Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Výluka vysílače Vimperk - Mařský vrch
Lokalita: Vimperk, Písek - kab. rozvod Vimperk
Trvání od: 16. září 2020 06:00
Trvání do: 16. září 2020 15:00
Výluka vysílače Vimperk - Mařský vrch

Televizní vysílač Vimperk - Mařský vrch prochází ve středu 16. 9.
technickou údržbou. Až do 15ti hodin z něj dnes nevysílá žádný DVB-T2 multiplex, tedy ani síť České televize, ani komerční programy.
Jako obvykle je výluka spojena s údržbou vysílacích systémů, energetiky a technologií.

Tím pádem dnes v kabelovém rozvodu Vimperk v čase 06.00 - 15.00 hodin nefungují televizní programy ve formátu DVB-T2 z multiplexů M21, M22 a M23, které z tohoto vysílače ve Vimperku nabíráme.
.
Dnešní výluka vysílače Vimperk se zároveň také částečně týká i kabelového rozvodu Písek, protože některé DVB-T2 multiplexy jsou v Písku nabírány také z vysílače Vimperk. Programy z těchto multiplexů proto dnes v Písku budou mít v čase 06.00 až 15.00 hodin výpadek.

POZOR! Výluka se týká pouze programů šířených v kabelových rozvodech  v pozemním formátu DVB-T2! Ostatní vysílací formáty DVB-C a DVB-T nejsou výlukou nijak dotčeny a programy v nich půjdou bez omezení.
tisk
Redukce analogové nabídky - update 1
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 11. září 2020 16:00
Redukce analogové nabídky - update 1

Jak bylo již dříve oznámeno, tento týden v úterý 8. 9. byla provedena redukce nejstarší analogové televizní nabídky o šest avizovaných programů a šest tv kanálů v kabelovém rozvodu Písek.

Příští týden v úterý 15. 9. bude redukce pokračovat v kabelovém rozvodu České Budějovice a další města budou následovat postupně, počínaje Vimperkem.
tisk
Výpadek internetového připojení a kabelové televize
Lokalita: Vimperk
Trvání od: 10. září 2020 09:30
Trvání do: 10. září 2020 12:00
Vážení zákazníci, zítra 10.9.2020 bude ve Vimperku probíhat přepojování optických tras. Z toho důvodu nepůjde v době od 9:30 do 12:00 internet a kabelová televize v ulicích Mírová, Luční, K rokli, Palackého, Klostermannova, Smetanova. Délka výpadku bude přibližně 1 hodina.
tisk
Výpadek internetového připojení a kabelové televize
Lokalita: České Budějovice
Trvání od: 9. září 2020 09:00
Trvání do: 9. září 2020 11:00
Vážení zákazníci, ve středu 9.9.2020 bude probíhat přepojování optických tras. Z tohoto důvodu v době od 9h do 11h dojde k několika výpadkům kabelové televize a internetu. Délka výpadků by neměla přesáhnout 20 minut. Omlouváme se za potíže s tím spojené.
tisk
Redukce analogové nabídky 2020
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 7. září 2020 13:00
Redukce analogové nabídky

Upozorňujeme naše účastníky, že během měsíce září 2020 dojde po třech letech k další částečné redukci naší nejstarší, klasické analogové nabídky.
Naše společnost trvale pracuje na zkvalitňování poskytovaných služeb, průběžně provádíme modernizaci našich zařízení tak, aby přenosové sítě vyhovovaly svou rychlostí a propustností potřebám nových technologií a služeb, jež postupně zavádíme.
Intenzivně pracujeme na rozšiřování a zkvalitnění naší kabelové digitální nabídky, především ve smyslu zařazování nových programů v HD rozlišení, a také na zrychlení a zlepšení připojení k Internetu přes kabelovou televizi..

Tyto záležitosti však vyžadují další prostor ve frekvenčním přenosovém pásmu, který z velké části stále zabírá původní analogová televizní nabídka. Vážíme si všech našich zákazníků, proto jako jedni z mála stále zachováváme i bohatou původní analogovou televizní nabídku pro ty účastníky, kteří i nadále používají starší televizory a další zařízení bez možnosti moderního digitálního příjmu. Nicméně analogová nabídka je již historickou záležitostí, pozemní analogové vysílání bylo ukončeno již v roce 2011. Proto ponechávat analogovou nabídku stále v této šíři již dále není možné a analog musí zčásti uvolnit místo novým digitálním službám. Analogová nabídka však i po svém zeštíhlení zůstane dostatečně bohatá a stále pohodlně obslouží zbylé starší televizory v domácnostech našich účastníků.

V průběhu měsíce září proto dojde z výše zmíněných důvodů k částečné redukci analogové nabídky. Konkrétně se bude jednat o vypnutí šesti televizních programů a šesti tv kanálů (frekvencí) – pěti v pásmu VHF a jednoho v pásmu UHF. Uvolněná přenosová kapacita bude, jak bylo řečeno výše, využita pro rozšíření digitální kabelové nabídky a posílení a zrychlení připojení k Internetu.

Konkrétně budou vypnuty tv kanály E05, E06, E07, E08, E09 a K29. A zrušeny budou analogové televizní programy
Viasat Nature, Discovery, Spektrum, Animal Planet, AXN a Prima Cool. Tyto programy budou dále dostupné už pouze v digitální podobě.
Redukce analogové nabídky začne již tento týden v kabelovém rozvodu Písek. Protože se jedná o poměrně technicky a logisticky náročnou záležitost, budou práce probíhat postupně v jednotlivých městech po celý měsíc září. Zároveň s tím dojde z technických důvodů i k přesunu některých programů z vypínaných na nové televizní kanály (frekvence). Jinak řečeno - některé televizní programy, jež v analogové nabídce zatím zůstávají, mění svou pozici v programovém multiplexu (tv kanál/frekvence). Vzhledem k tomu doporučujeme našim účastníkům, kteří ještě sledují analogovou nabídku, provést nové naladění nebo doladění programů do požadovaných předvoleb na televizorech.

O dalších konkrétních změnách a úpravách v programových nabídkách budou naši účastníci průběžně informováni v našem Infoservisu Elsat.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.