Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Výpadek Internetového připojení - Č. Krumlov
Lokalita: Český Krumlov
Trvání od: 20. března 2012 09:00
Trvání do: 20. března 2012 11:00
Vážení zákazníci,

zítra, 20. března 2012 dojde mezi devátou a jedenáctou hodinou v Č. Krumlově k výpadkům připojení k Internetu. Důvodem je výměna části technologie na hlavní stanici.

Za případné potíže se omlouváme.

tisk
SPORT 5 PŘINESE INDYCAR ŽIVĚ
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 16. března 2012 08:00
SPORT 5 PŘINESE INDYCAR ŽIVĚ
 
SPORT 5, první český a slovenský kabelový a satelitní televizní kanál s programem zaměřeným výhradně na motorismus, připravil na letošní sezonu pro fanoušky motoristického sportu další lahůdku. Přímé přenosy IZOD IndyCar Series 2012.
 
Diváci SPORT 5 si tak od března do září vychutnají 16 přímých přenosů ze závodů jedné z nejprestižnějších formulových sérií na světě, a to jak na klasických závodních tratích a městských okruzích, tak na oválech. Velkým lákadlem bude i účast Rubense Barrichella, který na konci loňského roku opustil svět formule 1 a zamířil na severoamerické tratě.
 
"Těší nás, že i v letošní sezoně můžeme motoristickým fanouškům v Čechách a na Slovensku na programu SPORT 5 nabídnout několik novinek. První z nich jsou přímé přenosy z IZOD IndyCar Series, která startuje už příští víkend," říká programový ředitel SPORT 5 a. s. Daniel Křeček. "Jsem přesvědčen, že příznivce amerických závodů potěší i to, že závody bude komentovat osvědčená a zkušená dvojice Petr Minařík, David Hanáček."
 
První závod IZOD IndyCar Series se jede v neděli 25. března ve floridském St. Petersburgu. Přímý přenos začíná na SPORT 5 v 18:45 hod.
 
Kalendář závodů IZOD IndyCar Series 2012
25. března
Honda Grand Prix of St. Petersburg
městský okruh
1. dubna
Honda Indy Grand Prix of Alabama
okruh
15. dubna
Toyota Grand Prix of Long Beach
městský okruh
29. dubna
São Paulo Indy 300
městský okruh
27. května
96th Indianapolis 500
oval
3. června
Chevrolet Detroit Belle Isle Grand Prix
městský okruh
9. června
Firestone 550
oval
16. června
Milwaukee IndyFest
oval
23. června
Iowa Corn Indy 250
oval
8. července
Honda Indy Toronto
městský okruh
22. července
Edmonton Indy
okruh
5. srpna
Honda Indy 200 at Mid-Ohio
okruh
18. srpna
Streets of Qingdao
městský okruh
26. srpna
Indy Grand Prix of Sonoma
okruh
2. září
Baltimore Grand Prix
městský okruh
15. září
Auto Club Speedway
oval
tisk
Informace pro účastníky – technické problémy s příjmem Prima Family HD
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 15. března 2012 12:00

Informace pro účastníky – technické problémy s příjmem Prima Family HD
Převzato z Internetu – vzhledem k tomu, že tento satelitní transpondér slouží i jako distribuční zdroj signálu pro Primu HD v kabelových rozvodech Elsat, týká se tato zpráva pochopitelně i našich zákazníků.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

CS Link a Skylink řeší problém s Prima Family HD
vydáno: 15.03.2012, 10:37 DNES! | autor: Martin Vyleťal

V poslední době si řada diváků satelitních služeb CS Link a Skylink stěžuje na technické problémy ve vysílání programu Prima Family HD. Technické potíže se objevily po přesunu programu na novou frekvenci.

"Včera večer jsme měli na to téma jednání a vypadá to, že známe zdroj problémů," uvedl na dotaz webu parabola.cz Jaromír Glisník, bývalý šéf TradeTec, který se dnes stará o integraci firem CS Link a Skylink do skupiny M77 Group. "Je na optické trase k barrandovskému uplinku," dodává.
"Pracujeme na řešení, bohužel se nejedná o jednoduchou závadu," doplňuje Jaromír Glisník.

Barrandovský uplink na kmitočtu 11,797 GHz provozuje slovenská společnost Towercom. Distribuci Prima Family HD na původním kmitočtu 11,876 GHz si zajišťovala sama M77 Group přes vlastní firmu Media Vision.

tisk
Česká televize nahradila ČT HD programem ČT1 HD
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 14. března 2012 08:00
Česká televize nahradila ČT HD programem ČT1 HD
(převzato z Internetu)

Česká televize (ČT) ukončila o půlnoci na 1. 3. 2012 přepínání na kanálu ČT HD a na její pozici se nově vysílá kanál ČT1 HD. Původně ČT HD přepínala mezi kanály ČT1, ČT2 a ČT4 podle toho, který kanál měl k dispozici HD obsah. Nyní na pozici HD kanálu ČT vidí diváci stále Jedničku.

ČT se rozhodla upravit vysílání HD distribuce na základě ohlasu diváků, kteří kritizovali zejména nešťastné přepínání mezi programy ČT během vysílaného pořadu.

Veřejnoprávní televize má v úmyslu spustit další kanál v HD kvalitě. Měl by jim být ČT HD, který vznikne kombinací obsahu stanic ČT2 a ČT4 podle toho, která stanice má k dispozici nativní obsah v HD.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
ČT HD od 1. 3. 2012 přestává přepínat mezi programovými okruhy ČT1, ČT2 a ČT4. Natrvalo bude vysílat Jedničku ve vysokém rozlišení. Informovala dnes o tom Česká televize.

Česká televize vychází vstříc divákům, kteří preferují vysoké rozlišení obrazu. Na základě jejich ohlasů se od začátku března upraví systém ČT HD, distribuční cesty pro vysílání České televize v HD kvalitě.

Aktuálně je ČT HD společnou platformou pro vysílání Jedničky, Dvojky a sportovní Čtyřky ve vysokém rozlišení, přičemž mezi zmíněnými programovými okruhy přepíná podle toho, který z nich zrovna nabízí pořad v nativním vysokém rozlišení. O půlnoci z 29. 2. 2012 na 1. 3. 2012 nastane změna a ČT HD bude natrvalo vyhrazené Jedničce.

Úprava znamená pro diváky především zpřehlednění. Z ČT HD se tak prakticky stane ČT1 HD. Pokud lidé tento kanál naladí na svých přijímačích, mohou si jej bez obav uložit na předvolbu, na níž očekávají příjem Jedničky České televize. Od začátku března pak pod daným číslem předvolby najdou ČT1 neustále, trvale ve vysokém rozlišení.
tisk
Výpadky programů - informace pro účastníky
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 13. března 2012 17:50
Informace pro účastníky
 
V současné době se vyskytl technický problém v digitální DVB-C nabídce s programem Prima HD, v menší míře s Novou HD a Novou sport HD, případně s některými dalšími programy, především v HD rozlišení. Jedná se o občasné mžikové výpadky obrazu nebo i zvuku nebo o krátkodobý rozpad obrazu nebo části obrazu.
O problému víme a velmi intenzivně ho řešíme. Bohužel se jedná o natolik technologicky složitý proces, na cestě digitálního signálu od zdroje až k zákazníkovi, že je velmi obtížné příčinu potíží odhalit, jelikož možností, kde může vznikat, je mnoho a je nesnadné je všechny nasimulovat a ověřit. Navíc různá koncová zařízení (televize a STB) reagují na tento problém různě, na některých se neprojevuje v podstatě vůbec, na jiných velmi intenzivně.
Zatím jsme bohužel nebyli příliš úspěšní, navíc se zdá, že v kabelovém rozvodu Písek se na výše zmíněný problém nakumulovala ještě další, paralelní závada, která se projevuje i na digitálních programech, zpracovávaných zcela jiným způsobem a jinde než výše zmíněné programy.
Prosím proto o trpělivost, než se problém podaří uspokojivě vyřešit, odhalit příčinu a výpadky eliminovat.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.