Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Výpadek signálu v Orlické ulici v Týně nad Vltavou
Lokalita: Týn nad Vltavou - Orlická 481 Týn
Trvání od: 30. srpna 2011 08:00
Trvání do: 31. srpna 2011 16:00

Omlouváme se našim zákazníkům v Týně nad Vltavou na adrese Orlická 481 za dnešní výpadek signálu kabelové televize a Internetu. Výpadek je způsoben poškozením (přerušením) našeho podzemního kabelu, který přivádí signál do postižené oblasti. Jeho poškození způsobila cizí firma, která při výkopových pracech náš kabel poničila a narušila, vzniklou škodu nám neoznámila, výkop zahrabala a zaretušovala a její pracovníci utekli. Na odhalení místa a opravě závady intezivně pracujeme, ale oprava bude bohužel dokončena až zítra.
Za tento výpadek signálu a nepříjemnosti s tím spojené se našim zákazníkům ještě jednou omlouváme. Škoda jim bude finančně kompenzována.

tisk
Výluka signálu kabelové televize a připojení k Internetu
Lokalita: Písek - Dulka, Nábřeží, Portyč
Trvání od: 16. srpna 2011 09:00
Trvání do: 16. srpna 2011 14:00
Vážení zákazníci,

oznamujeme, že dne 16. srpna 2011 v čase mezi 9.00 a 14.00 dojde k výpadku signálu všech našich služeb v oblastech Dukla, Nábřeží a Portyč.

Důvodem výpadku jsou úpravy sítě v rámci revitalizace sídliště.

Za případné potíže s těmito výpadky spojené se našim zákazníkům omlouváme.
tisk
Výpadky připojení k Internetu a části kabelové televize ve Vimperku
Lokalita: Vimperk - kab. rozvod Vimperk
Trvání od: 16. srpna 2011 05:00
Trvání do: 16. srpna 2011 08:00
Vážení zákazníci,
 
oznamujeme vám, že ve Vimperku v úterý 16. 8. 2011 v čase od 05.00 do 08.00 hodin dojde k výluce připojení k Internetu, televizních programů z Rozšířené a Pay TV nabídky a též některých nekódovaných analogových a digitálních tv programů, které jsou do Vimperka dopravovány optickou přenosovou trasou z Č. Budějovic.
Důvodem výpadku je rekonfigurace optické trasy, stěhování části technologie a upgrade některých komponent.
 
Za případné potíže s těmito výpadky spojené se našim zákazníkům omlouváme.
tisk
Výluka signálu kabellové televize a Internetu na sídlišti Vltava
Lokalita: České Budějovice - Sídliště Vltava
Trvání od: 31. července 2011 08:00
Trvání do: 31. července 2011 11:00

Dle našeho následného zjištění došlo včera v době od 8 do cca 11 hodin dopoledne k výluce napájení elektrickou energií na sídlišti Vltava  v Českých Budějovicích. Konkrétně se jednalo o údržbu a opravu trafostanice spol. E.ON ve Vodňanské ulici, kde sídlí i naše firma. Tím došlo i k výpadku zdroje napájení páteřní trasy kabelového rozvodu, což mělo bohužel za následek nefukčnost kabelové televize Elsat. Na rozdíl od předešlých výluk na sídlišti Máj tentokrát však naše firma nebyla o této výluce společností E.ON předem informována, proto jsme nemohli dát na náš informační web předem upozornění na výluku, což jinak samozřejmě činíme. Tedy alespoň takto dodatečně.

V situaci, kdy dojde k takovéto výluce, k nám do firmy následně volá množství našich zákazníků, což má posléze naneštěstí za následek nedostupnost našich telefonických linek. Může se tedy stát, že se zákazník hned nedovolá. Nicméně za běžných okolností je na těchto číslech telefonní záznamník pro hlášení velkých poruch, který si pohotovost držící technik (svátky, víkendy) několikrát denně přehrává a poruchy následně dle možností odstraňuje. Tato výluka el. energie však byla mimo naši působnost, neboť na dodávkách elektřiny od jejího dodavatele jsme závislí stejně jako ostatní klienti.

Za nefunkčnost kabelové televize na části sídliště Vltava v uvedené době a nepříjemnosti s tím spojené se našim zákazníkům velice omlouváme, přestože nebyly způsobeny naším zaviněním.

tisk
DVD/HDD rekordéry a Set Top Boxy s kabelovým digitálním tunerem DVB-C
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 4. července 2011 15:00

DVD/HDD rekordéry a Set Top Boxy s kabelovým digitálním tunerem DVB-C

Protože se množí dotazy od našich zákazníků na možnost pořízení  rekordéru pro záznam televizních pořadů z digitální kabelové televize šířených v kabelovém formátu DVB-C, rád bych zde našim účastníkům poskytl informaci o současných možnostech:

Současná situace na trhu s audiovizuální elektronikou bohužel na tomto poli není příliš příznivá. Typické DVD/HDD rekordéry s DVB-C se zatím téměř nevyrábějí. Nicméně dvě vlaštovky se přece jen najít dají - vyrábí je firma Panasonic a jedná se o modely DMR-EX93 a DMR-EX84, které obsahují jak klasický analogový tuner, tak tunery digitální DVB-T i DVB-C a zároveň HDD pro záznam. Bohužel oba tyto modely zatím nejsou k dispozici na trhu v ČR (těžko říci proč), ale dají se za poměrně příznivou cenu zakoupit v e-shopech v Německu.
Vkládám proto e-mail od našeho zákazníka, který si rekordér takto zakoupil a poskytl nám potřebné informace:
 
Dobry den, 
na zaklade dnesniho telefonatu Vam posilam odkaz na jiz zminene rekordery s tunerem DVB-C.
http://www.panasonic.de/html/de_DE/5120072/module/general/accessories/category/leaf/tab/products/load.html

A koupit se nechaji napr. zde:
http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/2652620_-dmr-ex84c-160gb-panasonic.html

Anglicky navod k obsluze najdete zase zde:
http://www.panasonic.cz/html/cs_CZ/Servis+a+podpora/Soubory+ke+stazeni+a+manualy/2839062/index.html

Pokud vladnete vice nemecky, je mozne navod stahnout ze stranek
www.panasonic.de
Tímto způsobem je tedy možné si rekordér případně obstarat.
 
Další možností je zakoupit si kabelový DVB-C Set Top Box s DVB-C tunerem a hard diskem 160 GB pro záznam tv  pořadů.
Takový STB pro účely kabelových operátorů v ČR vyrábí firma Kaon a distribuuje je zde firma Lica s.r.o. STB je možno si zakoupit na jejím e-shopu:
http://www.dvb-c-shop.cz/produkty/kaon/k-3001-hd-pvr.htm

Tento STB s vestavěným dekodérem Conax je plně kompatibilní s kódovacím systémem a kartami Conax, používanými společností Elsat s.r.o.
STB je zároveň vybaven i HDTV MPEG4 tunerem, proto je možné jej využívat i pro příjem a záznam programů v HDTV.
 
Podobné kabelové STB s DVB-C a HDD vyrábí ještě i další výrobci, ale u nich je již nutné pro příjem kódovaných programů, aby STB byl vybaven i CI slotem pro CA modul a kartu Conax, které dodává spol. Elsat.

tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.