Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Výluka signálu kabelové televize a Internetu v Č. Budějovicích
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - kab. rozvod Č. Budějovice
Trvání od: 7. června 2011 12:00
Trvání do: 7. června 2011 15:00

Výluka signálu kabelové televize a Internetu v Č. Budějovicích

Oznamujeme našim účastníkům v Českých Budějovicích, že v úterý 7. 6. 2011 v době od 12.00 do 15.00 hodin dojde k výluce (výpadku) signálu kabelové televize (digitální i analogové nabídky) a Internetu v celém kabelovém rozvodu Elsat ČB. Důvodem této výluky je odstávka, revize a oprava trafostanice č. 651, z níž je elektřinou napájena i hlavní stanice kabelového rozvodu Elsat v ČB. Signál KT a Internetu bude opět spuštěn ihned po ukončení odstávky a obnovení dodávky elektrické energie firmou E.ON.

Tato výluka v Č. Budějovicích bude mít za následek i výpadek některých televizních programů v ostatních městech (Písek, Vimperk, Týn, Č. Krumlov), které jsou do těchto měst přenášeny dálkově po optické trase z hlavní stanice v Č. Budějovicích.
Konkrétně se jedná o kódované programy z Rozšířené nabídky a Pay TV nabídky a též několik nekódovaných volně šířených programů v digitální i analogové nabídce (Jim Jam, CS film atp.).

Za případné nepříjemnosti s tímto výpadkem spojené se našim zákazníkům omlouváme, bohužel výluku elektřiny nemůžeme nijak ovlivnit.

tisk
Výpadek Internetového připojení - Vimperk
Lokalita: Vimperk
Trvání od: 7. června 2011 00:00
Trvání do: 7. června 2011 06:00
Vážení zákazníci,
s omluvou Vám oznamuji, že v úterý 7.6.2011 dojde k výpadku námi poskytovaného internetového připojení ve Vimperku.
bližší údaje :
úterý 7.6.20111
v době : 00:00 - 06:00
délka výpadku : max. 2 x 1 hod.
počet výpadků : 2
důvod : přepojení páteřní trasy ČDT Strakonice-Volyně-Vimperk
Děkuji za pochopení.
tisk
Finále Stanleyova poháru na Nova Sport
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 2. června 2011 08:00
NHL dospěla ke svému finále. Po devíti měsících bojů si vysloužily právo ucházet se o Stanleyův pohár týmy Boston Bruins a Vancouver Canucks. O vyrytí jména na podstavci nejslavnější hokejové trofeje usilují i Češi David Krejčí a Tomáš Kaberle a Slovák Zdeno Chára.

Hokejová sezóna 2010/2011 má poslední nezodpovězenou otázku: Který z týmů NHL vyhraje Stanleyův pohár? Do finále, které na stanici Nova Sport začíná v noci ze středy na čtvrtek, postoupili Boston Bruins a Vancouver Canucks.

Hráči Bostonu ze sebe dokázali smýt hanbu, když se loni na jaře stali teprve čtvrtým týmem historie, jenž prohrál sérii play off, ve které vedl už 3:0 na zápasy. Letos zvládli všechny soupeře, kteří se jim ve Východní konferenci postavili do cesty. V prvním kole vyřadili Montreal, ve druhém zdolali Philadelphii a nakonec úspěšně přešli i přes Tampu Bay. Série s Montrealem a Tampou Bay si přitom vyžádaly napínavý sedmý zápas.

Vancouver vyhrál s přehledem základní část, a vstupoval proto do play off jako největší favorit. Přesto hned v prvním kole zažil málem podobný šok, jako před rokem Boston. V sérii s Chicagem pustil vedení 3:0 na zápasy a dovolil soupeři vyrovnat na 3:3. Až v šesté minutě prodloužení si fanoušci kanadského týmu mohli oddechnout – vítěznou branku 7. klání vstřelil Alex Burrows. Pak už Vancouver nezaváhal. Nashville porazil 4:2 na zápasy, San José ve finále Západní konference dokonce 4:1.

Boston naposledy vyhrál Pohár v roce 1972, čekání slavného člena původní šestky trvá tedy už dlouhých 39 let. Vancouver od svého vstupu do NHL v roce 1970 nevyhrál nikdy. Ve finále Stanley Cupu se představí řada špičkových hráčů. Brankáři Roberto Luongo (Vancouver) i Tim Thomas (Boston) jsou letos oba nominováni na Vezinovu trofej. Daniel Sedin (Vancouver) letos se 104 body vyhrál kanadské bodování základní části a je největším kandidátem na zisk Hartovy trofeje. Jeho dvojče Henrik vede bodování play off (21 bodů). Hlavním strážcem bratrů bude obrovitý kapitán Bruins Zdeno Chára. Fantastické play off zažívá český centr David Krejčí (Boston). S 10 góly je nejlepším střelcem vyřazovací části, zároveň vede v pořadí vítězných gólů (4). V obraně Bruins též působí Tomáš Kaberle, kterého si tým vytipoval jako posilu před přestupní uzávěrkou.

Nova Sport vysílá všechny zápasy finálové série v přímých přenosech, to vždy od dvou hodin ráno. První utkání se hraje v noci ze středy na čtvrtek. Zprávy ze série, doplněné o exkluzivní rozhovory, bude denně nabízet též hokejové zpravodajství NHL news.
tisk
Stanice Public TV zkrachovala a ukončila svoji činnost
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 1. června 2011 08:00
Public TV zkrachovala a ukončila a svoji činnost

Česká privátní stanice Public TV ukončila o půlnoci na 1. 6. 2011 svoji satelitní distribuci na družici Astra 3B na orbitální pozici 23,5 st. východně a také ve všech ostatních platformách. Zároveň skončila historie jedné české televize.
Public TV odstartovala v roce 2007 jako FTA program šířený na satelitu a později také v rámci DVB-T a v nabídce kabelových operátorů. Šíření v DVB-T bylo ukončeno v dubnu letošního roku. Provozovatel pak oznámil, že hodlá v září představit Public TV s novým obsahem a jménem.
Poslední květnový den provozovatel Public TV se rozhodl zakončit vysílání ve všech platformách, včetně satelitu.
Public TV se v poslední době zaměřovala na lifestylové pořady, magazíny, diskusní pořady, hudební a interaktivní obsah.

V kabelových rozvodech Elsat byla stanice Public TV po jejím odchodu z DVB-T šířena už jen v analogové nabídce, do níž byla nabírána ze satelitu. Po ukončení satelitní distribuce končí stanice Public TV i v analogové nabídce. Na příslušných tv kanálech zůstane nyní volno, během několika dnů zde bude spuštěna dočasná náhrada a o definitivním využití uvolněných kanálů bude teprve rozhodnuto.
tisk
Červnové filmové lahůdky na Cinemaxu
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 31. května 2011 08:00
Čtyři netradiční westerny - Hodný, zlý a ošklivý, Hlavou dolů, Hlava Alfreda Garcii a Missourské rokle jež kanál Cinemax uvádí během červnových pondělků, svědčí o pozoruhodné renesanci jednoho z nejtradičnějších filmových žánrů. Dále si nenechte ujít americko-britské drama Andělin popel, černou komedii Horší než smrt, akční thriller Rallye smrti, izraelsko-německé drama Ajami a americké snímky Kopačky a Já a Orson Welles.


Zvláštní tipy

Čtyři netradiční westerny, jež kanál Cinemax uvádí během červnových pondělků, svědčí o pozoruhodné renesanci jednoho z nejtradičnějších filmových žánrů. Dva z nich natočil italský klasik Sergio Leone (1929 - 1989), v jehož příbězích o střetu dobra a zla se kdysi proslavil Clint Eastwood. Režisér Sam Peckinpah (1925 - 1984) ve většině svých děl (včetně proslulé Divoké bandy) zobrazil novodobý svět jako arénu krutostí a deziluzí, kde neexistují kladní hrdinové. A westernová schémata vynalézavě pootočil i jiný slavný americký filmař Arthur Penn (1922 - 2010), autor legendární gangsterky Bonnie a Clyde.

Hodný, zlý a ošklivý
Děj legendárního spaghetti-westernu režiséra Sergia Leoneho, jenž uzavřel takzvanou dolarovou trilogii, se točí kolem hledání zlatého pokladu. Jeho úkryt se snaží vypátrat tři pistolníci, každý z nich však zná pouze část informaci o tom, kde je uschován. Hodný Joe alias Blondie (Clint Eastwood), zlý zabiják zvaný Krásnoočko (Lee Van Cleef) a ošklivý mexický bandita (Eli Wallach) proto navzdory vzájemné nevraživosti musejí spolupracovat. Jejich putování rozvrácenou zemí skončí na venkovském hřbitově...
Premiéra: pondělí, 6. června ve 22:00 hod.

Hlavou dolů
Bývalý rolník Juan Miranda (Rod Steiger) se živí přepadáváním dostavníků a okrádáním náhodných pocestných. Během mexické revoluce potká muže, kterého chce získat pro uskutečnění svého dlouholetého snu. Jeho kumpánem pro plánované vyloupení banky se stane samorostlý irský terorista John H. Mallory (James Coburn), který umí výborně jezdit na motocyklu a skvěle zacházet s dynamitem. Nekonvenční western, známý rovněž pod titulem Kapsy plné dynamitu, natočil Sergio Leone v roce 1971.
Premiéra: pondělí, 13. června ve 22:00 hod.

Hlava Alfreda Garcii
Drsný western v moderních kulisách, v němž režisér Sam Peckinpah rozehrál esenciální motivy své tvorby. Mexický latifundista chce získat hlavu muže, jenž přivedl do jiného stavu jeho dceru. Úkolu, za jehož splnění má vyinkasovat deset tisíc dolarů, se ujme outsider Benny (Warren Oates). Jeho pouť za drahocenným skalpem, rámovaná spoustou mrtvol, je prosáklá vedrem, tequilou i závěrečnou deziluzí... Líčení hrdinovy halucinogenní anabáze přerůstá v úvahu o kořenech násilí a smyslu lidského pachtění.
Premiéra: pondělí, 20. června ve 22:00 hod.

Missourské rokle
Další nekonvenční western, známý rovněž pod názvem Zastavení na Missouri, natočil v roce 1976 režisér Arthur Penn. Odehrává se v osmdesátých letech předminulého století v Montaně. Bohatý rančer si najme lovce lidí Claytona (Marlon Brando), aby zastavil řádění frajerského zloděje dobytka (Jack Nicholson). Z najatého ochránce spravedlnosti se ale vyklube sadistický raubíř, jenž si s obětí svého záměrně protahovaného lovu pohrává jako kočka s myší. Drama o konfliktu různorodých povah rámuje netradičně nasnímaná krajina.
Premiéra: pondělí, 27. června ve 22:00 hod.


Nenechte si ujít

Andělin popel
Americko-britské drama, inspirované autobiografickou knihou Franka McCourta, se odehrává ve třicátých a čtyřicátých letech minulého století. S originálním humorem i smyslem pro magii všednodennosti líčí drsné osudy irské rodiny, které v americké emigraci zemře vytoužená dcerka. Anděla (Emily Watsonová) se svým nezaměstnaným manželem (Robert Carlyle) a se čtyřmi dětmi se vrátí z New Yorku do rodné země. Jejich strastiplná anabáze, poznamenaná otcovým alkoholismem, pokračuje v chudém irském městě Limerick… Režii měl Alan Parker.
Premiéra: pátek, 3. června ve 20:00 hod.

Horší než smrt
Americká černá komedie nahlíží do života jedné typické rodiny, která se sejde v rámci tragické události. Pohřeb milovaného otce a snaha o důstojné uctění jeho památky se brzy zvrtne v bizarní cirkus. V něm dojde na záměny těl, bezskrupulózní vydírání i na mrtvoly, které nechtějí zůstat v rakvi. Do všeobecného blázince navíc zasahují dávné křivdy a nevyřešené konflikty... Remake britského snímku z roku 2007 režíroval Neil LaBute, v hvězdném obsazení nechybějí Danny Glover, Martin Lawrence, či Chris Rock.
Premiéra: sobota, 4. června ve 20:00 hod.

Rallye smrti
Hlavní postavou akčního thrilleru režiséra Paula W.S. Andersona je bývalý automobilový závodník Jensen Ames (Jason Statham), který byl nespravedlivě odsouzen za vraždu své manželky a skončil v drsném vězení. V něm se jako novodobý gladiátor musí účastnit vražedné ralley, jejíž přenosy na internetu vzbuzují obrovský divácký zájem. Klání organizuje sadistická ředitelka kriminálu, jež touží po stále větších ziscích. Jensen přistoupí na její podmínky, má však svůj vlastní plán, jak dosáhnout svobody...
Premiéra: sobota, 11. června ve 20:00 hod.

Já a Orson Welles
Píše se rok 1937 a nanicovatý středoškolák Richard (Zac Efron) při bezcílné procházce New Yorkem narazí na divadlo Mercury, které má být otevřeno za několik dnů. Jeho zakladatel a majitel Orson Welles mladíkovi nabídne roli ve hře Julius Caesar. Richard se během jediného týdne stane hvězdou Broadwaye, zamiluje se do starší ženy a objeví i temné stránky polosvěta šminek a kostýmů. Úsměvný průhled do dobového velkoměsta, zákulisí divadla i osudů legendárního autora natočil režisér Richard Linklater.
Premiéra: sobota, 18. června ve 20:00 hod.

Ajami
Dějištěm izraelsko-německého dramatu, nominovaného na Oscara za nejlepší neanglicky mluvený film, je místo, kde se střetávají odlišné kultury židů, muslimů a křesťanů. Mozaika čtyř příběhů líčí konflikty zdejších obyvatel i jejich touhu po normálním životě. Třináctiletý Nasri se svým starším bratrem Omarem čelí strachu z pomsty od jednoho z místních klanů. Šestnáctiletý Palestinec se snaží nelegálně vydělat peníze na operaci své matky. Binj sní o krásné budoucnosti po boku své přítelkyně, zatímco policista Dando je posedlý hledáním nezvěstného bratra...
Premiéra: neděle, 19. června ve 20:00 hod.

Kopačky
Petera (Jason Segel) opustí jeho milá Sarah (Kristen Bellová) kvůli rockové hvězdě. Kamarád zhrzenému muzikantovi poradí, aby změnil prostředí a na nešťastnou lásku se pokusil zapomenout. Zklamaný hudebník se proto vydá léčit své srdce na Havajské ostrovy. Na stejné idylické místo se však vypraví i rozmarná televizní hvězda se svým novým objevem. Nastává kolotoč bizarních zmatků... Americkou romantickou veselohru na téma zrazených a znovunalezených citů natočil režisér Nicholas Stoller.
Premiéra: sobota, 25. června ve 20:00 hod.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.