Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Přesuny na distribučním satelitu - upozornění pro účastníky
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 1. února 2012 06:00
Upozornění pro účastníky
 
Jak již někteří naši účastníci možná na odborných internetových serverech postřehli, chystá se na příští týden, konkrétně na noc z 31. 1. na 1. 2., velký přesun a změny technických parametrů u mnoha satelitních programů na satelitu Astra 3. Jedná se o největší hromadnou změnu (přesun programů mezi transpondéry a změny přenosových parametrů) od začátku českého a slovenského satelitního vysílání vůbec.
Protože dotčené satelitní platformy Skylink a CS Link slouží i jako distribuční zdroj signálu pro příjem některých programů u kabelových operátorů, včetně Elsat s.r.o., týká se tato velká změna i nás, potažmo našich zákazníků. Většinu nastalých změn a přesunů podchytíme u nás na našich hlavních stanicích a nutné úpravy signálu uděláme za naše zákazníky, tak, aby se na vašich televizorech a STB nic nezměnilo. Bohužel však z technických důvodů toto nelze provést a zajistit úplně ve všech případech. Některé přesuny byly na satelitu provedeny již v minulých dnech a týdnech v předstihu – všechny tyto změny jsme zachytili a provedli u nás předem, aby naši zákazníci nemuseli nic nově ladit a hledat – především v analogové nabídce.
Některé chystané změny a přesuny však budou na satelitu provedeny tzv. „střihem“ – tedy nárazovou změnou z původního stavu na nový stav, navíc s určitou prodlevou (výpadkem programů) a bez duplicitního záložního vysílání. Tuto změnu střihem musíme jakožto kabelový operátor akceptovat a přizpůsobit se jí. Všechny technické přípravy a opatření, které jsme mohli předem udělat, jsme již udělali a nyní musíme vyčkat, protože další nutná přeladění a úpravy můžeme udělat až tehdy, až budou provedeny na straně zdroje signálu u satelitního provozovatele. Až tato situace nastane, samozřejmě následné nutné úpravy na naší technologii si vyžádají nějaký minimální čas. To v praxi znamená, že během a po změně na satelitu může dojít a jistě dojde i k výpadkům signálu u některých programů jak v digitální, tak i v analogové nabídce v našich kabelových rozvodech. Naši technici budou v pohotovosti a budou na úpravě parametrů a znovuzprovoznění nefunkčních programů intenzivně pracovat celý den po této velké satelitní změně, ale opravdu není technicky možné a proveditelné zajistit nepřerušenou funkčnost dotčených programů. Prosíme proto všechny naše zákazníky o pochopení, strpení a výdrž, protože programy znovuzprovozníme co nejrychleji, jak to jen bude možné a jakékoliv stížnosti a výtky v psané i telefonické podobě jsou tudíž bezpředmětné a nemohou nic a nijak urychlit. Podle toho, jak bude satelitní provozovatel při této plánované změně úspěšný, může, ale také nemusí dojít k tomu, že následně v digitální nabídce kabelového rozvodu může být nutné některé programy (DVB-C pakety) znovu na STB a televizorech naladit. Pokud tato situace nastane, budeme touto cestou naše zákazníky informovat. Protože se jedná jak na straně satelitního provozovatele, tak následně na straně kabelových operátorů o složitou a technicky náročnou peraci, mohou se samozřejmě objevit některé problémy a zádrhely technického rázu, které mohou dobu výpadku prodloužit. Na ty budeme operativně reagovat. Můžeme jen doufat, že celá tato velká plánovaná satelitní a kabelová programová změna proběhne pokud možno hladce, rychle a bez potíží.
Děkujeme za pochopení
tisk
Omluva za výpadky kabelové televize a Internetu v tomto týdnu
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 28. ledna 2012 12:00
Omlouváme se našim zákazníkům za opakované výpadky kabelové televize a Internetu v tomto týdnu, samozřejmě chápeme, že je to velmi nepříjemné.
Nejednalo se však o technické závady, nýbrž o dvě plánované výluky a s nimi spojené výpadky televizních programů a internetového připojení. Výluky byly způsobeny kompletní rekonstrukcí celého elektrického napájení hlavní stanice kabelového rozvodu v Č. Budějovicích. Hlavní stanice v ostatních městech jsou na tomto centrálním budějovickém uzlu závislé, proto zde došlo k částečnému výpadku televizních programů a Internetu bohužel taky.

Rekonstrukci provádí specializovaná elektro firma, která má velice nabitý program a termíny obsazené na dlouho dopředu, a jejich volnému termínu jsme se museli přizpůsobit. Bohužel rekonstrukce hlavní stanice vyšla zrovna do termínu tenisového Australian Open, ale to jsme nemohli ovlivnit. Navíc práce takového rozsahu se nikdy nedaří úplně podle plánu a občas dojde k nějakým nepředvídatelným okolnostem a vedlejším potížím, což se samozřejmě stalo i nyní. Nicméně různé následné výpadky zařízení snad již byly odhaleny a odstraněny a signál by již měl dále běžet bez potíží.
 
Za výpadky se ještě jednou omlouváme, celá tato rozsáhlá a technologicky i finančně náročná akce by měla zajistit dostatečnou napájecí elektrickou kapacitu pro rozšiřování programové nabídky i do budoucna a také dostatečně dimenzovaný záložní zdroj pro případ výpadku hlavního elektrického napájecího zdroje.
 
Informace o těchto plánovaných výlukách, haváriích, změnách, přesunech a dalších důležitých záležitostech jsou vždy uvedeny na Internetu v našem Infoservisu zde: http://info.elsat.cz/  a též v našem Diskuzním fóru Elsat.
tisk
Výpadek Internetového připojení
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Trvání od: 27. ledna 2012 02:00
Trvání do: 27. ledna 2012 04:00

Vážení zákazníci,

27.1.2012 dojde v době od 2:00 do 4:00h k výpadku Internetového připojení, důvodem je nasazení a konfigurace nového záložního zdroje.

V uvedené době bude docházet k různě dlouhým výpadkům internetového připojení.

Omlouváme se za případné potíže a děkujeme za pochopení.

tisk
Výluka signálu kabelové televize
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Trvání od: 27. ledna 2012 02:00
Trvání do: 27. ledna 2012 06:00

Vážení účastníci,

upozorňujeme vás, že v noci z úterý na středu 25. 1. a znovu v noci ze čtvrtka na pátek 26. 1. v čase mezi 02.00 - 06.00 hodin budou naši technici provádět nasazení nového záložního zdroje pro napájení hlavní stanice kabelového rozvodu v Č. Budějovicích. V důsledku toho dojde k jednomu nebo několika úplným výpadkům signálu kabelové televize a rozhlasových programů v analogové i digitální nabídce v Č. Budějovicích. Zároveň dojde v tomto čase i k výpadku některých programů v analogové i digitální nabídce v ostatních městech, kam jsou tyto programy dopravovány dálkově z hlavní stanice v Č. Budějovicích.

Omlouváme se za případné potíže s touto výlukou spojené.

tisk
Výpadek Internetového připojení - České Budějovice
Lokalita: České Budějovice
Datum: 26. ledna 2012 09:39

Vážení zákazníci,

omlouváme se za včerejší výpadek Internetového připojení v Č. Budějovicích.

Výpadek nastal po 20h a dnes před 8h byl odstraněn, šlo o technický problém na hlavním routru.

 

tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.