Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Výpadek Internetového připojení - Č. Budějovice, Máj a Šumava
Lokalita: České Budějovice
Trvání od: 4. května 2011 08:00
Trvání do: 4. května 2011 14:00

Vážení zákazníci.

Zítra 4.5.2011 v době od 8h do 14h bude probíhat revize a případná výměna zesilovacích prvků v kabelovém rozvodu. Z tohoto důvodu bude docházet k výpadkům internetového připojení v ulicích Netolická, Lhenická, Prachatická, Talicha, Větrná a Opletala. Maximální délka výpadků bude 1 hodina.

Za potíže se omlouváme a děkujeme za pochopení.

tisk
Květnové filmové lahůdky na Cinemaxu
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 29. dubna 2011 12:00
Květnové filmové lahůdky na Cinemaxu

Nenechte si ujít retrospektivu režiséra Wong Kar-Waie, jehož starší snímky uvádí filmový satelitní a kabelový kanál Cinemax v květnu. Přesídlil do Hongkongu v pěti letech se svými rodiči. Začínal jako asistent produkce u televizních seriálů, od počátku osmdesátých let psal scénáře pro jiné autory, koncem téže dekády začal samostatně režírovat.
Dále na Cinemaxu uvidíme adaptaci muzikálu Mamma Mia!, rumunské drama Veksl, britskou romantickou komedii Bázlivé srdce, debut Stevena Spielberga Sugarlandský expres, britskou satiru Politické kruhy, anebo slovensko-české retro Nedodržený slib.Zvláštní tipy

Režisér Wong Kar-Wai (nar. 1958), jehož starší snímky uvádí kanál Cinemax v květnové retrospektivě, přesídlil do Hongkongu v pěti letech se svými rodiči. Začínal jako asistent produkce u televizních seriálů, od počátku osmdesátých let psal scénáře pro jiné autory, koncem téže dekády začal samostatně režírovat. Ve svých filmech zkoumá pocity osamělosti, míjení lidí v čase i v prostoru a jejich frustrace z nenaplněných citů.

Chunking Express
Jeden z autorových nejslavnějších raných filmů začíná v noci z 30. dubna na 1. května roku 1994. Policistu číslo 223 před měsícem opustila partnerka a zklamaný muž se rozhodne zamilovat do první ženy, kterou potká v baru, kde zapíjí svůj žal. Netuší však, že dotyčná příchozí je drogovou dealerkou... Jiného policistu číslo 663 rovněž opustí jeho dívka. Klíč od bytu mu nechá ve stánku s občerstvením, kde jí kupoval oblíbený salát... Skládanka o velkoměstských frustracích osciluje mezi různými žánry a pulsuje v hektickém tempu.
Premiéra: pondělí, 2. května ve 20:00 hod.

Padlí andělé
Hlavní postavou romantického thrilleru - vzniklého z nepoužitých motivů autorova předchozího filmu Chunking Express - je profesionální zabiják. Otrlý muž se chystá splnit na svou poslední zakázku, musí se však vyrovnat s náklonností vůči chladné šéfové. Uvědomuje si, že jeho pletky jsou nevhodné a nebezpečné. Pod temnou, surrealisticky vyhlížející noční oblohou velkoměsta se setká s tulačkou, jež pátrá po bývalém příteli. A právě tato žena zaujme vrahouna svými nekonvenčními způsoby...
Premiéra: pondělí, 9. května ve 20:00 hod.

Šťastni spolu
Komorní drama o homosexuálním páru, jež se z Hongkongu vypraví na dobrodružnou cestu do Argentiny. Během cesty zjistí, že v jejich vztahu je něco v nepořádku. Ani jeden však netuší, proč se jejich zdánlivě pevné pouto rozpadá... Autorův další průhled do nevyzpytatelných zákoutí lidské intimity překvapil svou otevřeností i originálním způsobem filmového vyprávění, jež záměrně ignorovalo zavedená pravidla. Mozaika o hledání štěstí získala Cenu za režii na MFF v Cannes.
Premiéra: pondělí, 16. května ve 20:00 hod.

Stvořeni pro lásku
Netradiční milostný příběh se odehrává počátkem šedesátých let. Paní Čan si pronajme pokoj v bytě paní Süen. Jejím sousedem se stane pan Čou, který získá pokoj ve vedlejším bytě. Oba jejich partneři jsou často mimo domov a dvojice se opatrně sbližuje. Téměř současně zjistí, že jejich protějšky je spolu podvádějí... Atmosféru filmu, odrážejícího atmosféru stísněného velkoměsta, dotvářejí zrcadla, deštivé počasí i jídla, znázorňující proměny ročních dob. V hudební složce hrají klíčovou roli španělské songy, jež nazpíval Nat King Cole.
Premiéra: pondělí, 23. května ve 20:00 hod.


Nenechte si ujít

Mamma Mia!
Adaptace muzikálu, který oživil hity světoznámé švédské skupiny ABBA, má jednoduchou zápletku. Na řecký ostrov se na pozvání dívky, jež má těsně před svatbou, vypraví trojice mužů. Matka nastávající nevěsty však netuší, který z nich je jejím skutečným otcem. Intimní pletky totiž kdysi měla se všemi třemi... Hudebně-taneční koktejl balancuje na pomezí kýče a jeho roztomilé karikatury. Hvězdnému obsazení filmu dominují Meryl Streep, Pierce Brosnan a Colin Firth. Jeden z nejefektnějších výstupů se odehrává během závěrečných titulků...
Premiéra: sobota, 7. května ve 20:00 hod.

Veksl
Hlavní postavou rumunského dramatu z roku 2008 je řadový dělník Emil, jenž se znenadání octne bez práce. Rozhodne se přesídlit do zahraničí, kde doufá získat odpovídající výdělky i lepší životní podmínky. K emigraci do vysněné Austrálie však potřebuje dost peněz a před plánovaným odjezdem proto prodá veškerý majetek. Narazí však na podvodníka a jeho plány se totálně zhroutí. Emil je ale odhodlaný získat ukradený majetek za každou cenu zpět... Průhled do posttotalitní beznaděje režíroval Nikolae Margineanu.
Premiéra: neděle, 8. května ve 20:00 hod.

Bázlivé srdce
Richard je posedlý světem dávných Vikingů, trpělivost jeho manželky však jednoho dne přeteče a svého muže vyhodí z domu. Pak se navíc začne scházet s učitelem jejich syna, což jejího zapuzeného partnera citově zlomí. Richard si však uvědomí, že ze svých fantazií musí vystřízlivět a naučit se otcovské zodpovědnosti. S pomocí svého přítele se rozhodne vybojovat si přízeň své rodiny zpět. K největší bitvě svého života však potřebuje srdce dávných válečníků... Režii britské romantické komedie měl Vito Rocco.
Premiéra: sobota, 14. května ve 20:00 hod.

Sugarlandský expres
Debut Stevena Spielberga z roku 1974 (jeho předchozí známý thriller Duel byl natočen pro televizi) inspirovala novinová stať o mladých rodičích, kteří se snažili vysvobodit svého potomka z dětského domova. Napínavá road-movie se prolíná s úvahou o konfliktu bezhlavě prosazované svobody a mechanicky uplatňovaného práva. Dobrodružství zoufalého manželského páru (v podání Goldie Hawn a Williama Athertona) přeroste v mediální humbuk a v grandiózní honičku přes celý Texas. Další klíčovou postavou je zajatý policista, který se svými únosci začne sympatizovat.
Premiéra: pátek, 20. května ve 20:00 hod.

Politické kruhy
Hlavní postavou britské satiry, v níž režisér Armando Ianucci karikuje absurdity ve vrcholných mocenských sférách, je britský ministr pro mezinárodní rozvoj. Simon Foster (Tom Hollander) nechtěně podpoří vojenskou akci a získá tím spoustu vlivných přátel ve Washingtonu. Pokud se mu podaří kontaktovat v americké metropoli správné lidi, možná dokáže hrozící konflikt zastavit. Možná však mezitím bude muset strávit noc s pohlednou stážistkou (Anna Chlumsky)...
Premiéra: sobota, 21. května ve 20:00 hod.

Nedodržený slib
Slovensko-české retro líčí absurdní osudy židovského mladíka, jenž díky štěstí i vlastní šikovnosti unikl zvěrstvům holocaustu. Talentovaný fotbalista si nacistické nebezpečí zprvu neuvědomuje a dobrovolně se vydá do pracovního tábora, kde mu jeho kamarád zařídil místo ve sportovním týmu. Přizpůsobivý mladík, jenž musí zapírat svůj původ, unikne transportům. Překoná zákeřnou nemoc v sanatoriu, najde azyl v klášteře a octne se i mezi partyzány... Příběh podle autobiografické knihy Martina Petráška natočil režisér Jiří Chlumský.
Premiéra: neděle, 29. května ve 20:00 hod.
tisk
Májové programové tipy HBO a HBO HD
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 28. dubna 2011 12:00

Májové programové tipy HBO a HBO HD

Na květen připravil placený satelitní a kabelový filmový kanál pro své abonenty pokračování animovaného filmu Toy Story 3: Příběh hraček, rodinný film režiséra Jana Svěráka Kuky se vrací, dobrodružnou fantasy Percy Jackson: Zloděj blesku, jízlivou komedii o pokroucených mezilidských vztazích a luxusní osamělosti režiséra Ivana Reitmana Lítám v tom a kriminální drama v režii Martina Scorseseho Prokletý ostrov.

Pro fanoušky populární Lady Gaga odvysílá HBO záznam únorového koncertu Lady Gaga Presents: The Monster Ball Tour at Madison Square Garden, a také uvidíme zajímavé dokumenty odhalující zákulisí potravinářského průmyslu Potraviny, a.s. a sexuální turismus mezi východoevropskými ženami Miláčku, miluji tě...Tip měsíce

Kuky se vrací
Starostlivá maminka kvůli obavám o zdraví svého syna vyhodí jeho oblíbenou hračku. Medvídek Kuky však začne žít vlastním životem a ze skládky unikne do tajuplného lesa. Seznámí s jeho strážcem - kapitánem von Hergotem - a s dalšími pitoreskními bytostmi, jež zosobňují lidské ctnosti a nectnosti. Jednou z nich je intrikán Anuška, který chce enklávu ovládnout s pomocí bezkrupulózních poskoků. Film, natočený neobvyklou technikou a zpestřený honičkami obskurních dopravních prostředků, vypráví o věčném střetu dobra se zlem.
Magické dobrodružství režiséra Jana Svěráka, inspirované tvorbou výtvarníka Františka Skály, kombinuje hrané pasáže s animovanými. Ústřední roli ztvárnil režisérův syn Ondřej, jeden z klíčových partů namluvil Zdeněk Svěrák. O výtvarnou stránku se postaral Jakub Dvorský, postavu bezdomovce, jenž se objeví v závěru příběhu, ztvárnil Oldřich Kaiser. Film získal Zvláštní cenu poroty na loňském MFF v Karlových Varech a tři České lvy: za střih (Alois Fišárek), zvuk (Pavel Rejholec, Juraj Mravec a Jakub Čech) a hudbu (Michal Novinski).
Dlouho jsem toužil udělat film, v němž bych se mohl věnovat drobným detailům - hmyzu, světu v listí, letícímu chmýří. Napadlo mne tedy zasadit příběh přímo do mikrosvěta, jeho protagonisty udělat dostatečně malé, aby kořeny od stromu byly dekorací, světlo v malinových listech dělalo atmosféru, chmýří bylo rekvizitou a veškerý hmyz přirozeným komparsem," uvedl Jan Svěrák. "Jestli je nějaký film pro malé i velké, pak tenhle určitě. I v jeho malém vysněném světě je velké Zlo a velké Dobro. Je tu láska k hračce, tomu kamarádovi, který dítěti zůstává věrný, když ho dospělí večer opustí a zavřou dveře jeho pokoje. Pro velké diváky je v něm namíchána nostalgie po dětství, se kterým se malý Ondra loučí, dodal Zdeněk Svěrák.
Premiéra: neděle, 8. května ve 20:00 hod.


Nedělní premiéry

Toy Story 3: Příběh hraček
V pokračování populárního animovaného dobrodružství, realizovaného ve společnosti Pixar, se Andy chystá na střední školu. Oblíbené hračky, k nimž patří Buzz Rakeťák a kovbojská dívka Jessie, připraví do pytle, který však jeho matka místo na půdu odnese k odpadkům. Hračkám se podaří uprchnout před popeláři a vzápětí se octnou ve Sluneční školce. Tam však zažívají dvojitý teror: od ulepených batolat i od místní hračkové mafie v čele s pokryteckým medvědem Mazlem. Zbědované hračky se rozhodnou uprchnout...
Podívaná pro celou rodinu, využívající prvků hraných filmů, se opírá o nápaditou výtvarnost a překvapivé zvraty. Režii měl Lee Unkrich, který v prvním snímku spolupracoval na střihu a ve druhém se spolu s Johnem Lasseterem podílel na režii.
Premiéra: neděle, 1. května ve 20:00 hod.

Percy Jackson: Zloděj blesku
Dobrodužná fantasy, kterou režíroval zkušený Chris Columbus, vznikla podle první části pětidílné knižní série z pera Ricka Riordana. Jejím titulním hrdinou je dospívající kluk, jehož otcem je bůh Poseidón a matkou pozemšťanka. Percy netuší, že má výjimečné schopnosti a že vlastnosti, kvůli nimž střídá školy pro problémové děti, jsou důkazem jeho božského původu. Měl by být v táboře pro polokrevné jedince, matka ho však chce mít u sebe. Bytosti z Olympu, ležícího nad slavným newyorským mrakodrapem Empire State Building, se však o hrdinu začnou zajímat jako o údajného zloděje Diova blesku. Percy musí blesk najít a odevzdat, jinak se vládce bohů Zeus lidstvu krutě pomstí...
Triková podívaná s hvězdným obsazením připomíná počítačovou hru.
Premiéra: neděle, 15. května ve 20:00 hod.

Lítám v tom
Hlavní postavou sarkastické morality, reagující na nedávnou globální finanční krizi, je expert na vyhazovy nepotřebných lidí z jejich zaměstnání. Navenek sympatický, v jádru však cynický Ryan Bingham (George Clooney) tráví spoustu času v letadlech a využívá veškerých výhod, jež aerolinky poskytují pravidelným klientům. Spokojenou existenci tohoto samolibého fešáka ovlivní flirt se sebevědomou Alex (Vera Farmiga), která je stejně bezskrupulózní jako on sám. Další klíčovou figurou hořce úsměvné alegorie je hrdinova mladá žačka Nat (Anna Kendrick). Jízlivou komedii o pokroucených mezilidských vztazích a luxusní osamělosti, režíroval Ivan Reitman.
Premiéra: neděle, 22. května ve 20:00 hod.

Prokletý ostrov
Americké kriminální drama, natočené v režii renomovaného Martina Scorseseho, se odehrává v padesátých letech minulého století. Federální maršál Teddy Daniels (Leonardo DiCaprio) a jeho nový parťák (Mark Ruffalo) přijedou na odlehlý Shutter Island (odtud originální titul filmu), kde leží nápravné zařízené pro psychicky narušené zločince. Jejich pátrání po okolnostech záhadného zmizení jedné z pacientek naráží na odmítavost vedení i personálu. Zatímco zmizelá žena se znovu objeví, Teddy objevuje stopy obludného spiknutí, jež údajně souvisí se zločinnými vládními experimenty. Děj zlověstného mystéria se však v závěru překvapivě zvrtne...
Rafinovaně vystavěný psychothriller reaguje na traumata z druhé světové války i na paranoidní dobu mccarthyovského honu na čarodějnice.
Premiéra: neděle, 29. května ve 20:00 hod.


Zvláštní tipy

Lady Gaga Presents: The Monster Ball Tour at Madison Square Garden
Záznam jedinečných koncertů, na nichž populární Lady Gaga vystoupila 21. a 22. února v newyorské Madison Square Garden v rámci svého turné Monster Ball. Velkolepá show, během níž zpěvačku doprovázela desetičlenná kapela a tucet tanečníků, vznikla v režii Laurianny Gibson. Ta je autorkou většiny známých zpěvaččiných videoklipů, včetně songů Poker Face, Paparazzi, Telefon, Alejandro, či Bad Romance.
Lady Gaga je pětinásobnou laureátkou Cen Grammy a své debutové album The Fame natočila v roce 2008. Její následující album The Fame Monster obsahovalo úspěšné hity jako Bad Romance a Telephone. Obě alba byla komerčně velmi úspěšná: dohromady se jich prodalo více než 15 miliónů. Lady Gaga momentálně chystá třetí album Born This Way, který by mělo vyjít v květnu. Kromě pěti Cen Grammy má zpěvačka na svém kontě bohatou sbírku dalších hudebních ocenění, včetně jedenácti MTV Music Video Awards.
Premiéra: neděle, 8. května v 17:55 hod.

Potraviny, a.s.
Kolik znalostí máme o potravinách, které nakupujeme v supermarketech a následně podáváme svým rodinám? Režisér Robert Kenner ve svém pozoruhodném dokumentu odhaluje zákulisí potravinářského průmyslu. Zjišťuje, že je ovládán několika nadnárodními společnostmi, které často upřednostňují vyšší zisk před zdravím spotřebitelů. Máme obří kuřecí prsa, perfektní vepřovou kotletu a dokonce rajčata, která se údajně nekazí! Zároveň se ale u nás zabydlely bakterie, jež způsobují zákeřné choroby. A stále víc lidí trpí obezitou a cukrovkou.
Premiéra: čtvrtek, 12. května ve 22:05 hod.

Miláčku, miluji tě
Sexuální turismus se mezi východoevropskými ženami rychle šíří. Mnohé z nich vzhledem ke své finanční nezávislosti tráví dovolenou v Egyptě, kde mohou naplnit své citové představy i sexuální touhy. Dokument z originální produkce HBO (v režii Anny Blaszczykové) líčí osudy tří polských žen, jež se bláznivě zamilují a uskuteční sňatek s pohlednými Egypťany. Svědkem jejich osudů jsou muži z jejich původní i nové země. Ústřední aktérkou je Helena, nejstarší ze sledované trojice, zklamaná svým manželstvím i postojem polské společnosti vůči ženám.
Premiéra: čtvrtek, 26. května ve 22:00 hod.


Nenechte si ujít

Soukromé životy Pippy Lee
Pippa Lee (Robin Wright Penn) vede na první pohled šťastný život. Je oddanou manželkou o třicet let staršího vydavatele (Alan Arkin), s nímž má dvě odrostlé děti. Každý obdivuje její vyrovnanost a svěřuje se jí s vlastními problémy. Postarší pár se však odstěhuje z manhattanského bytu do Connecticutu a hrdinčin život začne upadat do stereotypů. Manžel, trpící zdravotními problémy, se jí vzdaluje stále víc. Nový impuls znamená až její setkání s čerstvě rozvedeným Chrisem (Keanu Reeves)...
Americké romantické drama režírovala Rebecca Miller.
Premiéra: sobota, 7. května ve 20:00 hod.

Nic než pravda
Hrdinkou amerického dramatu je mladá washingtonská reportérka Rachel Armstrong (Kate Beckinsale), jež ve svém článku odhalí identitu tajné agentky (Vera Farmiga) a upozorní na pochybné praktiky americké administrativy. Zatímco dekonspirovaná Erica musí bojovat o vlastní pověst, Rachel se snaží ochránit svého informátora. Proti ní však stojí silný soupeř v podobě americké vlády. S podporou svého manžela a šéfredaktorky listu Rachel odmítne prozradit svůj zdroj a octne se kvůli tomu ve vězení… Režii měl Rod Lurie.
Premiéra: pátek, 13. května ve 20:00 hod.

Rande v Římě
V americké romantické komedii režiséra Marka Stevena Johnsona vyrazí zklamaná mladá Newyorčanka (Kristen Bell) na výlet do Říma, kde se chystá navštívit svou čerstvě provdanou sestru. Při procházce starobylou metropolí ukradne z fontány zamilovaných několik mincí. A najednou se kolem ní začnou objevovat nejrůznější nápadníci: uzenářský magnát (Danny Devito), pouliční kouzelník (Jon Heder), pohledný malíř (Will Arnett) i sebestředný model (Dax Shepard). Beth se setkává také s tajuplným novinářem (Josh Duhamel)...
Premiéra: sobota, 14. května ve 20:00 hod.

Dívka, která si hrála s ohněm
Novinář spolupracující s časopisem Milénium a jeho partnerka jsou zavražděni krátce před publikováním materiálu o dětské prostituci. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Lisbeth Salander, která se po roce v cizině vrátila zpět do Švédska. Brzy se najde mrtvý také dívčin poručník. Policie zahájí po Lisbeth celostátní pátrání, podporované skandální mediální kampaní. Novinář Mikael Blomkvist (Michael Nyqvist) je ale přesvědčen o její nevině...
Adaptace druhé části slavné knižní trilogie Stiega Larssona vznikla v režii Daniela Alfredsona.
Premiéra: pátek, 20. května ve 21:55 hod.

Hačikó - příběh psa
Americký remake japonského snímku z roku 1987, údajně inspirovaného skutečným příběhem, natočil režisér Lasse Hallström, který má na svém kontě například filmy Pravidla moštárny a Čokoláda. Pes jménem Hačikó doprovází svého pána - univerzitního profesora Parkera Wilsona (Richard Gere) - každé ráno na nádraží. Odpoledne se na stanici vrací, aby muže přivítal. Jednoho dne však Parker zemře a na nádraží se už nikdy neobjeví. Hačikó nicméně devět let čeká na stejném místě...
Legenda o nesmrtelném poutu patří k japonským národním tradicím.
Premiéra: sobota, 28. května ve 20:00 hod.
tisk
Výpadek digitálních placených kanálů
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Trvání od: 27. dubna 2011 08:00
Trvání do: 27. dubna 2011 08:30

Vážení zákazníci,

ve středu 27.4.2011 v době od 8h do 8:30h  bude probíhat upgrade řídící jednotky digitálních paketů. Z tohoto důvodu dojde k  výpadku digitálních placených programů HBO, HBO 2, HBO Comedy, HBO HD, Cinemax, Cinemax 2, Hustler... Délka výpadku může být až 30 min.

Za potíže se omlouváme a děkujeme za pochopení.

tisk
Ukončení vysílání stanice Public TV v pozemní DVB-T síti CDG
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 19. dubna 2011 09:00

Ukončení vysílání stanice Public TV v pozemní DVB-T síti CDG

Společnost Czech Digital Group, vlastněná Českými Radiokomunikacemi, včera večer zastavila distribuci české komerční stanice Public TV v celoplošné DVB-T síti 3. Stanice skončila na všech vysílačích CDG.
Důvodem vypnutí signálu Public TV jsou dluhy společnosti TotalPress, držitele licence, za digitální terestrické šíření.

Přes satelit Astra 3 stanice Public TV zatím stále vysílá (otázkou ovšem je, jak dlouho). V kabelových rozvodech Elsat v analogové nabídce nedošlo k žádné změně a Public TV je v jednotlivých městech stále šířen na příslušných tv kanálech.
V digitální nabídce byl Public TV šířen v DVB-C paketu A, kam byl nabírán právě z pozemního DVB-T signálu. Proto v kabelové digitální nabídce v tomto DVB-C paketu Public TV z výše zmíněných důvodů nyní již není dostupný. Zda bude stanice opět do digitální nabídky zařazena jiným způsobem, o tom vzhledem k její nejisté budoucnosti a velkým dluhům zatím nebylo rozhodnuto.

tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.