písek, Vimperk
Trvání od: 2. prosince 2011 08:00
Trvání do: 20. prosince 2011 16:00
ROZŠIŘUJEME NAŠI NABÍDKU HD PROGRAMŮ - kabelové rozvody Č. Budějovice, Písek, Vimperk
 
Díky modernímu řešení našich televizních kabelových rozvodů jsme mohli výrazně navýšit počet námi šířených programů ve vysokém rozlišení (HDTV).
 
Dosud jsme přenášeli následující HD programy:
ČT HD, NOVA HD, ZDF HD, ARD HD, ARTE HD v rámci naší Základní nabídky a HBO HD v rámci naší Pay TV nabídky zvlášť placených programů.
Aniž bychom navyšovali měsíční poplatek za Základní nabídku, rozšířili jsme ji o programy NOVA SPORT HD a PRIMA HD. V blízké budoucnosti připravujeme i zařazení programu BARRANDOV HD.
Naši Základní programovou nabídku rozšiřujeme rovněž o program Animal Planet v SD rozlišení, který bude distribuován rovněž i v analogovém formátu. Tento program má odlišnou programovou náplň oproti programu Animal Planet HD.
 
Tím to však nekončí.
Přinášíme Vám zcela novou HD Rozšířenou nabídku, která nyní obsahuje tyto programy:
DISCOVERY HD SHOWCASE
ANIMAL PLANET HD
EUROSPORT HD
 
Discovery HD Showcase je jednou z největších globálních televizních značek, které nabízejí televizní pořady ve vysokém rozlišení. Díky mimořádnému obrazu a zvuku stejně jako poutavému cestování, přírodě, životnímu stylu, přírodovědě, historii a kulturním programům se svět a realita, jež nás obklopují, zdají být bližší, zajímavější a povědomější.
Tento kanál vysílá čtyřiadvacet hodin denně a jeho programová nabídka je unikátní kombinací nejlepších seriálů a produkcí z portfolia společnosti Discovery.
Stanice využívá formát 1080i, čímž garantuje nejvyšší kvalitu a nezapomenutelné divácké zážitky.
 
Animal Planet HD je HD stanice vysílající ve formátu 1080i – zlatém standardu vysokého rozlišení. Díky jedinečnému zvuku i obrazu se diváci dostanou přírodě blíže a užijí si skutečně dojemné příběhy plné emocí a vášně, v nichž figurují jak nejnebezpečnější dravci, tak naši domácí mazlíčci.
V pořadu Venom Hunter with Donald Schultz tento herpetolog cestuje světem, hledá biologické vzorky a snaží se o nové vědecké objevy. Seriál Whale Wars líčí hrdinský boj organizace Sea Shepherd za ukončení krvavého lovu na velryby. Pořad In too deep pro změnu ukazuje scény ze života zvířat bojujících o přežití v těch nejdrsnějších klimatických podmínkách. V pořadu Stranger Among Bears vidíme život člověka, který žije mezi medvědy.
 
Eurosport HD – stanice též vysílá v rozlišení 1080i.
Díky vysokému rozlišení Vám neunikne žádný důležitý detail a naplno si vychutnáte jedinečné sportovní okamžiky. Budoucnost sportovních přenosů je HD.
 
Přestože se jedná o velice atraktivní kódované programy, je cena (navýšení) ze Základní na HD Rozšířenou nabídku pouze 120,- Kč měsíčně včetně DPH! Pro příjem HD rozšířené nabídky je potřeba mít zřízenu přípojku naší kabelové televize a mít zavedenu minimálně naší Základní programovou nabídku. V Č. Budějovicích činí cena Základní programové nabídky 270,- Kč. Dohromady s Rozšířenou HD nabídkou je to tedy pouze 390,- Kč měsíčně včetně DPH.
V Písku je to 260,- / 380,- Kč a ve Vimperku 250,- / 370,- Kč měsíčně včetně DPH.
V kabelových rozvodech Týn nad Vltavou, Český Krumlov a Kaplice bude HD Rozšířená nabídka spuštěna v lednu 2012.
 
Objednáte-li si k Základní programové nabídce HD Rozšířenou nabídku do 20. prosince 2011, poskytneme vám dekódovací kartu zdarma. A navíc, vyšší měsíční paušální poplatek budete platit až za měsíc leden 2012!!! Nemáte-li dosud zřízenu přípojku naší kabelové televize a objednáte-li si kromě Základní programové nabídky i HD Rozšířenou nabídku, zřídíme Vám přípojku zcela zdarma.
Máte-li HD televizor vybaven pouze HDMI vstupem a nikoli DVB-C tunerem včetně dekodéru MPEG4, potřebujete k příjmu HD programů digitální kabelový HD Set Top Box. Dodáme Vám jej za zvýhodněnou cenu 4000,- Kč.
Objednáte-li si naši HD Rozšířenou programovou nabídku na dobu minimálně jednoho roku, získáte digitální Set Top Box za zvýhodněnou cenu 3000,- Kč. V případě závazku na dva roky získáte digitální Set Top Box již za 2500,- Kč.
Je-li Váš televizor vybaven DVB-C tunerem včetně dekodéru MPEG4, potřebujete k příjmu naší HD rozšířené nabídky pouze dekódovací CA modul Conax s dekódovací kartou. Tento modul od nás můžete získat již za 1,- Kč.
 
Podrobné informace získáte na www.elsat.cz a v našich zákaznických odděleních.
Č. Budějovice: Tel. 385 524 088, 385 524 086, GSM 606 768 856
Písek: Tel. 382 272 999; Vimperk: p. Vácha, tel. 388 415 982, 607 532 551
 
Zde rovněž získáte podrobné informace o našem výhodném připojení k Internetu.
NESTAČÍ BÝT JEN V OBRAZE – JE POTŘEBA BÝT V HD OBRAZE
tisk
Technické a programové změny v digitální nabídce Elsat, rozšíření programové nabídky
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 1. prosince 2011 12:00
Technické a programové změny v digitální nabídce Elsat, rozšíření programové nabídky

Upozorňujeme naše účastníky na kabelových rozvodech Elsat, že v minulém týdnu byly provedeny některé programové a technické změny a přesuny v digitální nabídce Elsat a digitální programová nabídka byla rozšířená o některé nové především HD programy. Část změn byla již provedena dálkově ve všech našich rozvodech, část zatím pouze v Č. Budějovicích, Písku a Vimperku. V kabelových rozvodech Týn nad Vltavou, Český Krumlov a Kaplice bude rozšíření programové nabídky a související změny z důvodu postupných dodávek potřebné technologie od výrobce provedeno letos koncem roku nebo v průběhu ledna. Druhá možnost je pravděpodobnější.
 
Digitální nabídka:
 
- Do DVB-C paketu H na tv kanálu SE 32 (394 MHz) byla přidána stanice Nova Sport HD. Tento špičkový sportovní HD program je šířen nekódovaně a je přidán volně v rámci běžné Základní nabídky. DVB-C paket H - kanál SE 32 je šířen s modulací QAM 64.
Tato změna se nyní týká těchto rozvodů: Č. Budějovice, Písek, Vimperk, Týn, Č. Krumlov, Kaplice.
  
- U DVB-C paketu I na tv kanálu SE 33 (402 MHz) s německými HD programy ARD, ZDF a ARTE HD byla změněna modulace z původní hodnoty QAM 128 na novou hodnotu QAM 256! Tato změna zvýšila kapacitu paketu a v budoucnu umožní přidání nových programů.
Tato změna se nyní týká těchto rozvodů: Č. Budějovice, Písek, Vimperk. U kabelových rozvodů Týn, Č. Krumlov, Kaplice bude provedena později.
 
- Do DVB-C paketu Z na tv kanálu SE 36 (426 MHz) byly nově zařazeny celkem čtyři nové HDTV programy a jeden program ve standardním (SD) rozlišení. Jedná se o tyto nové HD programy:
EUROSPORT HD, DISCOVERY HD Showcase, ANIMAL Planet HD, PRIMA HD a ANIMAL Planet SD. U tohoto paketu zároveň též byla změněna modulace z původní hodnoty QAM 128 na novou hodnotu QAM 256, aby paket měl dostatečnou kapacitu na všechny nově zařazené programy.
Původní zde šířené německé HD stanice Anixe HD, QVC HD a HSE HD byly v tomto paketu zrušeny!
Tato změna se nyní týká těchto rozvodů: Č. Budějovice, Písek, Vimperk. U kabelových rozvodů Týn, Č. Krumlov, Kaplice bude provedena později. Důvody viz výše.
 
Všechny nově zařazené HDTV programy jsou šířeny v rozlišení 1080i a značnou část vysílaných pořadů šíří již v nativním (skutečném) HD rozlišení. Výjimkou je pouze program Prima HD, který z důvodu nepřizpůsobení vysílacího řetězce je zatím od provozovatele šířen pouze jako 100% upscaling standardního signálu TV Prima v SD rozlišení.
 
V tomto paketu byly nově přidané stanice rozděleny a zařazeny do digitální nabídky takto:
- programy Prima HD a Animal Planet SD jsou šířeny nekódovaně a jsou přidány volně v rámci běžné Základní programové nabídky.
- nové HDTV programy Eurosport HD, Discovery HD Showcase a Animal Planet HD budou šířeny kódovaně v nové zvlášť placené HD Rozšířené nabídce, kterou je možno si stejně jako běžnou SD Rozšířenou nabídku přikoupit ke standardní Základní nabídce. Finanční navýšení ze Základní na HD Rozšířenou nabídku činí 120,- Kč, stejně jako u obvyklé SD Rozšířené nabídky.
K přijmu nové HD Rozšířené nabídky je potřeba zařízení (televizor nebo STB) s digitálním kabelovým DVB-C tunerem a zároveň tunerem HDTV MPEG4 H.264 a dekódovací karta Conax, v případě televizoru ještě CA modul Conax. Vše máme pro zákazníky skladem.
 
 
Analogová nabídka:
 
- Do analogové televizní nabídky bude zařazen nově spuštěný program Animal Planet SD ve standardním rozlišení. Program bude do analogu zařazen v jednotlivých městech postupně, v některých rozvodech ještě letos, v ostatních během ledna, náhradou za některou dětskou stanici.
Animal Planet je program, který divákům přináší příběhy ze života zvířat.
 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Některé televizory s DVB-C tunery a některé kabelové Set Top Boxy (dále STB) umožňují si samy nalézt a přidat nové či změněné programy v rámci automatické aktualizace programů. U STB je však většinou potřeba si změny naladit uživatelsky pomocí menu zařízení. A to buď pomocí manuálního nebo automatického ladění. V tomto případě však doporučujeme spíše režim opětovného kompletního automatického naladění. Vzhledem ke změně modulace u dvou DVB-C paketů je především u STB Handan nutné! předtím z menu provést návrat do továrního nastavení (factory reset) a následně spustit automatické ladění se zadáním počáteční frekvence 130 MHz a koncové frekvence 426 MHz, Symbolrate 6900 a modulace QAM 64 a zároveň povolit i modulaci QAM 256!
Uvedení do továrního nastavení je však velmi vhodné i u STB Kaon (SD i HD verze)
Pozn.: pro uživatele STB zn. Kaon – frekvence např. 386 MHz = 386000 kHz, atd.
 
Dále upozorňujeme, že v některých městech/kabelových rozvodech některé pakety z digitální nabídky obsahují nebo mohou obsahovat i programy či celé pakety v oficiálních přehledech digitální nabídky Elsat neuvedené. V těchto případech se jedná o testovací a zkušební programy či pakety, které nejsou součástí digitální nabídky a jedná se pouze o testy určené pro vnitřní potřebu kabelového operátora. Tyto programy sice většinou lze normálně naladit a sledovat na televizoru či STB, ale z jejich podstaty jejich případné zmizení, změny nebo přesuny nelze u operátora nikterak reklamovat, pokud nejsou do nabídky oficiálně zařazeny.
tisk
Prosincové programové tipy na Cinemaxu
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 30. listopadu 2011 12:00
Placený filmový kanál Cinemax uvede v posledním měsíci v roce známou britskou romantickou komedii Čtyři svatby a jeden pohřeb, australské drama Mládí bez naděje, španělský film z občanské války Ptáci z papíru, drsnou nizozemskou erotickou hříčku Sibiř, americký muzikál Varieté, americkou pohádkovou komedii Grinch, italské válečné drama Člověk, který přijde, francouzské hořce úsměvné vyprávění Le Café du Pont, dánsko-švédsko-francouzský thriller Všechno bude fajn a dvojdílné americko-britské drama Zkáza lodi Laconia.

Mládí bez naděje (Wasted On the Young)
Australské drama režiséra Bena C. Lucase se odehrává na elitní střední škole a sleduje vztahy v kuriózním milostném trojúhelníku. Jeho hlavními postavami jsou dva nevlastní bratři s totálně rozdílnými povahami, jež usilují o přízeň pohledné spolužačky. Atraktivní Xandrie však prodělá trpkou zkušenost na divokém mejdanu u hejska Zacka, o níž všichni svědci zbaběle mlčí. O osud traumatizované dívky se poté začne zajímat zdánlivě zakřiknutý Darren. Dosáhne Zackův upozaděný a neoblíbený bratr pozornosti své vyvolené?
Premiéra: sobota, 3. prosince ve 22:05 hod.

Ptáci z papíru (Pajaros de papel)
Španělský film režiséra Emila Aragóna se vrací do rozjitřených dob občanské války. Sleduje osudy skupinky potulných komediantů, jež adoptují bezprizorného sirotka. Muzikant Jorge, břichomluvec Enrique, zpěvák Rocio a jejich malý chráněnec Miguel společně sdílejí radosti i trápení. Jediný únik z všudypřítomné mizérie znamenají jejich produkce, uváděné na příležitostných štacích. Svérázná parta často neví, kde najde nocleh, a potýká se i s nedostatkem jídla. Nejlepší potravu však znamená potlesk publika...
Premiéra: neděle, 4. prosince ve 20:00 hod.

Sibiř (Siberia)
Dva amsterdamští gigolové se živí okrádáním turistek, do jejich sladkého života však jednoho dne vstoupí tajuplná černovláska. Ze zdánlivě zdrženlivé cizinky, předstírající touhu po odjezdu na Sibiř, se postupně vyklube nevypočitatelná potvora. Bezskrupulózní Lara cynický tandem málem přetrumfne... Drsnou erotickou hříčku, nasnímanou jako neučesaná reportáž, režíroval nizozemský filmař Robert Jan Westdijk. Podtext filmu, rámovaného hudbou od kapely Junkie LX, tvoří kritická úvaha o novodobé bezcitnosti.
Premiéra: úterý, 6. prosince ve 20:00 hod.

Čtyři svatby a jeden pohřeb (Four Weddings And a Funeral)
Britská romantická komedie sleduje peripetie party nerozlučných přátel, kteří obcházejí svatby, ačkoli se sami manželství úzkostlivě vyhýbají. Donchuánský Charles (Hugh Grant) si na jedné z nich všimne atraktivní Američanky (Andie MacDowellová). Jejich cesta ke sblížení je ale mimořádně komplikovaná... Vtipný snímek, v němž další osudy protagonistů ilustruje závěrečná skládanka fotek, natočil režisér Mike Newell. Jednu z epizodních rolí si zahrál komik Rowan Atkinson, známý jako Mr.Bean.
Premiéra: pátek, 9. prosince ve 20:00 hod.

Varieté (Burlesque)
Hrdinkou amerického muzikálu je maloměstská dívka (hraje ji Christina Aguilera), která se vydá do Los Angeles, aby si splnila svůj sen o kariéře zpěvačky. Navzdory svému výjimečnému hlasu však brzy poznává nástrahy života ve velkoměstě. Její novou šéfkou se stane bývalá tanečnice Tess (v podání Cher), jež je majitelkou chátrajícího varieté. Ambiciózní Ali během své cesty za slávou získává nové přátele i nemilosrdné konkurenty. Režii filmu, zpestřeného atraktivními kostýmy a nápaditou choreografií, měl Steven Antin.
Premiéra: sobota, 10. prosince ve 20:00 hod.

Člověk, který přijde (Luomo che verra)
Italské válečné drama připomíná masakr z roku 1944, během něhož nacisté povraždili přes sedm set nevinných civilistů. Režisér Giorgio Diritti líčí tuto tragickou událost pohledem malé Martiny, která se těší na nového sourozence. K její vesnici se však právě v té době přibližuje fronta. Vesničané se proto vydávají na strastiplné putování, během něhož kličkují mezi bojujícími partyzány a nacistickou armádou. V den, kdy hrdinčin bratr konečně přijde na svět, dojde k děsivému zátahu esesáckých komand.
Premiéra: neděle, 11. prosince ve 20:00 hod.

Le Café du Pont
Dějištěm hořce úsměvného vyprávění, které režíroval Manuel Poirier, je malá kavárna na břehu řeky Garonne v jihozápadní Francii. Autoři očima malého Pierrota líčí zdejší dění za války i po osvobození od německých okupantů. Vnímavý kluk, jehož rodiče pitoreskní podnik vlastní, pozoruje jeho svérázné osazenstvo, konzumuje laskominy a těší se z jazzové muziky na zdejších koncertech. Pierrotův otec si usmyslí že v kavárně vybuduje taneční sál. Právě tehdy však přicházejí znepokojivé zprávy o nemoci hrdinovy matky...
Premiéra: neděle, 18. prosince ve 20:00 hod.

Grinch
Americká pohádková komedie je adaptací populární veršované knížky z pera Theodora S. Geisela. Titulní postavou je skřet z městečka Kdosice, kterému v osmi letech narostly zelené vousy a chlupy. Bytost, jež se stala terčem posměchu, zanevřela na okolní svět. Grinch se usadil v hluboké jeskyni a stal se pro všechny Kdovíky a Kdovinky noční můrou. Především v čase adventním... Hlavní roli ztvárnil Jim Carrey, režii měl Ron Howard, do jehož filmografie patří i přepis bestselleru Šifra mistra Leonarda.
Premiéra: sobota, 24. prosince ve 20:00 hod.

Všechno bude fajn (Alting bliven godt igen)
Hlavní postavou dánsko-švédsko-francouzského thrilleru je neurotický režisér, jenž se zaplete do tragické dopravní nehody. V nepřehledném místě na kodaňském předměstí přejede neznámého muže, těžce raněného však nechá ležet na lesní cestě a z místa neštěstí ujede. V tašce oběti poté najde šokující fotografie, jež dokumentují týrání cizokrajných vězňů. Podivné policejní postupy jej utvrdí v názoru, že figuruje v hrozivém spiknutí... Napínavé drama, jež polemizuje s nelidskou státní mašinérií, režíroval Christoffer Boe.
Premiéra: neděle, 25. prosince ve 20:00 hod.

Zkáza lodi Laconia (The Sinking of the Laconia)
Dvojdílné americko-britské dobrodružství, inspirované skutečnými událostmi, vypráví o osudech pasažérů výletní lodi, kterou během druhé světové války využívala spojenecká armáda. Na plavidlo, jež přepravovalo civilisty (včetně žen, dětí, raněných vojáků a italských zajatců), zaútočila v září roku 1942 německá ponorka. Její velitel Werner Hartenstein se však oběti z potopené lodi rozhodl zachránit... Drama o nečekané solidaritě ve zdánlivě bezcitných dobách natočil režisér Uwe Janson.
Premiéra: sobota, 31. prosince ve 20:00 hod. a ve 21:30 hod.
tisk
Prosincové programové tipy na HBO a HBO HD
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 29. listopadu 2011 12:00
Placený satelitní a kabelový filmový kanál HBO uvede v prosinci posledních 7 epizod unikátní psychologické série z produkce HBO ČR Terapie. Dalšími dokumenty bude Em a On z cyklu Bez cenzury, ekologický snímek Záchrana pelikána č. 895 a přímý přenos z udílení Evropské filmové ceny 2011 v Berlíně. V nedělních premiérách uvidíme drama Wall Street: Peníze nikdy nespí, Sex ve městě 2 s nerozlučnými kamarádkami, tentokráte v Abú Zabí, akční snímek Zelený sršeň a pokračování komedie Fotři jsou lotři.
HBO v posledním měsíci v roce nabídne abonentům i další premiéry: černou komedii Táta šampión, western Jonah Hex, remake Galimatyáš, na Štědrý večer animovanou fantasy Koralína a svět za tajnými dveřmi, Werichovské Fimfárum - do třetice všeho dobrého a nejnovější snímek Quentina Tarantina Hanebný pancharti.


Terapie
Posledních sedm epizod unikátního psychologického dramatu, kterým společnost HBO Česká republika vstoupila na pole tvorby vlastních seriálů. Hlavní postavou je psycholog Marek Pošta (Karel Roden), kterého navštěvuje několik klientek a klientů.
Většina závěrečných dílů záměrně vybočuje z předchozího schématu pravidelných sezení. Osudy některých pacientů se rozuzlí pozitivně, jiné vyústí do otevřených či deziluzívních konců. Psycholog trpí pocity viny kvůli smrti vojáka Igora (Lukáš Hejlík), kterou pokládá za profesní selhání. Gymnastku Lindu (Michaela Doubravová) před posledním sezením překvapí sebevědomý otec (Tomáš Matonoha), jenž je příčinou jejích trápení. Dvaačtyřicátá epizoda je protkaná absurditami, jež naznačují její snový původ. Nejednoznačně se vyvine konflikt mezi muzikantem Michalem (Martin Hofmann) a novinářkou Janou (Aňa Geislerová), kteří plánují rozvod.
Celá Markova rodina se sejde po divadelním představení, v němž spolu s pacienty bohnické léčebny účinkovala jeho dcera Klára (Berenika Kohoutová). V poslední epizodě navštíví zamilovaný psycholog bývalou pacientku Sandru (Tatiana Pauhofová) v jejím bytě. Se svou bizarní zkušeností se vzápětí svěří své mentorce Ditě (Kamila Magálová)...
Sondu do rozporuplných lidských duší a profese terapeutů režírovali Petr Zelenka, Marek Najbrt a Jaroslav Fuit. První ze zmíněných režisérů byl také hlavním dramaturgem projektu, scénáře kromě Zelenky a Najbrta napsali rovněž Iva Klestilová, Robert Geisler a Benjamin Tuček. Drama Terapie vychází z celosvětově populárního izraelského formátu BeTipul. Jeho postavy i zápletky jsou přizpůsobeny českým historickým a kulturním kontextům.
Premiéry: od čtvrtka 1. prosince do pátku 9. prosince, každý všední den ve 20:00 hod.

Em a On
Další dokument z cyklu Bez cenzury je věnován dvojici nonkonformních umělců ze severočeského Litvínova. První si říká Em Rudenko, prohlašuje se za bývalého ukrajinského dělníka a je autorem absurdních básní plných záměrných nonsensů. Druhý - užívající pseudonym Xavier Baumaxa - je originální písničkář, jenž svou tvorbu zakládá na parodiích zprofanovaných žánrů, karikaturách celebrit a zesměšňování předsudků.
Režisér Vladimír Michálek sledoval aktéry svého snímku více než dva roky a přiblížil řadu jejich veřejných i soukromých vystoupení. Zazní v nich nejznámější Baumaxovy songy - například groteskní etno Pozitiff peopula, protinacistická balada Nazijazz, či parodický Ozajstný hip-hop, rapovaný slovensky. Nechybějí ani ukázky Baumaxovy účasti na pantomimické performanci, výňatky z jeho ironické show Opičan Havel, či fragmenty vystoupení s elitními hosty, včetně Radima Hladíka, Dana Bárty, či Lenky Dusilové. V rozhovorech během putování po severočeské krajině režisér pátrá i po rodinném zázemí a sociálních kořenech obou protagonistů.
Výsledkem je neučesaná koláž, plná drsného humoru, necenzurovaných zpovědí a troufalých mystifikací, ale také hloubavé svědectví o problematickém regionu severních Čech. Michálkův dvojportrét poodhaluje i pravé podoby jeho aktérů, skryté za jejich rozháranou autostylizací. Sleduje také vděčné reakce publika na jejich produkce. Dokument Em a On přerůstá v pozoruhodnou výpověď o sympaticky podvratné alternativě naší komerční scény.
Premiéra: čtvrtek 22. prosince ve 22:25 hod.

Nedělní premiéry

Wall Street: Peníze nikdy nespí (Wall Street: Money Never Sleeps)
V prologu amerického dramatu, navazujícího na slavný film z roku 1987, je finančník Gordon Gekko (Michael Douglas) po osmi letech propuštěn z kriminálu. Dobu, kterou strávil za mřížemi, prozrazuje jeho prastarý mobilní telefon... Uplyne dalších sedm let a někdejší prominentní byznysmen znovu vstoupí do vysoké hry. Usiluje nejen o peníze, jež má ulité ve Švýcarsku, ale i o ztracenou přízeň své dospělé dcery. Klíčovou postavou jeho plánu se stává její milenec Jake (Shia LaBeouf), který chce pomstít smrt svého bývalého šéfa. Prohnaný Gekko však dokáže odhadnout budoucnost a kvůli vlastnímu profitu neváhá podrazit ani své nejbližší... Režisér Oliver Stone znovu zmapoval bezskrupulózní poměry v centru amerického byznysu. Tentokrát je ukázal v časech, kdy nastávala celosvětová finanční krize.
Premiéra: neděle 4. prosince ve 20:00 hod.

Sex ve městě 2 (Sex and the City 2)
Děj americké komedie, rozvíjející proslulý televizní seriál, se odehrává dva roky poté, co se novinářka Carrie (Sarah Jessica Parkerová) provdala za Pana Božského. Spolu se svými třemi kamarádkami - workoholickou právničkou Mirandou (Cynthia Nixonová), bývalou galeristkou Charlotte (Kristin Davisová) a poživačnou PR manažerkou Samanthou (Kim Catrallová) - se chystá na svatbu svých homosexuálních kamarádů. Čtveřice emancipovaných přítelkyň je ale unavená z rodinných stereotypů i profesních zádrhelů. Využije pozvání arabského šejka a odjede na týden do luxusního hotelu v Abú Zabí. Carrie se v něm náhodou setká s bývalým milencem... Film v režii Michaela Patricka Kinga těží z konfrontace různorodých kultur a znovu předvádí elegantní kostýmy, atraktivní doplňky a efektní interiéry.
Premiéra: neděle 11. prosince ve 20:00 hod.

Zelený sršeň (The Green Hornet)
Samolibý Britt (Seth Rogen) jako syn mocného mediálního magnáta řádí na mejdanech a užívá si s povolnými slečnami. Jeho otec (Tom Wilkinson) však za kuriózních okolností zemře a zanechá Brittovi své noviny. Nezodpovědný mladík se nečekaně spřátelí s jedním z otcových zaměstnanců - šikovným asijským automechanikem Katem (Jay Chou). Společně vytvoří neporazitelnou dvojici, která se rozhodne bojovat proti podsvětí v Los Angeles. Britt na základě svých znalostí komiksových superhrdinů vymyslí jednoduchý trik: budou konat dobro pod maskami padouchů. Se zlem válčí pod přízviskem Zelený sršeň, jeho kumpán sestrojí neprůstřelný automobil... Akční podívanou, inspirovanou rozhlasovým seriálem, režíroval Michel Gondry, známý jako autor artových snímků typu fantaskní romance Věčný svit neposkvrněné mysli.
Premiéra: neděle, 18. prosince ve 20:00 hod.

Fotři jsou lotři (Little Fockers)
Pokračování populárních komedií Fotr je lotr (2000) a Jeho fotr, to je lotr! (2004) líčí další osudy manželů Byrnesových, jejich smolařského zetě Grega a jeho manželky Pam. Rodinný klan chystá narozeninovou oslavu pro dvojčata manželů Jebalových. Ti mezitím rekonstruují dům a pro své pětileté ratolesti hledají lepší školku. Greg (Ben Stiller) si hodlá přivydělat jako propagátor přípravku na poruchy erekce, své choti však zamlčí existenci sličné poradkyně. To však neujde jeho skeptickému tchánovi Jackovi (Robert De Niro), který jako bývalý agent CIA začne podezřelého zetě sledovat. Do řetězu groteskních nedorozumění se připlete i Gregův samorostlý otec (Dustin Hoffman)... Režii hvězdně obsazeného příběhu o spletitostech generačních vztahů měl Paul Weitz.
Premiéra: neděle 25. prosince ve 20:00 hod.

Zvláštní tipy

Záchrana pelikána č. 895 (Saving Pelican 895)
Americký dokument režisérky Irene Taylor Brodsky vypráví o záchraně jedné z obětí ropné katastrofy v Mexickém zálivu. Pelikán hnědý byl pětačtyřicet let na seznamu ohrožených druhů. Vzácné opeřence se podařilo přestěhovat do jejich přirozeného prostředí. Pak ale vybuchla ropná věž koncernu BP a téměř vyhynulý druh ptáků se znovu octl ve smrtelném ohrožení. Z poškozeného vrtu dennodenně prýštily miliony litrů ropy a kolem sedmi tisíc unikátních ptáků v důsledku katastrofy zemřelo. Tři měsíce po incidentu se do ohrožené oblasti vydali záchranáři...
Premiéra: čtvrtek 8. prosince ve 22:35 hod.

Evropské filmové ceny 2011
Evropská filmová akademie (EFA) byla založena v roce 1988 a v současné době sdružuje kolem 1 800 profesionálů. EFA se podílí na řadě aktivit, které propojují film s jeho politickými, ekonomickými, uměleckými i výukovými aspekty. Do jejího programu patří konference, semináře a workshopy, jejichž cílem je budování mostů mezi tvorbou a průmyslem. Činnost EFA každoročně vrcholí udělováním Evropských filmových cen. Slavnostní ceremoniál se každý druhý rok koná v Berlíně, kde 3. prosince proběhne i letos.
Premiéra: sobota 10. prosince v 18:25 hod.

Nenechte si ujít

Táta šampión (Worlds Greatest Dad)
Lance Clayton (Robin Williams), jenž touží po kariéře úspěšného spisovatele, se živí jako středoškolský učitel. Jeho jediný syn Kyle se potýká s vlastní pubertou. Ambiciózní muž chodí s roztomilou pedagožkou Claire (Alexie Gilmoreová), která však odmítá vážnější vztah. Jednoho dne prodělá podivnou nehodu, která vypadá jako tragédie, zároveň však pro něj znamená netušenou příležitost. Lance má náhle na dosah slávu a bohatství, o nichž vždycky snil... Americkou černou komedii režíroval Bobcat Goldthwait.
Premiéra: sobota, 3. prosince ve 20:00 hod.

Jonah Hex
Titulní postavou westernu, který podle slavného komiksu natočil režisér Jimmy Hayward, je potulný nájemný vrah. Pistolník Jonah Hex (Josh Brolin) se kvůli své násilnické minulosti plahočí v polosvětě vysloužilých legend. Jeho jediným spojením se skutečností zůstává půvabná Lilah (Megan Foxová). Zjizvený desperát dostane lákavou nabídku od americké armády: výměnou za vlastní svobodu musí najít a zneškodnit nebezpečného zločince (John Malkovich). Hexův dávný nepřítel však disponuje armádou všehoschopných padouchů...
Premiéra: sobota 10. prosince ve 20:00 hod.

Galimatyáš (Micmacs a tire-larigot)
Ve fantaskním dobrodružství renomovaného francouzského režiséra Jeana-Pierra Jeuneta rozpoutá bezdomovec Bazil pomstu vůči šéfům dvou zbrojařských firem, jež tragicky poznamenaly jeho existenci. V zápase s všemocnými kšeftsmany mu pomáhá sedm přátel, s nimiž se seznámil na pařížském vrakovišti. Všichni disponují nadlidskými dovednostmi a v zápase s novodobým Goliášem uplatní i nevšední vynalézavost... Skládanka, plná napínavých soubojů i originálních gagů, je variantou animovaného hitu Toy Story - Příběh hraček i série Mission: Impossible.
Premiéra: pátek 16. prosince ve 20:00 hod.

Koralína a svět za tajnými dveřmi (Coraline)
Animovaná fantasy, kterou podle populární dětské knížky z pera britského spisovatele Neila Gaimana realizoval Henry Selick, se vzdáleně podobá legendárnímu Carrollovu příběhu o Alence za zrcadlem. Jedenáctiletá Koralína se s rodiči přistěhuje do starobylého venkovského domu, kde se však cítí osamělá a přehlížená. Ve svých snahách o únik z nudy se málem stane obětí zlovolné bytosti, jež sídlí za dveřmi jejich salónu. Ta se prezentuje jako dívčina matka a stvoří svět plný nečekaných dobrodružství, ale i nepřekonatelných nástrah...
Premiéra: sobota 24. prosince ve 20:20 hod.

Fimfárum - do třetice všeho dobrého
Trojice animovaných pohádek, inspirovaných texty Jana Wericha, nabízí konfrontaci výtvarníků z různých generací. V nejkratším příběhu Jak obři na Šumavě vyhynuli (režie: Kristina Dufková) se filmařský štáb vydá do míst, kde kdysi došlo k podvodnému zápolení. Prostřední epizoda O kloboučku s pérkem sojčím aneb Král měl tři syny (režie: Vlasta Pospíšilová) vypráví o zdánlivém outsiderovi, jenž předstihne své bratry a stane se slavným závodníkem. Nejdelší pohádka Rozum a Štěstí (režie: David Súkup) znázorňuje vrtkavost lidských osudů. Pasáček vepřů, ovládaný počítačovým Rozumem, učaruje královské dceři. Od smrti na popravišti ho však uchrání nevyzpytatelné Štěstí…
Premiéra: neděle 25. prosince v 18:40 hod.

Hanebný pancharti (Inglourious Basterds)
Nejnovější film slavného amerického režiséra Quentina Tarantina je postmoderním válečným dramatem, ozvláštněným černým humorem i citacemi z Leoneho spaghetti westernů. V úvodní kapitole vypátrá fanatický německý plukovník Landa (Christoph Waltz) židovskou rodinu ukrytou na francouzském statku a nechá ji postřílet. Z vražedné pasti uteče pouze půvabná Shosanna, jež přežívá falešnou identitou. Další linka sleduje osudy židovského komanda, vedeného nekompromisním poručíkem Rainem (Brad Pitt), jenž se vojákům wehrmachtu brutálně mstí. Všechno se zauzlí v kině, jehož majitelkou je uprchlá Židovka a v němž se chystá atentát na Hitlera... Jedna z nejnapínavějších epizod podobenství o síle filmové magie se odehrává v hospodě plné Němců. V ní se sejdou američtí spiklenci s krásnou agentkou (Diane Krugerová).
Premiéra: neděle 25. prosince ve 21:40 hod.
tisk
Výpadek Internetového připojení a digitálních programů - Písek, Vimperk a Č. Krumlov
Lokalita: Vimperk, Český Krumlov, Písek
Datum: 20. listopadu 2011 11:24
Vážení zákaznici,
v neděli 20.11.2011 v dopoledních hodinách došlo k výpadku optické trasy
ČDT. Výpadek měl za následek přerušení spojení do Písku, Vimperka a Č. Krumlova,
kde přestal fungovat Internet a některé digitální programy. V Písku a Vimperku
byl Internet přepojen na záložní trasu s nižší přenosovou kapacitou. Oprava byla
provedena technickou skupinou ČDT po příjezdu z Prahy. Plný provoz byl obnoven
ve 14:30 h.

Omlouváme se za potíže.tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.